Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Zasto se navijaci OFK Beograd nazivaju "Romanticari"?
Fudbaleri su dobili nadimak "Romanticari" zato sto su igrali lep fudbal. U smislu - za publiku, romanticno...Navijaci im se zovu Blue Union :)
Link to comment

thnx :) (slabo se ja razumem u te stvari, al' pisem neki lokal patriotski tekst pa sam se setila "Romanticara") Znaci navijaci "Blue Union" - bzvz. A da li mozda znas ko je tim pokrstio u "Romanticare" (i kad, dovoljna je dekada)?fala.

Link to comment
thnx :) (slabo se ja razumem u te stvari, al' pisem neki lokal patriotski tekst pa sam se setila "Romanticara") Znaci navijaci "Blue Union" - bzvz. A da li mozda znas ko je tim pokrstio u "Romanticare" (i kad, dovoljna je dekada)?fala.
Uf, ima kompetentnijih za pitanja istorije, ali ja bih rekao da se to odigralo 60ih - 70ih. A ko ih je tako pokrstio verovatno neces saznati. To krene ko zna kako i ustali se. Inace, u fudbalu pored pobedjivanja vazan je i taj imidz "igre za publiku", odnosno lepog fudbala. Neki od najuspesnijih timova bivaju prezreni zbog nemanja toga, dok neki (kao OFK koji je uvek bio tek treci klub u gradu po usepesnosti) dobijaju simpatije i bez nekih rezultata.OFK je oduvek bio tim koji niko ne mrzi, bas zbog "leprsave" igre i dobrog fudbala. Ovo se promenilo kad su drzavi podarili najveceg lopova i smrada Zvezdana Terzica, pa je sad moguce naci dosta OFKmrzitelja.A Plava Unija ima imidz Beogradskog lokalpatriotizma. Oni Cigane i Grobare smatraju seljacima, jer imaju navijace s raznih strana zemlje, dok su oni cistokrvni bg boys. U zadnje vreme ih nema vise od 100 kad se saberu, posebno nakon sto su ih Zemunci vrlo ozbiljno raskantali na jednom gostovanju.
Link to comment
A da li mozda znas ko je tim pokrstio u "Romanticare" (i kad, dovoljna je dekada)?fala.
Romantičari su bili i kada sam ja bio mali, a pokojni deda me 70-tih vodio na stadion... (ono redom Skoblar Samrdžić, Turudija, Zec, Petković, Santrač)U beskompromisno polarisanom navijačkom svetu Zvezde i Partizana, romantika se tražila na Karaburmi...Ali cenim da bi gos`n Đorđe Geprat forumski/ovdašnji imao kao stari romantičar možda i neko bolje i romantičnije objašnjenje... :rolleyes: Edited by dare...
Link to comment
Postavi pitanje ovde. Mrdja, Dimitrije i jos neki bi sigurno imali nesto zanimljivo da napisu na ovu temu, ali ne verujem da zalaze ovde. Takodje bi Filipenko mogao da napise nesto o Terzicu.
Samo joj fali da je Filipenko dovati s pricom o Terzinim zlocinima. :lol:
Link to comment
Pecinski covek zato sto ima onu toljagu :)Jel jaca macka ili zmija?
Nemaju oruzije ni jedan ni drugi. Mada i ja mislim da bi ga pecinski covek razbio.A sto se pitanja tice mislim da bi zmija pobedila ali samo ako je otrovnica.
Link to comment
Ako bi se potukli astronaut i pecinski covek ko bi pobedio?
Razgledanjem srednjovekovnih oklopa i oružja, naučnici su došli do zaključka da su srednjovekovni vitezovi i delije bili visoki, pardon niski, ;) oko 150-160cm, ali zato da su bili mnogo fizički jači od današnjeg prosečnog čoveka.Istom analogijom kudravi pećinski ljudi su bili još niži, ali teških kostiju i jaki kao crna zemlja...I pokidali bi ćelavog, kekeljavog astronauta...Onda bi ga silovali, onako zgodnog i bezdlakog...I na kraju bi ga pojeli... :rolleyes:Edit: Kacigu skafandera bi zadržali za uspomenu i čuvanje vatre i žara... :D Edited by dare...
Link to comment
Razgledanjem srednjovekovnih oklopa i oružja, naučnici su došli do zaključka da su srednjovekovni vitezovi i delije bili visoki, pardon niski, ;) oko 150-160cm, ali zato da su bili mnogo fizički jači od današnjeg prosečnog čoveka.Istom analogijom kudravi pećinski ljudi su bili još niži, ali teških kostiju i jaki kao crna zemlja...I pokidali bi ćelavog, kekeljavog astronauta...Onda bi ga silovali, onako zgodnog i bezdlakog...I na kraju bi ga pojeli... :rolleyes:Edit: Kacigu skafandera bi zadržali za uspomenu i čuvanje vatre i žara... :D
I ja mislim tako. Samo jel to onda znaci da smo preterali sa evolucijom? :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...