Jump to content
IGNORED

Digitalni anđeo-žig zveri


batticuore

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    56

  • melankolic

    24

  • Buck Naked

    20

  • Dionysos

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zelim reci sledece, a da ne editujem.Valja ici dalje od tunjavog sekularizma prema kojem crkva treba da ima stav, ali politicari ne treba da ga slusaju jer su crkva i drzava odvojene, blabla. Crkva ne treba da ima stav o prirodnim (i drustvenim, jerbo i drustvo je prirodni fenomen) fenomenima...
Na koji način misliš da sankcionišeš nečije "imanje" stava?
Link to comment
to bi bilo tako ruzicasto kad se ne bi crkvenjacima oprastali njihovi "nestasluci". bogami( :D ) i u jednoj hriscanskoj USA, kako politicar tako i crkvenjak mora da postuje zakon. kad ne postuje, zna se- ubace ga s rukama na ledjima u pandurska kola.
cek, stani- ti do sada nisi cuo za skandale po zapadnim crkvama, koji su pokusavali da zataskaju? jel ti citas novine, gledas vesti? osim toga, opet masis poentu- to nema nikakve veze sa onim sto sam rekao. stvarno mi je zao, ali ako hoces ubuduce da razgovaras sam sa sobom, zamolio bih te da me ne citiras.
rece smarac i trovac topika koji se, po defaultu, uvek ukljucuje kad treba nekom da odrzi lekciju ali ne i da konstruktivno doprinese raspravi.
ajd ispocetka- ponovi sebi ono "vera stvar licnog ubedjenja". pokusaj da ga razumes. a onda prestani da svakom ko se izjasni kao vernik tovaris obraze i zlocine po srebrenici i ostale svoje mantre. to nije, sto bi ti rekao, konstruktivan doprinos raspravi.
Valja ici dalje od tunjavog sekularizma prema kojem crkva treba da ima stav, ali politicari ne treba da ga slusaju jer su crkva i drzava odvojene, blabla.
da, to je stvarno tunjavo. ajde pokusaj da prodas te svoje netunjave stavove po zapadu, pa da vidis sta ce ti kazu. a ovde je vreme komesara, nazalost, proslo. tough luck.
Crkva ne treba da ima stav o prirodnim (i drustvenim, jerbo i drustvo je prirodni fenomen) fenomenima, ako ni zbog ceg drugog onda zbog idiotskih zabluda koje je imala o prirodi kroz vekove. I, naravno, zbog odsustva ozbiljne metodologije kojom bi njen stav o stvarnosti bio relevantan. Sta je metod crkve? "Tako pise u bibliji (sic)". Zao mi je, ali to nije dovoljno, tj. nimalo dobro, da bi se ta razmisljanja prihvatala zaozbiljno, cak i tretirala kao kontra-argumentativna u nekoj raspravi. Zamisli da neko milenijumima lupeta i sistematski gresi, ali kada se pojavi novi "stav" o stvarnosti, mi i taj novi treba da uvazavamo? E pa ne treba, zao mi je. Nauka se pokazala kao ljudska delatnost koja proizvodi istinit(ij)e stavove o stvarnosti i negde od 17. veka naovamo je pocela da oduzima crkvi pravo da "naucava" o prirodnoj stvarnosti i drustveno politickim uredjenjima. Tako mora i da ostane.
i, sta mislis da bi trebalo uciniti po pitanju imanja stava? zabraniti stavove? :lol: missim, da je staljin imao vise takvih ko sto si ti, drugacije bi se prica zavrsila :rolleyes: crkva, kao i svaka druga organizacija, sme da ima stavove i mogucnost da ih izrazi. to sto su ti stavovi hrpa zaglupljujucih besmislica je njihov problem, kao i problem vernika. tvoj problem bi eventualno bio to sto se politicari kvaziloze na crkvu i daju joj previse mesta u medijima i javnom zivotu. i protiv toga bi se trebalo boriti. no, dzaba ja to pricam polaznicima kratkih kurseva o demokratiji pod nazivom "kako perica misli da se to radi na zapadu".
Link to comment
Zelim reci sledece, a da ne editujem.Valja ici dalje od tunjavog sekularizma prema kojem crkva treba da ima stav, ali politicari ne treba da ga slusaju jer su crkva i drzava odvojene, blabla. Crkva ne treba da ima stav o prirodnim (i drustvenim, jerbo i drustvo je prirodni fenomen) fenomenima, ako ni zbog ceg drugog onda zbog idiotskih zabluda koje je imala o prirodi kroz vekove. I, naravno, zbog odsustva ozbiljne metodologije kojom bi njen stav o stvarnosti bio relevantan. Sta je metod crkve? "Tako pise u bibliji (sic)". Zao mi je, ali to nije dovoljno, tj. nimalo dobro, da bi se ta razmisljanja prihvatala zaozbiljno, cak i tretirala kao kontra-argumentativna u nekoj raspravi. Zamisli da neko milenijumima lupeta i sistematski gresi, ali kada se pojavi novi "stav" o stvarnosti, mi i taj novi treba da uvazavamo? E pa ne treba, zao mi je. Nauka se pokazala kao ljudska delatnost koja proizvodi istinit(ij)e stavove o stvarnosti i negde od 17. veka naovamo je pocela da oduzima crkvi pravo da "naucava" o prirodnoj stvarnosti i drustveno politickim uredjenjima. Tako mora i da ostane.
