Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Quote

 

U međuvremenu, na čelo jedne ozbiljne zdravstvene ustanove postavljaju dr Danu, da to obavlja onako , u prolazu.

Pa jbm sve redom. I ministarstvo nesposobno i nju koja će to da radi u trenucima dokolice.

A za kraj, da prosto pučanstvo klima glavama sa odobravanjem, ona neće platu za direktorovanje institutom.

Link to comment

Ja sam jednom kupio bombonjeru ženama na šalteru u banci (stranoj).

Terali su nas da otvorimo račun u Upravi za trezor što je bilo vrlo traumatično, pa sam shvatio koliko ovi dobro rade.

 

PS nadam se da će Milica Zavetnica malo da popravi tamo stanje, ako ona ne uspe niko neće :fantom:

Link to comment
1 hour ago, vathra said:

 

PS nadam se da će Milica Zavetnica malo da popravi tamo stanje, ako ona ne uspe niko neće :fantom:

Gde?

Link to comment
3 hours ago, vathra said:

Ja sam jednom kupio bombonjeru ženama na šalteru u banci (stranoj).

Terali su nas da otvorimo račun u Upravi za trezor što je bilo vrlo traumatično, pa sam shvatio koliko ovi dobro rade.

 

PS nadam se da će Milica Zavetnica malo da popravi tamo stanje, ako ona ne uspe niko neće :fantom:

ti si prvio obrnutu korupciju, nagradio si onog ko te manje muchio, iznenada i po zavrshenom poslu :lolol:

Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Gde?

Moša, neku ženu koja se zove isto kao Milica su postavili za direktorku UzT, a CINS preneo da je to Zavetnica.

Link to comment

Gde je CINS to preneo? Bile su neke nedoumice po Tviteru koje su neki obazriviji ljudi odbacili pošto Milica već izvesno vreme ima dva prezimena, ali od CINS-a ništa video nisam.

Edited by vememah
Link to comment
  • 3 weeks later...
17 minutes ago, Malkmus said:

U sutrašnjoj Politici:

...

 

Napokon.

Problem: prosečna starost stanovništva u Srbiji: 43 godine.

Vodjin plan da podmladi naciju.

Edited by JozoMujica
Link to comment
Quote

 

Nedeljnik: Nemačka kompanija priznala da je podmićivala srpske lekare, privatizovala klinike...

...

FMC je dao više od milion dolara da bi ubrzao proces privatizacije četiri klinike u Srbiji

...

U još jednom slučaju su viši menadžeri FMC-a dali jednom distributeru, iza kojeg je stajao jedan srpski lekar, 62.000 dolara u kešu, kao i 10 uređaja za dijalizu, koje je on prodao FMC-u za 139.500 dolara kako bi produžio tender i izbegao porez

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=05&dd=30&nav_id=1548453

 

 

Link to comment
Kevi posle dve nedelje ležanja u bolnici zbog loma kuka konstatovali da ima i naprsnuće podlaktice. 

Ajd da je negde blizu pa da kažeš da je "maskirano"...

 

 

 

Link to comment
Quote

Nedeljnik: Nemačka kompanija priznala da je podmićivala srpske lekare, privatizovala klinike...

...

FMC je dao više od milion dolara da bi ubrzao proces privatizacije četiri klinike u Srbiji

...

U još jednom slučaju su viši menadžeri FMC-a dali jednom distributeru, iza kojeg je stajao jedan srpski lekar, 62.000 dolara u kešu, kao i 10 uređaja za dijalizu, koje je on prodao FMC-u za 139.500 dolara kako bi produžio tender i izbegao porez

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=05&dd=30&nav_id=1548453

 

Ovo je , recimo, samo uvod. Nedavno usvojeni zakon o zdravsrvenoj zaštiti udara kamen temeljac privatizaciji svih naših bolnica. Videćete. Za pet, možda šest godina, da će državna ostati u najboljem slučaju samo hitna pomoć. A onda će Frezenijus i ostala bagra ovde da uvaljuju najgore treće zamene lekova.

Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajd da je negde blizu pa da kažeš da je "maskirano"...

 

 

 

Di maskirano, ima tamnu modricu od 10 cm. Malo je bolelo, ali nisu našli za shodno da snime dve nedelje dok nije probala da stane na štake pa opteretila ruku.

Sve je to raspad, hitnoj je trebalo preko 2 sata da pređu 40ak kilometara do bolnice, usput je promenila ambulantno vozilo i svratila u lokalni dom zdravlja po uput. Onda u bolnici ti glumiš osoblje, guraš je svuda. Onda je ležala nepokretna 10 dana dok je nisu operisali (ajde 4 dana je otišlo na vikende), nemaju krv, čekaju iz Novog Sada, kad ti ponudiš krv ne može, wtf? I to nije samo ona, nikog nisu tih dana operisali na ortopediji, samo neku kudu babu s kojom nisu mogli da izađu na kraj. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...