Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

E sad, šta može da se kupi za 54 miliona evra (što je opet samo jedna od afera, ko zna kolike su ukupne proneverene sume)? Biće da ipak građani Srbije plaćaju za zdravstvo malo više od onoga što za svoj novac dobijaju.
Dobro, i?Imas neki konkretan predlog, komentar?Znas nesto sto mi ne znamo?Da smo lopovska stoka bez repa, znamo, hvala.
Link to comment
Evo specijalno za Teju koja tvrdi da u srpskom zdravstvu nema novca:http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ver...oviceve.sr.htmlE sad, šta može da se kupi za 54 miliona evra (što je opet samo jedna od afera, ko zna kolike su ukupne proneverene sume)? Biće da ipak građani Srbije plaćaju za zdravstvo malo više od onoga što za svoj novac dobijaju.
Za 54 miliona mogu da se kupe 30 komada onih finih i brzih skenera koje Srdjann pominjeili 5-6 magnetnih rezonanci ( sa izgradjnom odgovarajuce infrastrukture).Srdjann pominje da u njegovom domu zdravlja sve manje vishe funkcionishe.Pretpostavljam da Srdjan zivi u Beogradu gde se i inache sliva sva lovaza zdravstvo. Zanimljivo je meni da zapravo nikoga i ne zanima kakoje sa zdravljem u Zajecaru,Leskovcu,Smederevu ili Novom Pazaru.Nema tamo aparata,ili nikada nisu "u funkciji" kad nekome zatrebaju.
Link to comment
Sve super funkcionise, ali u snovima. Mi koji imamo bolesne roditelje u BG, znamo vrlo dobro kako tamo "sve funkcionise".
Ja sam sigurna da Srdjann zaista tu funkcionlanost tako i vidi i dozivljava.Ali sta to vredi mom poc.ujaku koji je morao prvo da plati 400 DM hirurguna Banjici ( ortopedija) da mu isece nogu do kuka, a znao je da ovome nema spasa(sarkom je bio po sredi a ziv covek to nije preziveo), a bilo je to pre 7-8 godinakada je taj plemenit hirurg mog ujaka,odmah posle posle operacije pitao kada cemu pokloniti i obecanu Nokiju od 700 DM. Onda ga je u svakoj viziti pitaosta bi sa Nokijom. Dobio je i tu skupocenu Nokiju, samo tri dana pre nego je moj ujaki izdahnuo u toj bolnici.Te cene za operacije nekakvo su nepisano pravilo. Nigde to ne pishe, ali svako znate cenovnike. I mora tako da se ponasha.
Link to comment

Ja znam za primere ljudi koji su sasvim dobro prolazili i vez veza i bez para i to kad su u pitanju neke dosta teske operacije, mada sam sigurna da ima i drugacijih slucajeva.Narocito me zanima da li je istina ono sto pise ovde o tome kako ne mozes da se porodis pristojno bez neke jos pristojnije sume.Ako neko ima neka iskustva, bila bih zahvalna.

Edited by Paprichica
Link to comment

Mene licno ni najmanje ne tesi to sto "ima onih koji su sasvim dobro prosli"... zivotinjski tretman kome znam da su pojedinci bili podvrgavani (bez uvrede za zivotinje) ima efekat pljuvanja u kazan. To niko ne bi trebalo da jede.