na tvoju zalos' ne moz ih sasvim odvojiti. od dinastije nemanjica, pa stalno kroz vekove, do komunizma, u srbiji su zivot crkve i drzave bili stalno povezani. to ne znaci da sam ja sva srecna sto je to tako, vec da je prosto tako. a kolko se secam, kad su bile studentske demonstracije i kad se rusio slobin rezim i kad je patrijarh pavle predvodio kolonu studenata ispred tenkova, onda je valjda odgovarala i mala pomoc crkve...jel tebi stvarno ok sto nauka i tehnologija toliko napreduju da treba po nepisanim drustvenim kodeksima uskoro proglasiti za normalnost pojave kao sto su kloniranje zivotinja, kloniranje ljudi, chipovanje istih, ogromna svakodnevna kolicina abortusa, mogucnost da muskarac rodi...
Link to comment
kad su bile studentske demonstracije i kad se rusio slobin rezim i kad je patrijarh pavle predvodio kolonu studenata ispred tenkova, onda je valjda odgovarala i mala pomoc crkve...
Ja samo da primetim da ti imaš prilično romansirano viđenje rušenja režima. Studenti bi bili tu i bez popa, a Veljini bageraši bi dali podjednako bitan doprinos kao što su ga i dali.Je l' treba da se borimo i za primitivizam u elementarnom obliku zato što je dao i malu pomoć? I da prihvatimo da je tako, još od loze Nemanjića? šta Nemanjića, još od onda od kad smo iznedrili prve amebe.
Link to comment
cek, stani- ti do sada nisi cuo za skandale po zapadnim crkvama, koji su pokusavali da zataskaju? jel ti citas novine, gledas vesti? osim toga, opet masis poentu- to nema nikakve veze sa onim sto sam rekao. stvarno mi je zao, ali ako hoces ubuduce da razgovaras sam sa sobom, zamolio bih te da me ne citiras.
odlicno, ne zelim da komuniciram s tobom i zato bih te zamolio da me ne (s)pominjes u svojim "analizama".
ajd ispocetka- ponovi sebi ono "vera stvar licnog ubedjenja". pokusaj da ga razumes. a onda prestani da svakom ko se izjasni kao vernik tovaris obraze i zlocine po srebrenici i ostale svoje mantre. to nije, sto bi ti rekao, konstruktivan doprinos raspravi.
opet izigravas drvenog advokata. ajd razumem da to cinis ovim elitnim moderatorima i vip clanovima ali mislim da se devojka dobro snalazi na forumu i bez tvoje "zastite". sto se napada tice, u raspravu s vernicima ulazim samo ako primetim da tolerisu netoleranciju a sve pod izgovorom "slobode govora". za mene nije sloboda govora da neko manipulise cinjenicama i izigrava mesiju (mesijanaca imamo na izvoz) samo zato jer je "vernik" i u njegovo se ne dira. prema tome, nemam nista protiv da neko brani "cinjenice" iz biblije sve dok je to u granicama racionalnog (ne kazem da je ono napisano u bibliji potpuna budalastina ali da ima gomilu krajnje problematicnih stavova za modernog coveka, to sigurno).
Link to comment
kao sto je platon govorio o idealnoj drzavi (samo sto ja taj spis nikako da procitam, al hocu!)
joj nemoj, citanje Platona smatram jednom od vecih zivotnih gresaka, bolje uzmi Svet, Skandal... vise ces pametnih stvari procitati
imam utisak da se ja tebi ustvari svidjam, al ti pogresan start :lol:
Meni se svidjas, ali ne mogu da predjem preko toga da ne volis Dzonija, tako da nista, sorry
sto se napada tice, u raspravu s vernicima ulazim samo ako primetim da tolerisu netoleranciju a sve pod izgovorom "slobode govora". za mene nije sloboda govora da neko manipulise cinjenicama i izigrava mesiju (mesijanaca imamo na izvoz) samo zato jer je "vernik" i u njegovo se ne dira. prema tome, nemam nista protiv da neko brani "cinjenice" iz biblije sve dok je to u granicama racionalnog (ne kazem da je ono napisano u bibliji potpuna budalastina ali da ima gomilu krajnje problematicnih stavova za modernog coveka, to sigurno).
Za nekog kome se gade mesije, (na ovom topiku) izrazavas snaznu zelju da budes isti
Link to comment
i kad je patrijarh pavle predvodio kolonu studenata ispred tenkova, onda je valjda odgovarala i mala pomoc crkve...
Prvo, nikakvih tenkova tu nije bilo, nego smorenih policajaca koje su zavitlavale urbane cice i zaticale im cveće za pancire. bio sam tamo. svaki božji dan.Drugo, patrijarh nije predvodio nikakvu kolonu, nego je u ime pomirenja došao na ideju da razbije studentski protest u Kolarčevoj time što je proterao litiju kroz kordon policajaca. Jedini dobitnik bio je režim, jer se energija protesta tako još jednom amortizovala.Treće,SPC je protiv Miloševića radila samo ono što je apsolutno morala, i to tek kada je utvrdila da ovaj nije sposoban da ispuni zacrtane ratne ciljeve.
Link to comment
Za nekog kome se gade mesije, (na ovom topiku) izrazavas snaznu zelju da budes isti
Nije mi bila namera. Iznosim kritike ali ne i pohvale stavovima pojedinaca.Ipak postoji (velika) razlika izmedju individualizma i mesijanstva. Edited by melankolic
Link to comment

