Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

da li neko zna gde mogu da pronađem velike količine celofana (providnog skroz, bez ikakvih šara) i koliko otprilike košta?
ja sam poslednji put, prošle godine, kupila veliku rolnu (kao papir za poklone, samo celofan) u merkatoru. nije bio ništa specijalno skup, al ne mogu da se setim cene. zavisno od toga koliko ti treba, možeš da se snabdeš i kod mene - ostala mi skoro cela ta rolna posle pakovanja nekog pokona. (bar se nadam, odavno je nisam šutirala po kući)edit: nema je, izgleda - bar ne tamo gde je bila. elem merkator - sekcija sa ukrasnim papirima. mamut, takođe. Edited by marymaker
Link to comment
Krajnji stadijum je nastupio i pocela je da prica sama sa sobom. :o
:lol: Podseti me onog pacijenta koji je pokušao da minira komšijski forum. Registrovao se i onda vodio raspravu iz više lica, ali pod istim korisničkim imenom.
Link to comment

Gde se dokazuje u pismenoj formi da sam SrbIN od SrBskoga roda? Tj gde vadim potvrdu o drzavljanstvu? Jel mogu u svojoj opstini ili moram u neku drugu instituciju?

Link to comment
Gde se dokazuje u pismenoj formi da sam SrbIN od SrBskoga roda? Tj gde vadim potvrdu o drzavljanstvu? Jel mogu u svojoj opstini ili moram u neku drugu instituciju?
poslednjih x puta sam morao ici u kancelariju maticara u mestu gde sam prijavljen posle rodjenja. apsurdno je to sto se u manjim mestima dobija brze nego u gradovima, nema kerefeka sa uplatama i zakazivanjem nego ti na licu mesta napisu i daju.
Link to comment
Gde se dokazuje u pismenoj formi da sam SrbIN od SrBskoga roda? Tj gde vadim potvrdu o drzavljanstvu? Jel mogu u svojoj opstini ili moram u neku drugu instituciju?
zavisno od toga kad si rodjen, najverovatnije u opstini gde ti je ziveo [bio prijavljen] otac kad si se rodio :huh:
Link to comment
:lol: Podseti me onog pacijenta koji je pokušao da minira komšijski forum. Registrovao se i onda vodio raspravu iz više lica, ali pod istim korisničkim imenom.
Jel' ovo ozbiljno?
Link to comment
Gde se dokazuje u pismenoj formi da sam SrbIN od SrBskoga roda? Tj gde vadim potvrdu o drzavljanstvu? Jel mogu u svojoj opstini ili moram u neku drugu instituciju?
Verovatno si isto već izvadio, jer se sada isto može izvaditi na bilo kojoj BGD opštini koje su sad elektronski podvezane...Ranije je to bio veoma zeznut problem jer se trebalo ići u onu Opštinu EX-YU gde ti je otac bio 1948 (ili beše 1958. zaboravio sam... :unsure: )...Tu sam ja onda pribegao jednom triku, kojem me je naučila gospođa Mica opštinarka, inače supruga jednog mog kolege..."Ovako ćemo to da rešimo!" kaže meni gospođa Mica..."Sada ću ja da ti izdam potvrdu da nisi upisan u knjigu drržavljana na Opštini NBGD... Pa ćeš onda da odeš u Opštinu Savski Venac gde si rođen (N.Front ili Višegradska) i reći im da ti izdaju jednu istu ovakvu potvrdu...E, a onda sa te dve opštinske potvrde da nisi upisan u Knjigu državljana, odeš u opštinu stanovanja (adrese u LK.), priložiš te dve potvrde i tražiš da te upišu u Knjigu državljana... Insistiraj i ako neće, jer to po propisima to moraju da urade...I onda više nećeš morati da putuješ u mesto tatinog boravka iz 48-me, kad god se nekome digne, da ti traži uverenje o državljanstvu, ne starije od 6 meseci..."I kako je gospodža Mica rekla... Tako je i bilo... cool.gif Upisan sam u Knjigu državljana opštine Palilula i postao