Jump to content
IGNORED

Digitalni anđeo-žig zveri


batticuore

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    56

  • melankolic

    24

  • Buck Naked

    20

  • Dionysos

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Srce mi se stegne kada vidim kakav zulum prave raspomamljene pravoslavno-fundamentalističke horde u nekim djelovima zemlje Sr'je. Jel' vas ganjaju sa tamjanom, tjeraju da klečite na kukuruzu i pojete 10 puta dnevno molitve ili su prešli na radikalnije metode? Piši kako preživljavate i koje tehnike otpora koristite.
Dovoljno je sto se crkva za sve pita. Pazi, kad ti crkva prica o demokratiji, medijima (imaju cak i predsednika RRA), skolstvu, zdravstvu... a ovde jos raspravljamo i o filmu huligana (videti pod: biografija Obraza, Srpskih Dveri i sl. organizacija).
Link to comment
Dovoljno je sto se crkva za sve pita. Pazi, kad ti crkva prica o demokratiji, medijima (imaju cak i predsednika RRA), skolstvu, zdravstvu... a ovde jos raspravljamo i o filmu huligana (videti pod: biografija Obraza, Srpskih Dveri i sl. organizacija).
ne shvatam zasto crkva ne moze da ima svoj stav o demokratiji, medijima, skolstvu, zdravstvu? to naravno ne znaci da crkva treba iste da diktira, ali da ima svoj stav, zasto da ne? vladika artemije sa kosova npr govori sest jezika, monasi u manastiru decani su skoro svi visoko obrazovani ljudi, inzenjeri, ex nagradjivani umetnici itd. hocu da kazem, imaju malo siri spektar znanja :) , osim sto kade, izgovaraju tamo neke mantre i prizivaju tamo nekog boga...
Link to comment
vladika artemije sa kosova npr govori sest jezika, monasi u manastiru decani su skoro svi visoko obrazovani ljudi, inzenjeri, ex nagradjivani umetnici itd. hocu da kazem, imaju malo siri spektar znanja :)
Sastav ovog foruma je jaci.A pritom dobrim delom postujemo Zvera. :evil:
Link to comment
ne shvatam zasto crkva ne moze da ima svoj stav o demokratiji, medijima, skolstvu, zdravstvu? to naravno ne znaci da crkva treba iste da diktira, ali da ima svoj stav, zasto da ne? vladika artemije sa kosova npr govori sest jezika, monasi u manastiru decani su skoro svi visoko obrazovani ljudi, inzenjeri, ex nagradjivani umetnici itd. hocu da kazem, imaju malo siri spektar znanja :) , osim sto kade, izgovaraju tamo neke mantre i prizivaju tamo nekog boga...
valjda zato sto smo nismo pravoslavna vec gradjanska drzava... barem je tako bilo do sada. to je stvar elementarne pristojnosti, kao sto je to npr. stav da se politicari i uopste ljudi koji odlucuju o vaznim pitanjima ove drzave ne bave politikom crkve.po meni, ne treba politicar, doktor, pravnik ili bilo koji profesionalac da se bavi pitanjem vere jer je to stvar licnog ubedjenja ali pre svega zbog toga sto su to ljudi koji treba prevashodno da se bave svojim poslom a ne necim sto nije u domenu njihove profesije, kao sto mi smeta da se popovi bave gradjanskim pitanjima. eno im crkve i tribine pa neka propovedaju svoj pogled na svet a ne da oni, u saradnji s politicarima, svima namecu svoje poglede na svet, i sto je jos gore to sprovode kroz nove zakone kojih moramo svi da se drzimo (i vernici i ateisti).a to, koliko je koji pop obrazovan, za to sam zainteresovan koliko za podatak ko je sampion sveta u badmingtonu za muskarce. Edited by melankolic
Link to comment
valjda zato sto smo nismo pravoslavna vec gradjanska drzava... barem je tako bilo do sada. to je stvar elementarne pristojnosti, kao sto je to npr. stav da se politicari i uopste ljudi koji odlucuju o vaznim pitanjima ove drzave ne bave politikom crkve.po meni, ne treba politicar, doktor, pravnik ili bilo koji profesionalac da se bavi pitanjem vere jer je to stvar licnog ubedjenja ali pre svega zbog toga sto su to ljudi koji treba prevashodno da se bave svojim poslom a ne necim sto nije u domenu njihove profesije, kao sto mi smeta da se popovi bave gradjanskim pitanjima. eno im crkve i tribine pa neka propovedaju svoj pogled na svet a ne da oni, u saradnji s politicarima, svima namecu svoje poglede na svet, i sto je jos gore to sprovode kroz nove zakone kojih moramo svi da se drzimo (i vernici i ateisti).a to, koliko je koji pop obrazovan, za to sam zainteresovan koliko za podatak ko je sampion sveta u badmingtonu za muskarce.
