Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

... Naravno za info kako to u stvarnosti praktično funkcioniše, pitajte Termalku, jerbo se ona falila, kako je ratovala sa šalterskim službama... :inn:
bobe brate, ratovala i pobedila. drzavljanstvo zivi kod matichara. moje zivi u vukoyebini dje se stari otac izvoleo roditi. zanas iz provincije, upisivanje u drzavljane u sopstvenom mestu rodjenja je pochelo nedje izmedju 1970 i 1974. znam po tome sto ja moram da savatavam suvisle rodjake da doceraju matichara sa njive, a mladji brat lepo gospocki sve izvadi u gradu. za beogradjane je to pochelo i ranije. a oni sto su im roditeljska mesta rodjenja ostala kojekude po sfrj, morali su da konkurishu za drzavljanstvo u sopstvenoj srbiji, ma koje vrste bili. to je bila poslastica, kako to nije bilo dovoljno prosto roditi se medju nama <_<u beogradu se savski venac, novi beograd, zvezdara i ne znam josh koja opshtina izdaju medju sobom sve elektrichno, izvode iz knjiga sve, a drzavljanstva od 1980 na ovamo. valjda su toliko uspeli da upune u bazu. a srbija ce uskoro da se prikljuchi tome. a djedovo selo kad sleti enterprajz na njivu :Pvecina vecih gradova hoce da shalje na kucnu adresu brzom poshtom srbije. a beograd shalje kurirom. naruchi se netom ili telefonom. mnogo dobra stvar :D
Link to comment
u beogradu se savski venac, novi beograd, zvezdara i ne znam josh koja opshtina izdaju medju sobom sve elektrichno, izvode iz knjiga sve, a drzavljanstva od 1980 na ovamo. valjda su toliko uspeli da upune u bazu. a srbija ce uskoro da se prikljuchi tome. a djedovo selo kad sleti enterprajz na njivu :P:D
Ispravka. Druge opstine izdaju izvode Savskog venca. Savski venac izdaje samo svoje. Zbog starih propisa, opstina zvezdara fono uputi na rad svog maticara u savski venac, onda savski venac formalno uputi tu istu osobu u zvezdaru i da joj svoj pecat da moze da izdaje izvode. Naravno ta osoba se ne pomera sa svog mesta. Sve opstine u beogradu mogu da odstampaju sve izvode ali ne smeju da udare pecat na izvod koji nije formalno kod njih. DO novo zakona kada ce to biti moguce. DO sada su rodjeni uneti u elektronski oblik (na sv) do 1960 godine, a vencani i umrli valjda do 48. Inace, po tom novom zakonu ce morat da se digitalizuju sve knjige (rodjeni, vencani, umrli). To, u slucaju sv znaci zakljucno sa 1873.
Link to comment
Ispravka. Druge opstine izdaju izvode Savskog venca. Savski venac izdaje samo svoje.
Skoro sam u šalter sali na NBG izvadio zajedno sa svojom venčanicom (NBG) i državljanstvo(Palilula) i izvod(Savski Venac) za ćeru...
Link to comment
Skoro sam u šalter sali na NBG izvadio zajedno sa svojom venčanicom (NBG) i državljanstvo(Palilula) i izvod(Savski Venac) za ćeru...
Pa jasm govorio o Savskom vencu, ne o NBG-u.
Link to comment
Tu sam ja onda pribegao jednom triku, kojem me je naučila gospođa Mica opštinarka, inače supruga jednog mog kolege..."Ovako ćemo to da rešimo!" kaže meni gospođa Mica..."Sada ću ja da ti izdam potvrdu da nisi upisan u knjigu drržavljana na Opštini NBGD... Pa ćeš onda da odeš u Opštinu Savski Venac gde si rođen (N.Front ili Višegradska) i reći im da ti izdaju jednu istu ovakvu potvrdu...E, a onda sa te dve opštinske potvrde da nisi upisan u Knjigu državljana, odeš u opštinu stanovanja (adrese u LK.), priložiš te dve potvrde i tražiš da te upišu u Knjigu državljana... Insistiraj i ako neće, jer to po propisima to moraju da urade...I onda više nećeš morati da putuješ u mesto tatinog boravka iz 48-me, kad god se nekome digne, da ti traži uverenje o državljanstvu, ne starije od 6 meseci..."I kako je gospodža Mica rekla... Tako je i bilo... cool.gif Upisan sam u Knjigu državljana opštine Palilula i postao Palilulac (tačnije Karaburac - domovine sin) :rolleyes:
Ovo je bio tacan savet ali do 1.1.2004 godine kada su opstine izgubile nadleznost da vrse upise u knjigu drzavljana.
Link to comment
  • 2 weeks later...
narucis mejlom, stigne ti po kuriru, za nekih 600 dingera.uverenje o drzavljanstvu, mislim.
toplo preporuchujem da rechesh da ti treba za oslobadjanje od poreza na kupovinu prvog stana, pa te dodje samo kurir. od tolike administracije sam nauchla da sovjetujem i druge ljude da lazu ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...