Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Imaju doktora kad zatreba, ali to nije varijanta da on sedi i čeka poziv, transport je uglavnom dogovoren i zna se unapred par dana. E sad, velike bolnice reda veličine medi grupa, Bel medik i sl me ne bi čudilo da imaju i to.

Link to comment

ogrešio sam se o lekare

 

u kakvim usranim uslovima rade, koliko ih jebu za svaku, pa i najsitniju nabavku, kako se oni iznad odnose prema njima, a bogami i ovi ispod...

 

dobro da išta ikako funkcioniše

 

radim mrežu na kcv, svugde sam i gledam šta se dešava

 

evo, npr, prošla nedelja, sns gratis pregledi, obaška što su se babe i dede bukvalno potukli u ranu zoru, nego što su oplevili kojekakve markere i agense, pa mučeni jovan (fenomenalan lik, glavno mudo u laboratorijama) nema sa čim da radi kad mu dođu oni kojima baš treba pomenuto

 

a procesi nabavke, mila majko, milion dopisa, obrazloženja, pičke materine, ma strašno

 

pocrkaćemo

 

 

Link to comment
Just now, rođeni said:

pocrkaćemo

 

 

Pocrkaće oni koji ne budu imali da plate za privatno... Dakle penzioneri i slični...

 

Svi koji nešto znaju će svakako otići iz zemlje/otići kod privatnika... Biće nam bolnice kao u Alanu Fordu...

Link to comment
33 minutes ago, radisa said:

Biće nam bolnice kao u Alanu Fordu...

Već su... Nego ruku na srce, ovi samo zakivaju eksere u sanduk, odavno je to tako.

Link to comment
On 1.6.2019. at 11:08, Arkadija said:

 

Ovo je , recimo, samo uvod. Nedavno usvojeni zakon o zdravsrvenoj zaštiti udara kamen temeljac privatizaciji svih naših bolnica. Videćete. Za pet, možda šest godina, da će državna ostati u najboljem slučaju samo hitna pomoć. A onda će Frezenijus i ostala bagra ovde da uvaljuju najgore treće zamene lekova.

1. FMC ne prodaje lekove, niti ih proizvodi.

2. FMC već ima svoje bolnice u Srbiji, a i širom sveta.

3. Novi ZZZ nije uneo nikakve naročite izmene u vezi vlasničke strukture bolnica (igra se ping-pong između lokalnog i republičkog nivoa, kao i poslednjih 30 godina uostalom), a njihova privatizacija se nigde ne spominje ni kao mogućnost.

4. Čak i da je pod 3 drugačije, u principu, niko nije zainteresovan za privatizaciju državnih bolnica u Srbiji, jer su one u očajnom stanju, i kadrovski i organizaciono i operativno, i potrebna su ogromna ulaganja da bi se one dovele do  nivoa održivosti. Ako i bude bilo nekih akvizicija, desiće se u privatnom bolničkom sektoru. No, sve i da ima zainteresovanih, to je vrlo osetljivo političko i socijalno pitanje, tako da nema ništa od toga. U najboljem slučaju, možda bude nekih koncesija, ali i u to vrlo sumnjam.

5. Istraga protiv FMC u vezi sa ovim je u toku već 3-4 godine, i vrši je američki SEC i DOJ, u vezi sa kršenjem FCPA od strane FMC na globalnom nivou. Srbija je tu kap u moru, i te pare koje su ovde ušle su skoro pa beznačajne u odnosu na ostatak aktivnosti koje su oni imali worldwide.

Link to comment
kad smo kod toga, kod shkolskog lekara ukinuli zvanje shaltera za zakazivanje, nego sad na onaj centralni drzavni telefon. jebemim mater glupachku.
Puno sreće sa tim!
Pisao sam već, ja tako zakazao pun vere u Pantelinu digitalizaciju, i naravno snažno dunuo.
Srećom brat na šalteru imao razumevanja a i doktorka, ali ja ih pitao:
A što ne napišete da ljudi ne idu preko njih nego zovu šalter?
Pa okačila jedna sestra kad joj dopizdilo, pa završila kod direktorke na ribanju, da "podriva sistem"...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Puno sreće sa tim!
Pisao sam već, ja tako zakazao pun vere u Pantelinu digitalizaciju, i naravno snažno dunuo.
Srećom brat na šalteru imao razumevanja a i doktorka, ali ja ih pitao:
A što ne napišete da ljudi ne idu preko njih nego zovu šalter?
Pa okačila jedna sestra kad joj dopizdilo, pa završila kod direktorke na ribanju, da "podriva sistem"...




...shiit has hit the fan...
 

pa ne daju sad na shalter, kontrolishu ih. vraticemo se dakle dobroj praksi kampovanja sa bolesnom decom, kampovanja za opravdanje i sve po redu, idioti. chak je to zakazivanje telefonom na shajter super radilo, mali dz, sve nas znaju, moglo lepo da se objasni shta ti treba i koliko ce da traje. nikad guzva, besprekorno. a sad jebiga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...