dobro de, lazno forumski samonazvani melanholice :) , opusti se. da, da, kapiram te sve sto kazes i ok je. bilo bi najbolje da se svako bavi svojim zanatom, jel da, kao sto je platon govorio o idealnoj drzavi (samo sto ja taj spis nikako da procitam, al hocu!) pa bismo mozda i licili na kolko-tolko pristojno uredjeno drustvo... ma ja sam ustvari za anarhiju ali sa verom u hrista :D
Link to comment
valjda zato sto smo nismo pravoslavna vec gradjanska drzava... barem je tako bilo do sada. to je stvar elementarne pristojnosti, kao sto je to npr. stav da se politicari i uopste ljudi koji odlucuju o vaznim pitanjima ove drzave ne bave politikom crkve.
ala si ti sve pomesao. crkva, kao i svaki ngo, ima pravo da ima misljenje o svacemu, a njega i iskaze. eno pogledaj papu, trpa se u sve. sasvim je druga stvar sto se nasi dobri politicari uvlace u guzicu crkvi radi skupljanja jeftinih politickih poena. tako da bi trebao da se obratis na pravi salter- tj, njima. a ne spc ili ljudima po forumima.
...jer je to stvar licnog ubedjenja
ajde ponovi ovo jos jedno 300-400 puta. mozda onda uspes da shvatis sta znaci i prestanes da smaras.
Link to comment
dobro de, lazno forumski samonazvani melanholice :) , opusti se. da, da, kapiram te sve sto kazes i ok je. bilo bi najbolje da se svako bavi svojim zanatom, jel da, kao sto je platon govorio o idealnoj drzavi (samo sto ja taj spis nikako da procitam, al hocu!) pa bismo mozda i licili na kolko-tolko pristojno uredjeno drustvo... ma ja sam ustvari za anarhiju ali sa verom u hrista :D
ma da, kapiram i ja tebe. jos si klinka koja je podeljena izmedju modela koji ti nudi drustvo (pravoslavno- nacionalni model zivota, trenutno aktuelan) i onoga sto ti nude "godine" (bunt u vidu punka, tvrdog zastupanja stavova i u situacijama kad ispadas smesna, nezrelo shvatanje medjuljudskih odnosa, sustine slobode misljenja i delanja, ljudi s kojima se druzis, momci...).sve to stvara zbrku u tvojoj glavi. takav sam i ja bio u tvojim godinama ali vremenom ces se formirati kao licnost pa cemo moci racionalno komunicirati.do tada, ja ti se obracam samo iz razloga da se ne pomisli da su filmovi na netu ovih huligana nesto vredno dublje analize.
Link to comment
ala si ti sve pomesao. crkva, kao i svaki ngo, ima pravo da ima misljenje o svacemu, a njega i iskaze. eno pogledaj papu, trpa se u sve. sasvim je druga stvar sto se nasi dobri politicari uvlace u guzicu crkvi radi skupljanja jeftinih politickih poena. tako da bi trebao da se obratis na pravi salter- tj, njima. a ne spc ili ljudima po forumima.
S tim što to svakako nije endemska bolest srpskih političara. I u kolijevkama moderne demokratije je veoma bitno šta ti je pastor pričao na 1463 propovijedi, tako da je neka specijalna kritika domaćih političara po tom pitanju bespredmetna. Sve dok mene ne tjeraju u svoje kolo, it's fine with me.
Link to comment
ala si ti sve pomesao. crkva, kao i svaki ngo, ima pravo da ima misljenje o svacemu, a njega i iskaze. eno pogledaj papu, trpa se u sve. sasvim je druga stvar sto se nasi dobri politicari uvlace u guzicu crkvi radi skupljanja jeftinih politickih poena. tako da bi trebao da se obratis na pravi salter- tj, njima. a ne spc ili ljudima po forumima.
to bi bilo tako ruzicasto kad se ne bi crkvenjacima oprastali njihovi "nestasluci". bogami( :D ) i u jednoj hriscanskoj USA, kako politicar tako i crkvenjak mora da postuje zakon. kad ne postuje, zna se- ubace ga s rukama na ledjima u pandurska kola.
ajde ponovi ovo jos jedno 300-400 puta. mozda onda uspes da shvatis sta znaci i prestanes da smaras.
rece smarac i trovac topika koji se, po defaultu, uvek ukljucuje kad treba nekom da odrzi lekciju ali ne i da konstruktivno doprinese raspravi.
Link to comment
ma da, kapiram i ja tebe. jos si klinka koja je podeljena izmedju modela koji ti nudi drustvo (pravoslavno- nacionalni model zivota, trenutno aktuelan) i onoga sto ti nude "godine" (bunt u vidu punka, tvrdog zastupanja stavova i u situacijama kad ispadas smesna, nezrelo shvatanje medjuljudskih odnosa, sustine slobode misljenja i delanja, ljudi s kojima se druzis, momci...).sve to stvara zbrku u tvojoj glavi. takav sam i ja bio u tvojim godinama ali vremenom ces se formirati kao licnost pa cemo moci racionalno komunicirati.do tada, ja ti se obracam samo iz razloga da se ne pomisli da su filmovi na netu ovih huligana nesto vredno dublje analize.
imam utisak da se ja tebi ustvari svidjam, al ti pogresan start :lol:edit: izvinjavam se zbog prvobitno nepromisljeno napisanog dela...nisam 'tela da otkrivam rl podatke, sorry. Edited by batticuore
Link to comment

