Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Šta je ovde ukazuje na stanje u zdravstvu? Jel dobro ili loše stanje u zdravstvu?

Nemam pojma ozbiljno. Ima dijagnoza, nisu pustili majku s njim jer ima virus, dete ima 14 godina, realno može i bez pratnje.

Mada, otkud znam, možda ne vidim i ne znam da vidim...

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

Šta je ovde ukazuje na stanje u zdravstvu? Jel dobro ili loše stanje u zdravstvu?

Nemam pojma ozbiljno. Ima dijagnoza, nisu pustili majku s njim jer ima virus, dete ima 14 godina, realno može i bez pratnje.

Mada, otkud znam, možda ne vidim i ne znam da vidim...

 

Nisu primili ni dete, vec su im rekli da dodju kad prodje "izolacija".

 

 

Link to comment

 

50 minutes ago, Tihajeza said:

Šta je ovde ukazuje na stanje u zdravstvu? Jel dobro ili loše stanje u zdravstvu?

Nemam pojma ozbiljno. Ima dijagnoza, nisu pustili majku s njim jer ima virus, dete ima 14 godina, realno može i bez pratnje.

Mada, otkud znam, možda ne vidim i ne znam da vidim...

Trebalo bi odmah da se radi EEG posle napada, cesto moze da se saceka (da prodje kovid) ali oni to ne znaju, dete bukvalno moze da bude u situaciji da mora da se krene odmah sa lekovima. Oni to ne znaju. A bio je i grand mal napad po opisu. Majka srecom vidi se da je zabrinuta cim je ovo doslo do serovanja, pa racunam da ce gurati dalje, dosta ljudi ne bi preispitivalo ovo sto su im rekli.

  • +1 1
Link to comment

ako bude imala srece da ih, mi narod, izvicheno na novine i drushtvene mreze, pustice je nekim lex specijalisom, jer narod tako zeli. ako ne, nishta.

a shta se deshava sa embrionchicima ako njoj ne daju? sede tamo dok ne nestane struje? komisijski se spale? ima jedna druga ustanova, koja bi mogla da brani embrione, jer tvrdi da ima validne argumente, ali ona ne voli mnogo vantelesnu :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 2
Link to comment

Ne razumem tako čvrst stav, zašto joj ne daju?

Jedna poznanica je otišla u inostranstvo, u zemlju gde je to regulisano, uradila veštačku oplodnju sa doniranom spermom.

Vratila se u zemlju, rodila dete, gaji ga, i od početka procesa je znala da dete neće imati oca i da će ga odgajati sama.

Što je to različito od ovog slučaja osim u činjenici da nju nisu mogli da spreče, ko što ovu ženu direktno sprečavaju?

Link to comment

ne sprechavaju je ljudi sprechavaju je propisi. ne pishe nigde shta s njom.

treba nam pravnik, ona nije vishe vlasnik svog genetskog materijala?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



Link to comment

Mislim ali ne sa 100% sigurnosti da ima veze sa propisima i da te stvari nisu uvek jasne ni kojekude drugde (recimo otac embriona mora da se slozi sa svakom implantacijom, to bi potpadalo pod ovaj slucaj, ali stvari umeju da budu i nejasne u nekim scenarijima ko sta gde... recimo moja nekad dobra prijateljica je htela da rodi dete od embriona njene partnerke i njihovog prijatelja, i bolnica je odbila. Na kraju su zahtevale da im bolnica vrati njihov materijal a to bolnica nije mogla da odbije i otisle u neku privatnu klinikicu gde su dale novac i isterale svoje. Bila je prilicno duga i neizvesna borba da to postignu).

Link to comment

Ne daju joj zato sto u Srbiji mora muski partner potpisati da se slaze da se embrion „vrati“ majci. 
Moguce je da se embrion prenese u neku drugu kliniku, ali ne u varijanti da joj ga daju na salteru a ona da ga nosi u frizider torbi. Embrioni kad se sele ide i embriolog sa njima da nadgleda jer je sve vrlo pipavo.

Po vazecim zakonima ona moze godinama placati cuvanje u klinici gdje je embrion zamrznut, ali vratiti ga ne moze.

Link to comment
9 hours ago, Tihajeza said:

Ne razumem tako čvrst stav, zašto joj ne daju?

Jedna poznanica je otišla u inostranstvo, u zemlju gde je to regulisano, uradila veštačku oplodnju sa doniranom spermom.

Vratila se u zemlju, rodila dete, gaji ga, i od početka procesa je znala da dete neće imati oca i da će ga odgajati sama.

Što je to različito od ovog slučaja osim u činjenici da nju nisu mogli da spreče, ko što ovu ženu direktno sprečavaju?

Sve je razlicito.

Zamisli da par ima zamrznutih deset embriona i razvedu se. I zena ide i polako ih vraca, zatrudnjuje, poradja se i trazi alimentaciju od oca. 

Link to comment
1 minute ago, Paul Gompitz said:

Sve je razlicito.

Zamisli da par ima zamrznutih deset embriona i razvedu se. I zena ide i polako ih vraca, zatrudnjuje, poradja se i trazi alimentaciju od oca. 

Ali ovaj čovek, njen muž je umro, nisu se razveli. Neće mu tražiti alimentaciju. 

Samim tim što je dao materijal za oplodnju, pristao je da ima dete sa ženom, nije embrion iz casual sexa posle pijanke, nego svesna akcija, samim tim što je došao u kliniku za Vto i svojevoljno ušao u proces.

 

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

pa to. mislim da zena ima pravo da uzme svoja jaja. shta ce posle s njima, to se njih ne tiche dry.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

Pa ne, bas ovo sto Paul tice, nisu to samo njena jaja. Moraju oba donora da se saglase sa svakom implantacijom

Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

 

Pa ne, bas ovo sto Paul tice, nisu to samo njena jaja. Moraju oba donora da se saglase sa svakom implantacijom

Ali on se saglasio! Nije sigurno išao u VTO kliniku jer mu je bilo dosadno u nedeljno popodne.

Druga je stvar što je procedura tako napisana kako jeste da treba da se saglasi za svaki korak. Zamislite da je čovek živ i dalje, čemu korak ponovne saglasnosti, ako je već pristao na korak oplodnje jajne ćelije? Šalio sam se?

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...