Link to comment
Mene licno ni najmanje ne tesi to sto "ima onih koji su sasvim dobro prosli"... zivotinjski tretman kome znam da su pojedinci bili podvrgavani (bez uvrede za zivotinje) ima efekat pljuvanja u kazan. To niko ne bi trebalo da jede.
Bah... Slazem se.Samo kazem da nije sve crno-belo.Zato sam i pitala ono sto sam pitala, jer ako je to tacno, onda.... :fur:
Link to comment
Narocito me zanima da li je istina ono sto pise ovde o tome kako ne mozes da se porodis pristojno bez neke jos pristojnije sume.Ako neko ima neka iskustva, bila bih zahvalna.
naravno da je istina. samo uz 1 malu ogradu: da ima zena koje odu 'bez nishta' i odlichno prodju, a ima i zena koje plate i poginu najstrashnije, poshto se faktor statistike nikako ne moze zaobici. a pokazalo se da je postalo verovatnije da ce se bolje proci uz nagoveshtaj novchane nadoknade. ako nishta drugo, novac daje nadu i kakvu takvu garanciju da zena nece biti nasumice maltretirana zato sto je nekom losh dan. a to je u sluchaju 1 porodjaja velika stvar.
Link to comment
Za 54 miliona mogu da se kupe 30 komada onih finih i brzih skenera koje Srdjann pominjeili 5-6 magnetnih rezonanci ( sa izgradjnom odgovarajuce infrastrukture).Srdjann pominje da u njegovom domu zdravlja sve manje vishe funkcionishe.Pretpostavljam da Srdjan zivi u Beogradu gde se i inache sliva sva lovaza zdravstvo. Zanimljivo je meni da zapravo nikoga i ne zanima kakoje sa zdravljem u Zajecaru,Leskovcu,Smederevu ili Novom Pazaru.Nema tamo aparata,ili nikada nisu "u funkciji" kad nekome zatrebaju.
Evo dok se Srdjan ne javi, ja ću da ti odgovorim. Srdjan ne radi u domu zdravlja već u ustanovi tercijarnog nivoa i ne radi u Beogradu već baš u provinciji. I lično ću ti potvrditi sve što je rekao za ustanovu u kojoj radi.Kao i to da aparati rade (osim kada se zaista pokvare, na šta niko od ministra do čistačice ne može da utiče) i u funkciji su kad god nekome zatrebaju.
Link to comment
naravno da je istina. samo uz 1 malu ogradu: da ima zena koje odu 'bez nishta' i odlichno prodju, a ima i zena koje plate i poginu najstrashnije, poshto se faktor statistike nikako ne moze zaobici. a pokazalo se da je postalo verovatnije da ce se bolje proci uz nagoveshtaj novchane nadoknade. ako nishta drugo, novac daje nadu i kakvu takvu garanciju da zena nece biti nasumice maltretirana zato sto je nekom losh dan. a to je u sluchaju 1 porodjaja velika stvar.
E,jbg. Tek sad se nikad necu poradjati, ili bar ne u skorije vreme.
Link to comment
I ja kazem da nije crno-belo, vec je samo crno. Ono sto sam ja morao da pretrpim zbog srpskog zdravstva danas cini da pozelim da im se Nato vrati u posetu.
NATO je poznat kao expert za sredjivanje stanja u zdravstvu. Mada, mislim da bi sada zaista trebalo da smanjis dozivljaj. Preterujes, zaista.Uostalom, kojima to nama da se NATO vrati u posetu? A tvoji ostareli roditelji?@paprichica: naravno da nije sve crno - belo. Sivo je, ali je takvo kakvo je. Bolje nemamo, pogledao sam link koji si postavila, preteruju, mada naravno ima i toga. Deca se ipak radjaju, nece biti da svako placa one hiljade evra, bas kao sto nece biti da su svi doktori i ostali zaposleni u zdravstvu ordinarne lopine.Ima svega, puno toga zavisi i od srece, ogroman deo se svodi na cuveno snalazenje, veze....Daleko od toga da je dobro, mozda nikada nije bilo gore, sta je resenje ne znam, ali znam sigurno da pljuvanje po svemu bez ogranicenja mandata nije.
Link to comment
E,jbg. Tek sad se nikad necu poradjati, ili bar ne u skorije vreme.
e pa sta bi ti sad. nemoj si malodushna, kako ostalim srbima, tako i tebi ^_^da se ne uvrede ovi rezident doktori, definitivno se mora imati ili mnogo srece ili neshto para (ponekad i oba, ali to su sigurno retki sluchajevi). onda je jasno zashto ce se vecina ljudi odluchiti radije za uticaj faktora 'novac', nego za uticaj faktora 'srece'. i meni nekako deluje sigurnije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...