I Dobrica Cosic je pristupio Otporu, to ne znaci da je Dobrica Cosic dobar. Isto vazi i za crkvu. Pogotovo bravo za opasku zasto su oni odustali od Milosevica - jer je, po njihovom misljenju, izdao razne "srpske" i "krajine" (citaj: nije nastavio sa ratom).I, nigde nisam govorio o sankcionisanju imanja stava, citajte napisano.. umoran, odoh.

Link to comment
jel tebi stvarno ok sto nauka i tehnologija toliko napreduju da treba po nepisanim drustvenim kodeksima uskoro proglasiti za normalnost pojave kao sto su kloniranje zivotinja, kloniranje ljudi, chipovanje istih, ogromna svakodnevna kolicina abortusa, mogucnost da muskarac rodi...
:huh: wtf?
Link to comment
samo zato ces odustati? <_<
Neke razlike su jednostavno nepremostive... dok ne stavis neke Dzonijeve stihove u potpis ne nameravam da te muvam, ja sam principijelan - nema muvanja pre Dzonija -_-
ali volim tvoj avatar :)
e, i ja isto volim svoj avatar, eto nasli smo nesto zajednicko, sad jos da zavolis Dzonija i tu smo ;)
:huh: wtf?
Pretpostavljam da misli na zenu koja je izvrsila operaciju promene pola (dok je bila trudna valjda), postala muskarac, a zatim taj tip rodio dete, bilo nedavno u novinama...
nebitno.
potpis
Link to comment
kakvo sranje od slucajnosti!!! angry.gif taman htela da okacim fotku mog psica ovde na forumu, nakon sto sam okacila post na topiku o digitalnom andjelu, kad ono ladno mi dosao covek u kucu da mi chipuje psa i pelcuje ga protiv besnila...nadam se da ce sve biti u redu sa mojom kucom...jbt, zasto je to moralo? zbog evidencije da je pelcovana protiv besnila? pa da, ovako je kontrola zivog bica najsigurnija...
Verovatno će pomoću tog čipa preuzeti kontrolu nad tvojim psićem kad Nečastivi oduči da zavlada svetom. Tvoj psić je u grupi koja zauzima novosadski MUP.Sunce, na čipu su podaci vlasnika, pa to olakšava mnoge stvari, pre svega vraćanje psa kad se izgubi (nalazač ga odvede kod veta i ovaj sa čipa očita podatke). Malo je sigurnije nego da moliš Sv. Vasilija da to vrne psa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...