Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

kada sam pre neku godinu ima problem s vidom a za koji je lekarka u lazarevcu pomislila da je simptom moždanog udara i poslala me hitno u "svetog savu" pomisli sm da bi trebalo d joj zahvalim.nečim sitni i slatkim, nekim rafaelom, after eit ili ono piramidom kuglica umotanim u "zlato". nisam jer bi mi je bilo neprijatno ako bi njoj moglo da bude neprijatno.

 

jednom davno, majci je ugrađen kuk. hirurg je kasnije optužen i, ćini mi se osuđen, zbog traženja i primanja mita. ja samodneo kil kate sestrama kao zahvalnost za negu kada je majka izlazila iz bolnice. to jebila čast, kaokelneruu restoranu.

 

PS: kad pomenuh kelnera, šta bi sa onom inicijativom da bakšiš prolazi kroz fiskalni račun?

 

Link to comment

Ja sam ovo što je Pejsi napisao, ovo sa kutijom sa poklonima, sam video u Danskoj, i pošto nisam vladao sanskom pitao sam rođaka da mi prevede...

Sad mi nešto u glavi da je bila privatna bolnica...

Link to comment

Ja evo ceo mesec ne mogu da se "opametim" od sledeće priče:

Početkom meseca, sedimo u gostima kod rođaka i čekamo rođaku koja je doktorka da dođe sa posla. Ona kasni i nema je i napokon stiže...I kaže: 

"Ma frka na poslu, znate da se klinički i ti pregledi zakazuju od prvog do petog.

E pošto se to zalomi nekom doktoru da te nedelje radi pre podne on kreće da zakazuje svojim pacijentima  i zapravo potroši "kvotu" ili potroši bliske datume.

E sad doktori koji te nedelje rade popodne, zapucaju ujutru da "zakažu" bar svoje najhitnije pacijente i onda oni to koliko mogu odrade, pa se vraćaju kući da se vrate  popodne u redovnu smenu. I onda je naravno nastala svađa oko "otimanja" ... I tako..."

 

Pa jbte, jel moguće da to tako ide?

 

 

Link to comment
41 minutes ago, gagilija said:

da, moguce je...moguce je i da ovi iz bolnica uopste ne puste slobodne termine pa se ceka sledeci mesec.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Na kraju se podžapaše doktorke sa ovima koje su došle van svoje smene da bar zakažu bar nekog od svojih pacijenata... 

Ne bre, ovde treba meteor da rokne...

Link to comment
On 27.4.2019. at 18:38, Frank Pembleton said:

Na kraju se podžapaše doktorke sa ovima koje su došle van svoje smene da bar zakažu bar nekog od svojih pacijenata... 

Ne bre, ovde treba meteor da rokne...

A onda ce pacijent da donese nenovcanu opredmecenu zahvalnost, koju doktorka naravno nece moci nikako da odbije zbog nasrtljivog ponasanja pacijenta. Pa ce opredmecena zahvalnost da zavrsi kao poklon za slavu. 

Edited by pacey defender
Link to comment
19 minutes ago, pacey defender said:

A onda ce pacijent da donese nenovcanu opredmecenu zahvalnost, koju doktorka naravno nece moci nikako da odbije zbog nasrtljivog ponasanja pacijenta. Pa ce opredmecena zahvalnost da zavrsi kao poklon za slavu. 

Za bar jedni od ovih koje su došle ujutru da  zakažu, otišle kući, pa se vratila u popodnevnu smenu, da nije dobila tu opredmecenu zahvalnost...

Link to comment
 
Ne sećam se da su roditelji bili prisutni kad sam bio primao milion vakcina. Dolazili doktori sa gigantskim injekcijama u školu i to je bilo to. Za odobrenja se ne sećam, verovatno su roditelji bili obaveštavani, a ne pitani.
 
Opet, bolje nego ovo, budala preti oduzimanjem dece, da se bar ona pinkuša Kuburovićka javila pa da makar ima nekakvog smisla.
Kad smo išli na sistematski sa učiteljicom, krajem 80ih, samo jedan drug je rekao da neće primiti vakcinu, jer mu je mama rekla, i sve ok.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Meni grozno i kad se kaže hvala. Šta hvala, radio si svoj posao. I dobar dan. Šta ima da se pozdravlja neko. Ljubaznost je zaostatak iz socijalizma i klasičan rent-seeking. I kad deca donesu crtež doktorki svojoj to je isto korupcija, kao i kad se nasmeješ šalteruši. Ili kad doneseš poklon na rodjendan to je isto autoritarno i neliberalno. Meni je klijent poslao flašu vina za rodjendan. Nisam smogao snage da ga prijavim policiji nego sam popio vino. I stalno pokušavam mamu da ubedim da išutira djake koji joj donesu poklone za 8. mart, ali ne komunjara je to...

Link to comment

Zabraniti i ljubazno osmehivanje šalterskim službenicima. Ja uvek to radim i tako ih korumpiram. I taksisti i kelneru dam bakšiš (tip)  i frizerki. I u samoposluzi (supermarket) kada kupujem namirnice (groceries) kažem molim vas iako mora da mi da jer joj je to posao (job)!

Link to comment

A sigurno si i svakoj kasirki kupio bombonjeru, flasu viskija za postara, flasu vina za vodoinstalatera, mljevenu kafu za vozace autobusa i cvijece za salteruse, i nabroj sam sta si kupio svim ostalim koji su nesto uradili za tebe u zadnjih par mjeseci.

Edited by djili
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...