Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

dragi audiofili, znam da je ovo ispod vaše hi-fi lige, ali bio bih zahvalan ako biste mi preporučili neke slušalice za mp3 plejer. ništa fensi, do 1500 dinara, u principu mi je samo bitno da su basovi OK, da ne zvuče ko tranzistor. koristio sam neke sony sluške u rangu cena oko 900 din i bio sam sasvim zadovoljan, ali kabal se uzjebao i počeo da prekida, da bi na kraju jedan kanal skroz crko tako da sad samo jedna slušalica radi. ono što mi se nije svidelo je relativno loša izolacija, pa su mi stizali kojekakvi zvuci s ulice u neželjenim količinama. zato sam razmišljao o nekoj in ear opciji, odnosno o onim sluškama u obliku čepa koji se zabije u uvce. da li je kod takvih slušalica zaista primetno bolja izolacija? u našim radnjama je, u tom cenovnom rangu, najzastupljenija varijanta genius hp-02, pa me zanima šta mislite o ovima. i ostale preporuke su dobrodošle.
najbolje sto ima za te pare:http://www.headphone.com/guide/by-applicat...iser-px-100.php
Link to comment
dragi audiofili, znam da je ovo ispod vaše hi-fi lige, ali bio bih zahvalan ako biste mi preporučili neke slušalice za mp3 plejer.
Ja imam 2 para zenhajzerki. Zvuk je u oba slucaja zilion puta bolji od originalnih ajpod bubica, posebno su ove vece fenomenalne. Cene nisu bile prejake, prve oko (grubi prevod u evre) 20, druge oko 50.Bubice su ovde, a velike ovde. Ove druge (HD415) imaju super zvuk, jedino srebrnasta boja se guli brze nego sto bi smelo za 1 zenhajzer.
Link to comment

Sonic Gear Ear Pump. Cena: 1500 dinara. Moze se kupiti ovdeHotDeals@16.jpgkutijaHotDeals@117.jpgBrza recenzija:Kupio sam slusalice na osnovu recenzija, u kojima uniformno stoji da imaju vrlo jak bas i punu izolaciju spoljnje buke. Recenzije su uglavnom iz Azije, a sama firma Sonic Gear mnogo je poznatija u Aziji nego u Evropi.Uz plejer SansaClip zvuk je izuzetno snazan, uz ponesto naglasen bas efekat (test pesma za bas mi je "Momma Sed" od "Puscifera"). Srednji tonovi su ono sto se moze ocekivati od slusalica u tom cenovnom opsegu: relativno precizni, i ne bas topli. Visoke frekvencije se tu i tamo moraju smiriti ekvilajzerom, ali ne paraju bubne opne. Kvalitet izrade nije los, mada mi membrana izgleda nekako krhko: to je za sada nebitan utisak, zato sto jos uvek rade perfektno (2 meseca koriscenja).Uz slusalice se dobija izuzetno kvalitetna kutijica u obliku Power dugmeta. Kutijica ima alku, tako da moze da se koristi kao malo veci privezak za kljuceve.Dizajn: 9/10. Lepe, i mogu se kupiti u raznim bojama. Apsolutna preporuka.edit: i da, redukcija spoljnje buke cak i sa srednjim nivoom volume-a je gotovo potpuna.

Edited by vasudeva418
Link to comment

24 bita su zakon.Skinuo sam sa Demonoida Bahove partite i sonate Sigiswald Kuijken-a. Čovek ih je je sa LP-a digitalizovao:

This is a 24-bit/44.1 kHz transcription using high-end analog equipment of a performance by Sigiswald Kuijken on baroque violin of J.S. Bach's third sonata and partita for solo violin. The violin was made by Giovanni Grancino circa 1700 and has been restored to baroque specifications.The recording was engineered by Dr. Thomas Gallia, Paul Dery, and Monika Werner at Artimino Villa dei Medici in December 1981, and released as part of a 3LP set by Deutsche Harmonia Mundi in 1983 (DHL 20401.03). The CD reissue is long out of print, and used copies sell for lamentably high prices.This is a very clear and clean recording in a moderately resonant space, bringing out every nuance of the violin's timbre. The LP is in immaculate condition, and there is virtually no tracking distortion at all. The torrent includes a zip archive with scans of the booklet notes in French from the LP set. I have already transcribed and uploaded the first and second sonata and partita.I have recently uploaded several other 24-bit LP transcriptions of comparable quality, and will be doing more in the near future. You can find them by clicking on my user id.Equipment used for A/D conversion: Lyra Helikon phono cartridge, Linn LP12/Lingo turntable, Linn Ittok tonearm, Audioquest LeoPard tonearm cable, PS Audio PS2 preamplifier, Kimber PBJ interconnect, M-Audio Audiophile USB A/D converter.01 - Sonata III in C, BWV 1005 [21:38]Adagio - Fuga. Alla breve - Largo - Allegro assai02 - Partita III in E, BWV 1006 [17:31]NOTE: To the best of my knowledge, this recording is not currently available commercially. If you know otherwise, please let me know ASAP, as I do not wish any artists to be deprived of the royalties that they so richly deserve.