Palilulac (tačnije Karaburac - domovine sin) :rolleyes: Elem, skoro sam gledao nekog čiku na TV-u, koji je rekao da sve državne institucije, moraju biti elektronski povezane, tako da stranke više ne moraju ići na 5 mesta da skupe neka dokumenta, kada se aplicira za nešto... Već da se sada sve završava na jednom mestu i da sada elektronski putuju dokumenta, a ne stranka... :Hail: Naravno za info kako to u stvarnosti praktično funkcioniše, pitajte Termalku, jerbo se ona falila, kako je ratovala sa šalterskim službama... :inn: Edited by dare...
Link to comment
Verovatno si isto već izvadio, jer se sada isto može izvaditi na bilo kojoj BGD opštini koje su sad elektronski podvezane...Ranije je to bio veoma zeznut problem jer se trebalo ići u onu Opštinu EX-YU gde ti je otac bio 1948 (ili beše 1958. zaboravio sam... :unsure: )...Tu sam ja onda pribegao jednom triku, kojem me je naučila gospođa Mica opštinarka, inače supruga jednog mog kolege..."Ovako ćemo to da rešimo!" kaže meni gospođa Mica..."Sada ću ja da ti izdam potvrdu da nisi upisan u knjigu drržavljana na Opštini NBGD... Pa ćeš onda da odeš u Opštinu Savski Venac gde si rođen (N.Front ili Višegradska) i reći im da ti izdaju jednu istu ovakvu potvrdu...E, a onda sa te dve opštinske potvrde da nisi upisan u Knjigu državljana, odeš u opštinu stanovanja (adrese u LK.), priložiš te dve potvrde i tražiš da te upišu u Knjigu državljana... Insistiraj i ako neće, jer to po propisima to moraju da urade...I onda više nećeš morati da putuješ u mesto tatinog boravka iz 48-me, kad god se nekome digne, da ti traži uverenje o državljanstvu, ne starije od 6 meseci..."I kako je gospodža Mica rekla... Tako je i bilo... cool.gif Upisan sam u Knjigu državljana opštine Palilula i postao Palilulac (tačnije Karaburac - domovine sin) :rolleyes: Elem, skoro sam gledao nekog čiku na TV-u, koji je rekao da sve državne institucije, moraju biti elektronski povezane, tako da stranke više ne moraju ići na 5 mesta da skupe neka dokumenta, kada se aplicira za nešto... Već da se sada sve završava na jednom mestu i da sada elektronski putuju dokumenta, a ne stranka... :Hail: Naravno za info kako to u stvarnosti praktično funkcioniše, pitajte Termalku, jerbo se ona falila, kako je ratovala sa šalterskim službama... :inn:
NE MOZE izvod iz bilo okje opstine u beogradu da se izda u bilo kojoj drugoj opstini u Beogradu. Za sada samo neke opstine u BGD izdaju i izvode koji se inace vade na Savskom vencu. To sto je pricano na TV tek treba da bude. Inace ako drzavljanjstvo vadis u BGD-u u svakoj beogradskoj optini mogu da ti kazu gde ti se nalazi drzavljanstvo. Ako ne vadis u Beogradu onda moraju da ti kazu u policiji. Inace knjige drzavljana su nadleznost MUP-a, a maticne knjige rodjenih lokalne samouprave.U svakom slucaju, bez postupka gospodje Mice, drzavljanstvo vadis gde si ga i ranije vadio. A da li je savet gdje Mice jos uvek primenljiv (jer propisi se menjaju) cu da proverim sutra na poslu pa cu da napisem.Nije direktno on topic ali je korisno. Svi koji su iz ex sfrj, pa su dobili srpsko drzavljanstvo, mogu da se upisu u MKR opstine na kojoj su sada prijavljeni, samo im trebaju izvodi i z mesta rodjenja ne stariji od 6 meseci i srpsko drzavljanstvo. Inace te osobe ne vade drzavljanstvo uopste u opstini nego u policijskoj stanici.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...