Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

da ti pomenem da sam pisao molbu za refundaciju 9000 plaćenih za skeniranje glave jer je bilo nemoguće u razumnom roku to da se odradi u kliničkom centru. rekoše mi da nije bilo hitno. a bilo je.
sinoć čuh da je udareni poslanik odvezen na VMA i da mu je tamo izvršena magnetna rezonanca. onako preventivno, osoba je važna. a osobi za koju sam platio magnetnu rezonancu je pretpostavljena i kasnije potvđena dijagnoza multipleks skleroze. to je naše zdravstvo koje vodi tomica.
Link to comment
sinoć čuh da je udareni poslanik odvezen na VMA i da mu je tamo izvršena magnetna rezonanca. onako preventivno, osoba je važna. a osobi za koju sam platio magnetnu rezonancu je pretpostavljena i kasnije potvđena dijagnoza multipleks skleroze. to je naše zdravstvo koje vodi tomica.
Pa objasnili su nam doktori na ovom topiku da je taj poslanik slucaj "hitnog slucaja" ,zato dobija sve usluge dzabe i odmah, a taj tvoj "slucaj" bi bio takodje pozitivno reshen,ali za 5-6 meseci,kad stignesh na red.
Link to comment
sinoć čuh da je udareni poslanik odvezen na VMA i da mu je tamo izvršena magnetna rezonanca. onako preventivno, osoba je važna. a osobi za koju sam platio magnetnu rezonancu je pretpostavljena i kasnije potvđena dijagnoza multipleks skleroze. to je naše zdravstvo koje vodi tomica.
sta te cudi, djordje, medicinska definicija hitnog slucaja je vrlo rastegljiva u srpskom recniku.pitala ovde da li se dva stanja smatraju hitnim slucajevima za koje se, prema navodima prisutnih domacih lekara, apsolutno i bez sumnje dobija potpuna i neodlozna medicinska pomoc.odgovor mi i nije potreban, s obzirom na ishode oba vrlo konkretna slucaja.kad sve ide tako podmazano, iz kog razloga lekari ni za zivu glavu ne bi propustili prilikom posete nekoj zdravstvenoj ustanovi, bilo zbog sebe ili bliskih osoba, da napomenu kako su kolege. mislim, kad idem u banku nemam potrebu da se sluzbeniku predstavim kao ekonomista ili bankar.
Link to comment
kad sve ide tako podmazano, iz kog razloga lekari ni za zivu glavu ne bi propustili prilikom posete nekoj zdravstvenoj ustanovi, bilo zbog sebe ili bliskih osoba, da napomenu kako su kolege. mislim, kad idem u banku nemam potrebu da se sluzbeniku predstavim kao ekonomista ili bankar.
već dva meseca se javljam na telefon u 1 medicinskoj ustanovi, služim civilno vojsku. Dnevno mi se javi nekoliko ljudi koji više vremena provedu u objašnjavanju da su medicinski radnici, nego što im je potrebno da objasne šta im konkretno treba. "Znate, ja sam doktorka ta i ta, iz doma zdravlja u LEskovcu, moja ______ je primljena danas kod vas, mogu li da proverim kako je"? "Da, naravno, gospođo, sačekajte trenutak."
Link to comment

A ako si ministar ( pa cak i bivshi) onda su ti sva vrata otvorena.Beograd -- Lider Nove Srbije Velimir Ilić primljen je oko 17 sati u Klinički centar Srbije, na neurohiruršku kliniku, zbog povreda zadobijenih u svom stanu.Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić "nalazi se u Kliničkom centru u Beogradu na pregledu", rekao je večeras portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović. Jovanović je rekao agenciji Beta da se Ilić "obratio Kliničkom centru" u Beogradu, ali nije želeo da kaže zašto.Potpredsednica Nove Srbije Dubravka Filipovski izjavila je večeras da je Iliću bolje, ali da će on za svaki slučaj ostati tokom noći u Urgentnom centru. Prema njenim rečima, Nova Srbija će se zvanično o zdravstvenom stanju Velimira Ilića oglasiti sutra. Covek se okliznuo,(verovatno) malo uganuo neki zglob i oma se javljaju portparoliKlinickog centra ,partija idimidodjimi. Verovatno ima i apratman sa sve kapelom ( ne muzickom)kao i patrijarh na VMA.

