Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije ADSL, ali pošto nema teme... sad snimio da je IKOM povećao brzine, te imam 2048/512. Ej, 512 ULa :)
nije adsl, ali poshto nema teme - imal neko na radijus vektoru da je uochio isti takav rajski procvat kablovskog neta?da znam pa da se nadam (mada im pishe u onoj sharenoj novini) :unsure:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Glupo pitanje cu postaviti, znam, ali mrzi :blush: me da citam prethodne stranice... Dakle, koji je ADSL provajder najbolji? Planiram da uzmem 1024 paket, tako da je jasno da nisam neki ekstremni korisnik. Treba mi 'samo' :unsure: da veza bude stabilna i da ne bude problema sa download-om kojekakvih torenta ili RS zezancija... Cena je vise-manje ista kod svih koliko mi se cini, pa me interesuje kako stoje po pitanju kvaliteta.10x ^_^

Link to comment
Da li je normalno da nakon priključivanja na ADSL telefon počne da šušti...napadno? šušte i fiksni i šetajući. Kada se ADSL iščupa, šuštanje prestane.
Verovatno spliter (ona mala kutijica iz koje idu dve žice, jedna u telefon, druga u modem) ne radi dobro... Treba ga zameniti...
Link to comment

Nije kod mene, kod tetke mi je. Ja sam im nameštala adsl i pošto to nemam kod kuće već kablovsku, morala sam da radim po uputstvu. I išla sam normalno korak po korak kako je tamo pisalo. Međutim, sad me zove teča i kaže kako je našao na internetu (dal' na telekomovom sajtu ili gde već) kako do šuštanja dolazi kada telefonske linije nisu priključene na spliter nego direktno u utičnicu. Koliko ga shvatih, preko splitera treba da ide sve :mellow:. Priznajem, nisam ga baš najbolje razumela jer nemam sliku u glavi kako to sve izgleda pošto sam im nameštala pre jedno dva-tri meseca. Uglavnom, on mi tvrdi da mu treba još jedan spliter, za oba telefona po jedan.Možete li vi iz ovog mog objašnjenja da pohvatate šta je on zapravo hteo da kaže :D?

Link to comment

Ja nisam imao tu potrebu dok sam bio na adeeselu, al može da se desi, definitivno. Dakle, ako ima smetnji, iz zida u spliter, iz splitera u modem/ruter i telefon.

Link to comment

Nešto prevrćem po mozgu i meni se čini da sam ja zaista prvo turila spliter u zid pa tek onda kačila to što treba. Prilikom dobijanja Telekomovog paketa za ADSL dobije se i uputstvo za priključivanje i ja sam se pridržavala svega što je tamo napisano. Tako da ako u uputstvu piše da se spliter stavi u zid, ja sam ga sigurno stavila.Nego, pade mi na pamet nešto drugo - možda je spliter korišćen za ubadanje adsl priključka i jednog telefona, a drugi telefon je povezan direktno na zid? To mi je jedino palo na pamet, a da je povezano sa onim što mi je teča pričao. Da me ubiješ ne mogu da se setim kako to sve izgleda, jednostavno isparilo iz mozga. Problem je naravno što su oni od mene udaljeni 30 kilometara i što moram da hvatam Lastu, a napolju pada kiša, pa me mrzi <_<.Moraću ja to još malo da pročačkam kod njih i vidim šta se dešava.

Link to comment

Uvek, samo i jedino telefonski aparat ide preko splitera. Iz zida u spliter (obicno pise LINE) iz splitera (obicno pise PHONE) u telefon i iz splitera (obicno pise ADSL ) u modem ili ruter. Ako imas 2 telefona ili koristis spliter i razdvajac (iz PHONE u razdvajac pa na 2 telefona0 ili koristis 2 splitera... Kod ISDN imas iz uticnice u LINE pa iz ISDN u kuciste gde je ISDN a iz ADSL u modem/ruter. Ako nije tako podeseno, sustace i krcace i pucace veza, ako to ne radi sad, radice za X dana/nedelja/meseci... tako treba, sto bi rekli oni povampireni...Ako je dobro povezano i dalje susti, moze biti da je spliter rikno ili kabl.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...