Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

jebiga, dao sam sansu Corneru ali sam uspeo da odgledam samo tri epizode, nikako mi nije drzala paznju. mozda jednom i probam ponovo... kad zavrsim sa Law & Order

Link to comment

ako budes gledao Generation Kill, spremi recnik vojnog slenga i skracenica, osim ako nisi vrhunski prevodilac sa afinitetom prema savremenoj militariji.

ne zezam se.

Link to comment

ја сам свако мало паузирао и ишао на гугл да проверим шта значе неки изрази нпр. klick као јединица растојања

Edited by Dionysos
Link to comment

ako budes gledao Generation Kill, spremi recnik vojnog slenga i skracenica, osim ako nisi vrhunski prevodilac sa afinitetom prema savremenoj militariji.

ne zezam se.

e jeb ga :/

los sam ovde

 

 

p.s. <3 svaki intro The Wire-a

odlicni su

Link to comment

gledaj ponovo wire nakon nekog vremena. imaces potpuno novi pogled i zavolices likove koje su ti se u prvom gledanju cinili nebitni ili nezanimljivi.

Link to comment

Generation Kill-prve 2-3 epizode zanimljive,ostalo boring...mislio sam da je slicnije BoB ali ni blizu..ima ekstra dijaloga i smesnih situacija, stalno si u ocekivanju neke akcije,ali nista se ne desava,nesto poput Ravne Gore :s_c:

Evo pogledaj koja tema je pri vrhu imdb stranice za tu seriju :lol:

Is todays war really this boring?

Edited by Zavrzan
Link to comment

e jeb ga :/

los sam ovde

 

ama prosto je, ima pojmovnika po internetu, pravili ljudi  :lolol: moze se gledati bez toga ali ovako je jaci utisak.

Link to comment

Ode Omar u legende..

Proganja ga i iz groba :) samo bih srecniji bio da su ga roknuli na kraju.. ogavan mi je lik Marlo

Stringera nisam gotivio, ali je kao lik, mozak.. a ovaj.. nista.. ni postovanja, ni koda, nista..

 

Nekako su mi ovi old school tipovi kao Vito Corleone, a ovi novi, mladji - Michael.. ne znam zasto.. mozda ne ide skroz to poredjenje, ali takav neki feeling imam..

 

Serija je vrhunska, zaista sam samcijati vrh!

I onda se postavlja pitanje.. sta sad? Sta dalje kad sam odgledao verovatno jednu od najboljih serija ikada, ako ne i najbolju..

Da gledam The shield? koliko je to dobro? gledao sam samo par epizoda dok se prikazivala na TVu.. mozda vredi prelistati

 

Homicide sam isto pre 100god gledao ponekad, mozda bih mogao to da obnovim.. i onako se pojavljuju isti glumci :)

 

primetio sam da, gledajuci neke epizode The Wirea, mi se javila velika zelja za alkoholom :D , skoro kao citajuci Remarka (sto me podseti da bih mogao da obnovim i prosirim dela)

 

enivej.. na kraju, drago mi je zbog Bubblesa.. ako nista drugo.. od starta sam navijao da se ocisti i unormali

Dukie me razocarao :/ u jednom trenutku sam pomislio da ce se izvuci

 

damn.. bila je odlicna voznja ova serija.. smorio sam se sto sam je zavrsio :/

 

p.s. jos uvek je ziv McNulty

nista nije dobro kao vajer.

tu su mi negde jos i soprani i karneval, ali skroz na drugi nacin dobri (na stranu sto su i zanrovski drugaciji), mnogo filmicniji i romanticniji, dok je vajer zivot kao takav - da negde iskopaju zaledjenog planinara iz 14tog veka, samo bi trebali da mu puste svih 5 sezona kako bi naucio sve o savremenom drustvu.

 

meni je stvarno dugo posle vajera bio problem bilo sta da pogledam, a da ne pomislim jebote, ovo je bulja u odnosu na vajer.

to je u stvari i najveci minus kod ove serije.

Link to comment

gledaj ponovo wire nakon nekog vremena. imaces potpuno novi pogled i zavolices likove koje su ti se u prvom gledanju cinili nebitni ili nezanimljivi.

 

da da

to mi je plan, definitivno

 

rekoh vec.. moracu malo vise da se skoncentrisem oko onih politickih igrarija.. ko kome noz u ledja, zasto, ko je mogao kako da odigra i tako

 

svi likovi su mi zanimljivi

neki su me malo nervirali jer sam ocekivao od njih da ce zajebati meni nekog gotivnijeg lika, tipa Stringer.. ali je on definitivno prejak tip u seriji

 

Snoop mi se mozda najmanje dopada od svih.. mada mi je receno da je ona real-deal.. no, ipak mi deluje da malo na silu igra svoj lik.

I pred kraj mi je Herc postao manje dopadljiv, ali jbg.. jednostavno je tako napisan lik kojeg je trebao da odglumi

Link to comment

meni jedino muzon ne pije vodu, od bitnijih (po pitanju uvjerljivosti). ako je i realan lik, to je zato sto je realnost nekad smorno pozoriste.

Edited by morgana
Link to comment

 

I pred kraj mi je Herc postao manje dopadljiv, ali jbg.. jednostavno je tako napisan lik kojeg je trebao da odglumi

pa herc je po mom misljenju najrealniji lik od sviju, pravi covek, jedan od onih kakve znamo, glup ko kurac ali dovoljno uporan i samoziv, te ce bez problema da gazi po lesevima kako bi uspeo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...