Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ne radi se ovde o broju lekara i malim platama, jer ne verujem da je  propisano da u Crnoj Travi radi hitna služba u tri smene sa po 3 tima u kojima je po 1 lekar. Ovde se radi o zapuštenom sistemu u kome se sve improvizuje. Kao sto rece steins, registrujes službu hitne pomoci, dobijes iz donacije krš sanitet, zaposliš tri partijska druga kao vozače, a to što nemaš doktora, sterilnih prostorija, jebene igle i konca za ušivanje, to je manji problem. Onda se igras hitne pomoći i nadas se da te niko nikada neće zvati, jer realno nemas uslova da preduzmeš bilo šta.

Neko je nekada pravio analizu i došao do zaključka da preko 45% teritorije Srbije nije pokriveno sa službom hitne pomoći koja je obrazovana u skladu sa propisima i koja je adekvatno opremljena.

Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

Ne radi se ovde o broju lekara i malim platama, jer ne verujem da je  propisano da u Crnoj Travi radi hitna služba u tri smene sa po 3 tima u kojima je po 1 lekar. Ovde se radi o zapuštenom sistemu u kome se sve improvizuje. Kao sto rece steins, registrujes službu hitne pomoci, dobijes iz donacije krš sanitet, zaposliš tri partijska druga kao vozače, a to što nemaš doktora, sterilnih prostorija, jebene igle i konca za ušivanje, to je manji problem. Onda se igras hitne pomoći i nadas se da te niko nikada neće zvati, jer realno nemas uslova da preduzmeš bilo šta.

Neko je nekada pravio analizu i došao do zaključka da preko 45% teritorije Srbije nije pokriveno sa službom hitne pomoći koja je obrazovana u skladu sa propisima i koja je adekvatno opremljena.

Pa ako imaš hitnu pomoć, onda imaš i lekara u toj hitnoj pomoći... Dakle, moraš da platiš 2 lekara tkom noći u Crnoj Travi, ako imaš tamo hitnu pomoć... I tačka...

 

ALi ne, ti ćeš da prodaješ priču da imaš hitnu pomoć, koju nemaš, a platu za drugog lekara ćeš da skrckaš u jebeni stadion na kom će da trči drvna građa... E jbg, tako se ne gradi država...

Link to comment

Upravo to je problem. Imas opštine u srbiji u kojima te sa razbijenom glavom prime dva lekara u trećoj smeni, a onda te onako krvave glave pošalju u dežurnu apoteku na drugom kraju grada da kupiš gazu, iglu i konac, da bi te jedan od ta dva lekara usivao dok na pola metra od tebe povraća drugi pacijent.

Neko pametan je davno napisao razne pravilnike o tome sta treba da ima jedna sluzba da bi se zvala službom hitne pomoci, ali kao i sve drugo, u Srbiji to niko ne postuje, jer nikada niko nije odgovarao zbog propusta u organizaciji. Ovde treba da odgovara direktor zdravstvenog centra i ministar zdravlja, jer su dozvolili da neko bude doveden u situaciju da zove hitnu pomoc u Crnoj Travi, koja faktički ne postoji.

Link to comment
56 minutes ago, Uskebasi said:

Upravo to je problem. Imas opštine u srbiji u kojima te sa razbijenom glavom prime dva lekara u trećoj smeni, a onda te onako krvave glave pošalju u dežurnu apoteku na drugom kraju grada da kupiš gazu, iglu i konac, da bi te jedan od ta dva lekara usivao dok na pola metra od tebe povraća drugi pacijent.

 

 

Pre dosta godina sam imala udes na skijanju na Kopu, tek negde uvece sam dospela u bolnicu u Kraljevu, gde su ocu rekli da nemaju INFUZIJU i poslali ga da trazi u sred nepoznatog grada neku apoteku koja radi tako kasno u nedelju uvece. Naleteo je brzo na neke ljude na ulici koji su ga uputili, pola sata kasnije je dosao i kupio im ne znam koliko pakovanja, da imaju i za drugu decu, tako besno im je rekao.

