Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Ako bih želeo da mi stignu neki posteri u ovome dole (a dolaze iz Amerike, preko internet prodavnice), da li bih mogao da očekujem neke import/customs duties ili bih mogao da prođem bez ikakvog dodatnog plaćanja, kao kada mi stižu knjige?

 

2911_2911_IMG_2474.jpg

Pa jedina "opasnost" je da ti i futrolu carine kao robu a ne ambalažu...
Link to comment

Ako bih želeo da mi stignu neki posteri u ovome dole (a dolaze iz Amerike, preko internet prodavnice), da li bih mogao da očekujem neke import/customs duties ili bih mogao da prođem bez ikakvog dodatnog plaćanja, kao kada mi stižu knjige?

 

 

 

Ako je ispod limita trebalo bi da platiš samo pdv (ili ne jer je u pitanju štampana stvar?). Ja sam pre desetak dana naručio ženski kaput preko amazona, plaćen je samo pdv iako je slan fedeksom. Možda ćeš morati da potpišeš izjavu da to stvarno košta manje od 50 evra i pošalješ je špediteru. Začudilo me je to što je u carinsku osnovu ušla samo vrednost robe, ne i vrednost transporta. 

Link to comment

Naravno, mada može da se desi da carina ne veruje fakturi pa da moraš da slikaš stranu na internetu da bi im dokazao da to stvarno košta toliko. Npr. dok sam tražio ovaj kaput, video sam da sam na jednom sajtu promašio rasprodaju, kada je kaput koji košta 99 dolara prodavan za 10. Nema šanse da bih samo sa fakturom mogao da dokažem carini da ih ne zajebavam. 

 

To je preko 50 evra, moraš ili sam da ideš na carinu i popunjavaš papire ili da ovlastiš špeditera što je u mom slučaju bilo 5600 dinara (ne znam da li to zavisi od broja artikala ili mase) plus carina (ja sam srećom uspeo da im dokažem da košta manje). Rovario sam i po nekom pdf fajlu gde su navedene carinske stope za svaku vrstu robe i koliko sam mogao da vidim stope se kreću oko 18-22%. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

pitam i ovde, i na drugim mestima:

 

trazim sovjet, posebno ako braca s naidju. dakle, imam 1 eksperimentalni objekat, koji je sushtinski pechena keramika, ali za neke druge potrebe delom zatopljen u neki pleksi (polimetil metakrilat, to sam sigurna 200% jer imam eksperimentalni dokaz da je to). hocu da skinem pleksi, do nivoa do kog moze, testerisanjem, razbijanjem, topljenjem, ne znam ni sama, pa posle da presechem uzorak nekim dijamantom da ga gledam iz chistog preseka, ili shmirglam vishak ili neshto, da oslobodim neku povrshinu ili presek. bice razmatrane i laichke (skoro svi smo ovde laici i lupetamo odjutros :lolol:) i struchne ideje, poshto je situacija dosta nestandardna. dimenzije su tipa 2x2 cm sve djuture, ili 1x2, kako koji (imam ih vishe :isuse:), mnogo vishe pleksija nego objekta, pozeljno je da ne kontaminiram objekat nekom drugom hemijom, i ovom plastikom je vec isprljan (ali to je minimalnam problem, posle je lak prepoznajem eksperimentalno pa mi ne smeta). i da ga naravno ne spalim ^_^

Link to comment
  • 1 month later...

Mogu li negde u Srbiji da se zamene stare funte? 

 

U Engleskoj se menjaju samo u Londonu ili moze i u drugim gradovima? Tamo je face value a ovde bi u menjacnici da mi daju 50%

Edited by katamaran
Link to comment

Jel zna neko gde se nalazi (ili kako da nađem) na forumu onaj Hellin poust o švedskim pankerima koji se bore protivu sistema?

 

edit: da prebacim i ovo katamaranovo pitanje na ovu stranu, možda čoveku hitno:

 

Mogu li negde u Srbiji da se zamene stare funte?

 

U Engleskoj se menjaju samo u Londonu ili moze i u drugim gradovima? Tamo je face value a ovde bi u menjacnici da mi daju 50%

Edited by Reaktor
Link to comment

edit: da prebacim i ovo katamaranovo pitanje na ovu stranu, možda čoveku hitno:

 

:ziga:  Svaka cast :)

 

U medjuvremenu sam se dosta informisao pa ako nekome treba...

 

 

Privatne menjacnice hoce da ucine uz proviziju od 50-ak%

 

U vecini banaka su me otkacili. Cak i u Rajfajzenu a na sajtu sam im nasao da to rade :isuse:

 

18. Zamena novčanica u stranoj valuti koje su povučene iz opticaja 4,00% + PDV+ troškovi Ino banke

 

Otkaci me covek u ekspozituri u Bezistanu a posle na call centru kazu da to mogu u svakoj ekspozituri <_< Moci ce kad informisu svoje zaposlene... Sutra cu da vidim da nekako preko njih zamenim

 

 

I dalje me jako zanima da li se u UK menjaju samo u Londonu ili bi eventualno moglo i u Birmingemu? Vidim da moze postom al ne bih tako

Link to comment

Resio sam problem. Zamenili mi u Rajfajzenu iako su masovno bili ubedjeni da se time ne bave. Od call centra do ekspozitura al sam im pokazao sta im pise na sajtu. Uzese mi samo 300 kinti proviziju

Link to comment

nije mi najjasnije - da li mislis na to da li imas pravo da zahtevas da se otvori posiljka da vidis sta je stiglo pre nego sto potpises, pa ako ima neki problem da odbijes da primis? jabreko da to izrazito ne moze. kurir ce jednostavno da kaze da ne mozes ti njemu da postavljas uslove nego ces ili da primis ili neces

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...