Link to comment
dok gerhard sreder smerno ceka u redui zakazuje
Taj koga pominjesh ima savrsheno isti tretman kao i ja na primer.Ako bih ja negde na autobanu skrljala kicmu ( kao sto je bio slucaj sa jednimministrom u Srbiji prosle godine ,nekako u ovo vreme) i ja bih bila pokupljenahelikopterom, ali se u Srbiji helikopteri pale samo za visoke zverke.@Morgana - naravno da stotine i stotine hiljada evra koliko je kostala(moja slobodna procena) operacija,terapije, konzilijumi ruskih specijalistaima itekako veze sa stanjem zdravstva u Srbiji. A da li ti Nasumice znash da li je ovaj ministar (bivshi) sada u Svajcarskojili je na terapiji kod kuce ,u Srbiji? Edited by Teja
Link to comment

vidis, ja ne.ja mislim da je najgora stvar u srpskom zdravstvu:1) korupcija2) nedostatak sredstava za unapredjanje zdravstva.verovatno je to povezano jedno sa drugim. verovatno i kada stignu ekstra sredstva, neki deo ode nekome u dzep. kada bi ovi nedostaci bili svedeni na najmanju mogucu meru, bolelo bi me uvo da li ce neko iz vrha vlasti imati ekstra tretman (sumnjam da je igde u svetu drugacije sto se toga tice). sa druge strane, da je ipak malo bolje nego sto je bilo devedesetih, ne vidi samo onaj koji ne zeli da vidi...ili ko nije ni bio ovde pa nema pojma u kakvom je limbu bilo zdravstvo devedesetih. lekova uglavnom ima. hitna stanja se uglavnom primaju. osoblje je uglavnom ljubazno...uglavnom bih mogla jos ali ovo su stvari koje se na prvi pogled vide.i to je ono sto lekari ovde pokusavaju da objasne. niko od nas nije rekao da je stanje u srpskom zdravstvu sjajno, (koga ne mrzi nek iscita ceo topik, da proveri). svi se slazemo da ima jos mnogo da se menja, da postoje ljudi kojima te promene ne odgovaraju i koji bi voleli status quo. medjutim, to se iz nekog razloga previdja i kada se javi neko od lekara, po pravilu krene vredjanje. mislim da nema potrebe da se bude bezobrazan, samo to.i da odgovorim isis...da i da.