Jaoj neeee... ucenje u matici.. 4 najbolje godine zivota sam slupao tamo. Ako ikada i uzmes Platona iz matice (nemoj, potpuno je bespotrebno), videces ostatke moje peruti u toj knjizi. I da, crkva je izgubila pravo na legitiman stav o stvarima prirode (i politike, umetnosti..), a posto natprirodno ne postoji, o tome moze da laprda, ali je besmisleno. Uopste nije poenta o tome da li neko sme da ima stav o necemu, vec o nasoj evaluaciji tih stavova. Sto se crkvenih tice, doticna se u startu odbacuju. A to ko je sve obrazovan vise govori o obrazovanju, a ne o ljudima koji su obrazovani.

Link to comment

Zelim reci sledece, a da ne editujem.Valja ici dalje od tunjavog sekularizma prema kojem crkva treba da ima stav, ali politicari ne treba da ga slusaju jer su crkva i drzava odvojene, blabla. Crkva ne treba da ima stav o prirodnim (i drustvenim, jerbo i drustvo je prirodni fenomen) fenomenima, ako ni zbog ceg drugog onda zbog idiotskih zabluda koje je imala o prirodi kroz vekove. I, naravno, zbog odsustva ozbiljne metodologije kojom bi njen stav o stvarnosti bio relevantan. Sta je metod crkve? "Tako pise u bibliji (sic)". Zao mi je, ali to nije dovoljno, tj. nimalo dobro, da bi se ta razmisljanja prihvatala zaozbiljno, cak i tretirala kao kontra-argumentativna u nekoj raspravi. Zamisli da neko milenijumima lupeta i sistematski gresi, ali kada se pojavi novi "stav" o stvarnosti, mi i taj novi treba da uvazavamo? E pa ne treba, zao mi je. Nauka se pokazala kao ljudska delatnost koja proizvodi istinit(ij)e stavove o stvarnosti i negde od 17. veka naovamo je pocela da oduzima crkvi pravo da "naucava" o prirodnoj stvarnosti i drustveno politickim uredjenjima. Tako mora i da ostane.

Link to comment
Zelim reci sledece, a da ne editujem.Valja ici dalje od tunjavog sekularizma prema kojem crkva treba da ima stav, ali politicari ne treba da ga slusaju jer su crkva i drzava odvojene, blabla. Crkva ne treba da ima stav o prirodnim (i drustvenim, jerbo i drustvo je prirodni fenomen) fenomenima, ako ni zbog ceg drugog onda zbog idiotskih zabluda koje je imala o prirodi kroz vekove. I, naravno, zbog odsustva ozbiljne metodologije kojom bi njen stav o stvarnosti bio relevantan. Sta je metod crkve? "Tako pise u bibliji (sic)". Zao mi je, ali to nije dovoljno, tj. nimalo dobro, da bi se ta razmisljanja prihvatala zaozbiljno, cak i tretirala kao kontra-argumentativna u nekoj raspravi. Zamisli da neko milenijumima lupeta i sistematski gresi, ali kada se pojavi novi "stav" o stvarnosti, mi i taj novi treba da uvazavamo? E pa ne treba, zao mi je. Nauka se pokazala kao ljudska delatnost koja proizvodi istinit(ij)e stavove o stvarnosti i negde od 17. veka naovamo je pocela da oduzima crkvi pravo da "naucava" o prirodnoj stvarnosti i drustveno politickim uredjenjima. Tako mora i da ostane.
amin.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...