 

(Sad tu naravno ne znamo da li stvarno nisu imali infuziju :ph34r: ili nisu hteli da je daju posto sam iz Beograda :ph34r:; bio je citav cirkus kada su me otpustili nekoliko dana posle a trebalo je prevesti me u lezecem polozaju do kuce, na sta su roditeljima rekli nesto u fazonu, kako im Beograd nikad ne plati vozilo pa nece da rizikuju ovog puta. Na kraju su se moji roditelji preko prijatelja i kolega snasli sami i ogranizovali prevoz do kuce)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
9 minutes ago, I*m with the pilots said:

ili nisu hteli da je daju posto sam iz Beograda :ph34r:

Ne znam za Kraljevo ali mi smo u SM samo novosađane slali u Bačku Palanku po infuzije, i to preko Hrvatske da idu, a Beograđane smo trovali sa infuzijama iz ratnih rezervi.

Link to comment

na jednoj dechjoj klinici raspisan je konkurs za medicinsku sestru i nije se javio niko. one koje su tu su juche primile plate, dobile nervni slom jer nisu platili neshtto shto su uradile, pa su otishle da se igraju s decom, jer je vaspitachica slomila nogu.

 

to je neuopredivo sa umiranjem deteta bukvalno bezveze. ali je sve na tom putu. ostace samo ko bash mora.

 

pre nekoliko nedelja je propao tender za ona drvena drvca shto se mecu u grlo ili se vade stvari iz nechega! tender za jebene drvene shtapice je propao jer ne znam shta, nechiji shurak nije nasekao na vreme, nema drva u srbiji, tema testere u srbiji. nema kod kineza? a sad zamislite neshto ozbiljnije ph34r.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Au jbmti...
Ma svi treba da odu, mi koji ne možemo/umemo da ostanemo ovde i pocrkamo!
Bolje nismo ni zaslužili!
Dete od 2 godine eeeej



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ja sam na korak od odluke da lepsu polovinu lepu odvezem bar do Beca, tu fino da sacekamo porodjaj..i sta nam Bog da. 

 

Grozno je to sto se desilo ali nije cudno. Nije cudno sto se desilo u Crnoj Travi..ili kod mene ako se, daleko bilo, desi u Secnju, Plandistu ili Alibunaru..mada ni Vrsac nije daleko od dna. Tek cemo da se cudimo kada pocne u vecim mestima da se desava. Kad naprednjackom okotu postane nedovoljno da budu doktori nauka menadzmenta nego pozele da de facto lece ljude, cesacemo se i gde nas ne svrbi.

Link to comment
16 minutes ago, SNARC said:

Kad naprednjackom okotu postane nedovoljno da budu doktori nauka menadzmenta nego pozele da de facto lece ljude, cesacemo se i gde nas ne svrbi.

Imam lošu vest za tebe....

Link to comment

Mi kad god raspišemo konkurs za doktore, javi se neko ko radi okolo Beograda u hitnim službama. Kandidai obično odgovaraju tako što pričaju šta bi oni rdili u nekom konkertnom zadatom slučaju. Jednom je jedna kanddatkinja sa deesetak godina iskustva rekla da bi dala to i to i to za infarkt. Onda ju je predsednica komisije pitala zašto to, zar ne znate nove protokole, našta joj je ova kroz osmeh odgovorila  da je presrećna kada ima te tri stvari, da mi ne možemo da pojmimo kako je po tim malim mestima. A mi se ovde razbacujemo sa brilikom.

Link to comment

To sa razbacivanjem i nenamenskim trošenjem sredstava, materijala, lekova i preparata, krvi i derivata im je posebna priča za sebe.

Ne bih toga ni bio svestan dok nisam počeo zalaziti među tercijarne ustanove germanskih plemena, utisak se kreće između zapanjenosti i katarze, ponašamo se kao da smo zemlja sa rezervama nafte kao saudi i Venecuela kombinovano.

Jednog dana kad budem nedostižan srbijanskim organima gonjenja raspisaću blog samo na ovu temu.

Link to comment
To sa razbacivanjem i nenamenskim trošenjem sredstava, materijala, lekova i preparata, krvi i derivata im je posebna priča za sebe.
Ne bih toga ni bio svestan dok nisam počeo zalaziti među tercijarne ustanove germanskih plemena, utisak se kreće između zapanjenosti i katarze, ponašamo se kao da smo zemlja sa rezervama nafte kao saudi i Venecuela kombinovano.
Jednog dana kad budem nedostižan srbijanskim organima gonjenja raspisaću blog samo na ovu temu.
Nije pitanje da li si na raspolaganju državnim, nego "privatnim" organima gonjenja...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...