Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

bolje mi onda da tražim vojnu knjižicu

imam i tu neki popust

 

:fantom:

Daj kumse održi neki nivo, ipak si tajkun ;)

E sad ozbiljno, pre nekog vremena sa drugom u upravi i kaže mi da su navatali par tih predsednika ss da muljaju sa brojem stanara. Kažu da su u jednom soliteru našli ženu koja je muljala sa 8 stanova za koje je izdala potvrdu da niko ne stanuje. Oko 20-ak ljudi...

Ako baš hoćeš da isteraš zapreti prijavom ako pokuša da eskivira. I ako si završio sa svim radovima u stanu ;)

Šteta , u površnoj si lameli inače bih ti dao i telefon pravednika...

Link to comment

+1

 

ne da treba, nego jedini i može...

 

 

ja otisla u infostan i rekla da me sad ima ovoliko. oni mi dali da potpisem izjavu, ja potpisala. niko predsednika pominjao nije. 

Link to comment

ja otisla u infostan i rekla da me sad ima ovoliko. oni mi dali da potpisem izjavu, ja potpisala. niko predsednika pominjao nije.

Šta znam, moju ženu otkovali na ss...
Link to comment

ja otisla u infostan i rekla da me sad ima ovoliko. oni mi dali da potpisem izjavu, ja potpisala. niko predsednika pominjao nije.

 

ovo mi zvuči najrazumnije

 

ima zahtev na sajtu infostana popuni se, potpiše i izpečatira predsednik ss

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

na infostanovom računu mi piše da živim sa još dva člana(što ne odgovara trenutnom stanju)

da li se isplati smaranje sa istim da bi mi umanjili račun. 80% istog je grejanje što ne umanjuju, ostaje voda, smeće i one takse cca. 2000 din?

 

hvala

:)

 

Ako imaš korektnog i agilnog predsednika, kaži mu da ti smanji broj članova. On to, u stvari, mora da uradi, to mu je jedna od obaveza.

Broj članova domaćinstva utiče na podelu troškova zajedničke potrošnje. Infostan dobija podatke o ukupnoj mesečnoj potrošnji od davaoca usluge i onda sistemski vrši raspodelu. Zajednička potrošnja se, u glavnom, odnosi na vodu, zajedničku el. energiju ( svetlo, liftovi i slično, i, zimi, na  zajedničku el. energiju koju troši podstanica, ako imate grejanje. (No, ako se raspodela zajedničke potrošnje vrši po kvadraturi stana (to možeš lako proveriti u Infostanu) onda broj članova ne figuriše ni na koji način.)

Sad, ako je kontaktiranje predsednika skupštine stanara nekakav problem, na osnovu prethodnih računa izračunaj kolika vam je prosečna zajednička potrošnja pa izračunaj koliko bi ti račun bio manji sa x manje članova. U infostanu mogu da ti daju podatke o ukupnoj potrošnji ali obično nisu voljni da to urade, bilo zato što ne umeju ili zato što se plaše. Znam iz iskustva da većina službenika ne ume da nadje te podatke u sistemu. Dakle, ako dotle dodje, traži šefa ili glavnog referenta.

 

S druge strane, možeš i sam promeniti podatke o broju članova domaćinstva. Koliko se sećam, u samom Infostanu će ti pihvatiti potpisanu izjavu ali, možda će ti neki revnosniji tražiti da ta izjava bude overena u opštini. Ako se dobro sećam, u opštini treba napomenuti da je izjava za to, da ti ne bi naplatili overu. No, možda grešim, postoje situacije u kojima se overa ne naplaćuje, pa proveri. Ma, ni overa nije toliko skupa ako ti se pregovaranje sa predsednikom skupštine i sa kojekakvim šalterašima pretvorila u time consuming situaciju.

 

ja otisla u infostan i rekla da me sad ima ovoliko. oni mi dali da potpisem izjavu, ja potpisala. niko predsednika pominjao nije. 

Link to comment

 

ima zahtev na sajtu infostana popuni se, potpiše i izpečatira predsednik ss

 

 

To je zahtev koji bi, po pravilu, trebalo da donosi predsednik, ali, infostandžije će ga prihvatiti nezavisno ko ga donosi, dokle god je na zahtevu pečat i potpis skupštine stanara. 

S druge strane, overenom ličnom izjavom, vlasnik stana (nosilac računa) može promeniti broj članova mimo skupštine stanara.

Link to comment

ja otisla u infostan i rekla da me sad ima ovoliko. oni mi dali da potpisem izjavu, ja potpisala. niko predsednika pominjao nije. 

 

 

Cmrlj, u kojoj si radnoj jedinici bila?

Mis'im, koja opština?

Link to comment

Ne znam ekipu, tu ih se dosta izmenjalo u poslednjih godinu, dve dana. Al' znam da im šefica nije imala pojma o svom poslu, i da je cimala zaposlene i preuzimala zasluge i ucenjivala kako je htela. Sećam se da se uvredila kad sam joj rekao da je tipična Gospodja ministarka. To je bilo pre nekih  sedam, osam godina.

Imao sam sreće pa su me tražili na drugim, boljim mestima. Radio sam dosta na Paliluli a nešto kratko i na Rakovici i na Voždovcu.

Sreća je i što više ne radim u Infosramu.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Jel funkcionisu jos vulkanizeri u Dubrovackoj i Pop Lukinoj? Svaki dan prolazim pored oba al kad ne obracas paznju...

 

Izguglah nesto u Pop Lukinoj al ga na licu mesta nikad nisam primetio

 

http://www.4gume.com/prodaja/vulkanizeri/pneumatik-119/

 

Secam se da je tu pre sto godina bio vulkanizer al pojma nemam da li to jos postoji.

 

edit: bar znam gde da gledam

https://www.google.com/maps/@44.8154027,20.4531106,3a,20.3y,297.52h,86.82t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOTdMpFiU_qInnQsQrh9fRg!2e0!7i13312!8i6656

 

valjda ce raditi bar jedan od ta dva

Edited by katamaran
Link to comment

Jel funkcionisu jos vulkanizeri u Dubrovackoj i Pop Lukinoj?

 

Ako mislis na vulkanizera u Dunavskoj ulici u blizini raskrsnice sa Dubrovackom, taj radi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...