Link to comment
vidis, ja ne.ja mislim da je najgora stvar u srpskom zdravstvu:1) korupcija2) nedostatak sredstava za unapredjanje zdravstva.verovatno je to povezano jedno sa drugim. verovatno i kada stignu ekstra sredstva, neki deo ode nekome u dzep. kada bi ovi nedostaci bili svedeni na najmanju mogucu meru, bolelo bi me uvo da li ce neko iz vrha vlasti imati ekstra tretman (sumnjam da je igde u svetu drugacije sto se toga tice). sa druge strane, da je ipak malo bolje nego sto je bilo devedesetih, ne vidi samo onaj koji ne zeli da vidi...ili ko nije ni bio ovde pa nema pojma u kakvom je limbu bilo zdravstvo devedesetih. lekova uglavnom ima. hitna stanja se uglavnom primaju. osoblje je uglavnom ljubazno...uglavnom bih mogla jos ali ovo su stvari koje se na prvi pogled vide.i to je ono sto lekari ovde pokusavaju da objasne. niko od nas nije rekao da je stanje u srpskom zdravstvu sjajno, (koga ne mrzi nek iscita ceo topik, da proveri). svi se slazemo da ima jos mnogo da se menja, da postoje ljudi kojima te promene ne odgovaraju i koji bi voleli status quo. medjutim, to se iz nekog razloga previdja i kada se javi neko od lekara, po pravilu krene vredjanje. mislim da nema potrebe da se bude bezobrazan, samo to.i da odgovorim isis...da i da.
I mene bi onda bilo bash briga. To i ne bi bila tema za diskusiju da li Velja ima ovakav ilionakav tretman.Ali, nazalost nije tako. Ne znam zasto uvek navodite te devedesete. Pa sve je bilo u qrtzu pa naravno i zdravlje.Ali je postojao zivot i pre devedesetih.Ja sam sigurna da ste vi studirali medicinu zatosto ste zeleli da budete lekari, a ne da biste eventualno imali vece plate ili neke drugepogodnosti. I zaista je tako kako kazesh da je danas mnogo bolje nego sto je bilodevedesetih jer ima lekova ( a i jako su jeftini cak i kada ih sam kupujesh) i da stvarno to sa hitnom sluzbom funkcionishe. Mladji lekari i mladje medicinsko osobljepo pravilu je ljubaznije i predusretljivije od starije gospode.Najveci problem je nemanje para, a bice ih sve manje i manje.Barem u dogledno vreme.Korupcija je druga pricha i proteze se kao rak rana kroz sve segmente drustva.Zdravstvo josh i najmanje boluje od te boljke.
Link to comment
sinoć čuh da je udareni poslanik odvezen na VMA i da mu je tamo izvršena magnetna rezonanca. onako preventivno, osoba je važna. a osobi za koju sam platio magnetnu rezonancu je pretpostavljena i kasnije potvđena dijagnoza multipleks skleroze. to je naše zdravstvo koje vodi tomica.
Multipleks skleroza i sumnja na istu nije indikacija za bilo kakvu hitnu dijagnostiku.Udarac u glavu jeste.E sad, da li je baš bila neophodna magetna rezonanca za utučenog poslanika to ne znam. Verovatno da nije i ovde se može postaviti pitanje "zašto magnet, zašto ne običan RTG?" ali se ne može dovesti u pitanje hitnost slučaja.I ne, nisu poslanici jedini koji kada su hitni dobijaju dijagnostiku odmah. Ja sam lično svedok da "najobičniji" ljudi dobijaju i po dva pregleda skenera dnevno ako je to indikovano, u ustanovi u kojoj radim se ne libimo da koristimo i multi-slajs skener (gde je pregled nekoliko puta skuplji od pregleda magnetnom rezonancom) ako procenimo da je to neophodno i urgentno tako da sva trabunjanja tipa "ako nemaš vezu a hitan si slučaj onda si ga nayebao" su čista glupost.Ja razumem da svakome ko je bolestan njegov slučaj izgleda najhitniji na svetu, ali morate razumeti da postoje objektivni kriterijumi šta jeste a šta nije hitno. Hitno je samo ono što direktno ili indirektno ugrožava nečiji život u kratkom vremenskom periodu - sve ostalo može i mora da sačeka. Edited by srdjann
Link to comment

Evo specijalno za Teju koja tvrdi da u srpskom zdravstvu nema novca:http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ver...oviceve.sr.html

Лекар који је тражио 300 евра добио је много већи публицитет у јавности од оних који оштећују Београђане за милионе евра, али те ствари се склањају под тепих. У омиљеној кући министра здравља, Клиничко-болничком центру „Бежанијска коса”, утврђен је низ неправилности у износу већем од 54 милиона евра, где је у 40 куповинских партија била само по једна понуда. Сам директор је добио 350.000 динара екстразараде „по основу приправности” за 240 часова месечно. Основ приправности значи да је директор морао хитно да борави у Клиничком центру! Зар је то потребно додатно наплаћивати – пита др Јовановић.
E sad, šta može da se kupi za 54 miliona evra (što je opet samo jedna od afera, ko zna kolike su ukupne proneverene sume)? Biće da ipak građani Srbije plaćaju za zdravstvo malo više od onoga što za svoj novac dobijaju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...