Zvuči kao da svira sa gramofona.

Link to comment
50 dolara je više od 1500 din :)
pre nego sto sam video zorgeov odgovor i ja sma se zaleteo da preporucim identicni model, sto jebiga mora nesto da govori.nije da sam mnogo stvari probao, ali jesam probao i skuplje senheiser bubice koj esu bile mnogo gore, i za ove sam se odlucio posle raznih citanja, i posto sam ih cuo kod prijatelja, i cudo su za pare bez dileme.sve sto ima akcenat na drugim stvarima, tipa da moze da se trci bez da spadaju, da izoluju od okloine (tako da te zgaze kola ako nedo bog zivis u mestu gde ih ima) i slicno, je mnogo gore za iste pare, ili pak velike pare treba uloziti da se postigne isti zvuk - ove nemaju nijedan seling point osim toga kao zvuce.meni ne bi bilo zao da platim vise, ali ovo je nevidjen bang for buck.i ja sam svoje platio nesto tipa 22 funte, tako da mozda moze da se nadje jeftinije.ne odbacuj olako ideju px-100, makar dok se malo ne potrudis.jedina mana im je sto je na njima razlika izmedju novog ipoda i starog irivera komicna, dok se na drugima mozda ne bi tolko primetilo.
Link to comment

Senhajzerove bubice imaju moju apsolutnu preporuku, moje sam uspeo da operem u mašini za veš i preživele su, u stvari imaju bolji zvuk nego ranije, valjda je mašina oprala svu prljavštinu koja se vremenom nakupila. Koštale su 60 eura pre tri godine, sada su, valjda, duplo jeftinije.

Link to comment

ma ljudi, jasno sam naglasio da sam švorc, prestanite da mi sugerišete da potrošim 30 evra ili 50 dolara :)

sve sto ima akcenat na drugim stvarima, tipa da moze da se trci bez da spadaju, da izoluju od okoline (tako da te zgaze kola ako nedo bog zivis u mestu gde ih ima) i slicno, je mnogo gore za iste pare
ovo mi zvuči sasvim razumno. ali sa druge strane, dok sam na ulici, ne važe isti standardi kao kod kuće. u sobi mogu da se zavalim kako mi odgovara i pustim cd na pristojnoj hi-fi skalameriji, ali napolju nikad neću imati savršene uslove za slušanje muzike. zbog toga mi je ipak bitno da se, recimo, ne guram s king size slušalicama u prepunom vozilu gsp-a, da zvuk tramvaja ili raspalog busa ne bude jači od bas gitare ili kontrabasa, pa i da mogu da potrčim bez da spadaju.vasudevin kandidat je još uvek u blagoj prednosti, ali daću sebi još par dana da razmislim o nekim zenhajzerovkama u cenovnom rangu koji mi odgovara, pošto vidim da oko njihovog kvaliteta postoji opšte slaganje.
Link to comment
24 bita su zakon.Skinuo sam sa Demonoida Bahove partite i sonate Sigiswald Kuijken-a. Čovek ih je je sa LP-a digitalizovao:Zvuči kao da svira sa gramofona.
Ista priča nedavno. Daunlodovao prva dva Big Star albuma, ripovana sa vinila u 24/96. Odlično zvuči.
Link to comment
A za $5 više možeš dobiti sličan model, ali zatvorenog(*) tipa:Sennheiser PX200Neka te ne uzbuđuju oprečna mišljenja u vezi modela 100 i 200. Ja imam oba modela i 200-tka se bolje pokazala.Samo, problem je što one ovde (u Beogradu) koštaju mnogo više nego u USA/Evropi:PX100 - 45 EURPX200 - 60 EURGde? 4Audio i/ili Technomax (kod "Arene") (011/212-9740)(*) mnogo manje propuštaju okolne zvukove, mnogo manje će okolina čuti šta ti slušaš... Edited by Crepajac
Link to comment
  • 5 weeks later...

samo da se pohvalim da sam lepo pazario:Snell Type D - 350 jevreja - u savrsenom stranju. sjajan zvucnik - 44kg milozvuka po komadu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...