Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Zašto više niko ne nosi šešire, a nekad su ih svi nosili ?
A ne znam kad je tačno došlo do promene, mislim da su postepeno izbacivani iz upotrebe. A ironično je to, s obzirom na povećanje opasnosti od sunčevih zraka po vid i lice an ženeral.
Link to comment
Zašto više niko ne nosi šešire, a nekad su ih svi nosili ? Kada je došlo do ove promene ?
Ja samo znam da je ispadanje cilindara iz mode i zamena žirado šeširima bilo u najužoj vezi sa razvojem automobilske industrije. Navodno, visoki šeširi su fizički smetalipri vožnji kolima koja su tada bila modni hit itd.
Link to comment
Ja samo znam da je ispadanje cilindara iz mode i zamena žirado šeširima bilo u najužoj vezi sa razvojem automobilske industrije. Navodno, visoki šeširi su fizički smetalipri vožnji kolima koja su tada bila modni hit itd.
Samo donekle: dugo se jedinim pravim automobilom smatrao automobil u koji je muskarac mogao da udje ne skidajuci cilindar - i to ne kao shofer. Shoferima su bile namenjene neke drugacije kape, uniforma i obavezno, ko ce ga znati zasto, valjda kao podsecanje na kocijaska vremena - visoke kozne cizme.Inace, zirado je plitak sesir, jedan drugi sesir je i kao brand i kao mnogo vise od toga postao legenda: Borsalino.Tesko da danas u takozvanoj muskoj modi postoji pandan Borsalinu po simbolici i svim znacenjima koje je imao, ali je sigurno da mu niko nije prisao ni blizu.Borsalino_.jpgFabrika je, naravno, italijanska, vuce tradiciju jos iz polovine 19. veka kada je osnivac, cini mi se da se zvao Giuseppe od krzna nekog zeca ili kunica napravio prvi. I postao legenda. Mislim da se fabrika i dan danas nalazi u mestu Alessandria poznatom po tome sto se istocno od njega, u stvari vec je u neku ruku postalo i predgradje, nalazi selo po imenu Marengo. Poznato po tome sto je u njemu mladi general Bonaparta razbio Austrijance, i to bas. U srecnom spletu okolnosti i jedinstva ideja i nacina misljenja mladih revolucionarnih generala (naime Austrijanci su vec slavili pobedu) kada se jedan mladi francuski general po imenu Louis Desaix vratio sa svojim odredom zacuvsi zvuke bitke - bas na vreme da poraz pretvori u pobedu. Itekakvu. Sam Desaix je poginuo. Ali su Napoleonove zadnje reci na Svetoj Jeleni bile, 'Desaix, Desaix...'
Link to comment

Ako kažu na televizoru da je na putu PPP zabranjen saobraćaj kamionima nosivosti 12t, da li to znači da prazan kamion koji može da natovari 12t sme tuda da ide ili ne sme ?

Link to comment

zdravo!malopre sam kupila kesicu lesnika. nisu mi se dopali, nisu bili bas svezi. ma bili su grozni. sta se radi u tim situacijama? odes vratis kasirki i trazis pare nazad? odes vratis kasirki (ili kasiru pardon ovaj je bio kasir), ne trazis pare jer ti ionako ne bi dali, nego samo kazes 'izvinte ovo vam je budjavo sklonite ga sa police'?uopste, postoje li ikakva pravila o uslugama potrosacima kod nas? ili bijes bitku sa osobljem, pa ko pokojnik ko pukovnik:)

Link to comment

Meni se desila slična situacija sa nekim preskupim kulenom u Veru, koji je ranije bio odličan. Mada, u tom slučaju je bilo očigledno da nije ispravan. Vratili smo to što su nam zapakovali, više da bi im objasnili, a mislio sam da nam neće vratiti pare. Ali, oni iako nisu priznali da kulen smrdi, vratili su nam pare.

Link to comment

a zamisli da kupis ogroman krevet trosed sto moze da se razvuce i tako kad oces da ga izvuces osetis da malo smrdi i pomislis jebote ko ce sad da ga vraca...to moze da bude zajeban problem...a kulen nije veliki on moze uvek da se vrati...recimo usput kad krenes negde pa ga poneses i zamenis za recimo neki sok...meni je omiljeni sok suvoce od jabuke zato sto je najjeftiniji...jednom sam bio dojaja zedan i popio punu casu tog soka i onda mi je bilo malo muka ali nema veze bas me boli kurac bitno je da je najjeftiniji

Link to comment
  • 3 weeks later...

da li neko zna kako se na engleskom a bogme i na srpskom zovu one male drvene figurice koje su sastavljene od raznih drvenih delova vezanih tankom strunom ili kanapom, i sa donje strane ima kao neko dugme koje mozes da pritisnes i onda cela figurica padne dole, i podigne se ponovo kada pustis dugme. znam da je pitanje idiotsko ali jbga, sta da radim, treba mi:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...