Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Odgledao do sada 4 sezone

Ova poslednja mi nekako deluje nesto sporija od ostalih, ali definitivno zajebanija.. zbog ovih klinaca :/
Bas je fucked up kad vidis kroz sta sve prolaze malci, gde zive i kako.. damn it.

Zao mi je sto su Dukie i Michael onako zavrsili na ulici.. mislio sam da ce se izvuci.
Krivo mi je i sto je mali Randy najebao zbog greske murije.. podseca me na jednog malog sto sam ga trenirao, istu mimiku imaju, pogled, ponasanje..

Na kraju je najbolje prosao Namond koji mi je mozda bio i najmanje simpatican, a i on je decko prolazio kroz razna sranja kuci..

I primetio sam da su mi u ovoj sezoni poslatli ok likovi koji mi se pre nisu bas dopadali, jer su mi ovi novi, Marlo i drugari, ogavni.
Ne postuju igru uopste. Nemaju rispekta.. Da je Avon tu..

Bodie mi se u pocetku nije dojmio, narucito kada je upucao Wallacea (malog sa kikicama). A sad na kraju sam poceo da navijam za njega kad su ga napale ove sline. I glupo mi je sto je onako zaginuo. On je pametniji od toga. Nema sansi da bi onako ostao sam na uglu i cekao da zagine.

Dennis, bokser je kul tip.

Od pandura, najjaci su mi Lester i Kima :)
Od gangstera, Omar ofc :cool: , svaka scena s` njim mi je epska
Stringer mi je bio fuj jer je mutan tip pa sam ocekivao da ce u nekom trenutku zajebati Avona, koji mi je ok.

Bubbles je isto ok lik, i malo je bez veze ono kako je umro decko kojeg je prihvatio uz sebe. Iz aviona se videlo da ce naci Bubbsov otrov u jakni i zaginuti. Predvidivo..

Sad cu poceti 5. sezonu.. malo cu usporiti jer mi vec nedostaje The Wire.. ne znam sta cu posle kad zavrsim s` ovim :/
Super vozi ova serija :thumbsup:

Link to comment

:D

 

Nemoj jebote...

 

@have fun

 

Boudi je rekao da je odrastao na ćošku i da nema nameru da se makne sa iste. Poštena pogibija. 

 

Postoji spektakularan tekst na netu (ali sačekaj da završiš seriju) o Boudijevom ubistvu koje je paralela sa epizodom iz prve sezone u kojoj im Di Anđelo objašnjava pravila šaha. Raspored Marlovih pucača je navodno u nekakvoj šahovskoj logici. Ne znam koliko je tačno, a koliko projekcija fana ali je zanimljivo ako voliš šah (a i ako ne voliš kao ja).

Link to comment

Hajde, kada već hoćeš, da se igramo tih šaškastih igara. Crveno su moji komentari tog dijaloga.

D'Angelo Barksdale: Now look, check it, it's simple, it's simple. See this? This the kingpin, a'ight? And he the man. You get the other dude's king, you got the game. But he trying to get your king too, so you gotta protect it. Now, the king, he move one space any direction he damn choose (Čak se i združi sa Marlom i njegovim ljudima koji će ubiti Bodieja.), 'cause he's the king. Like this, this, this, a'ight? But he ain't got no hustle. But the rest of these motherfuckers on the team, they got his back. And they run so deep, he really ain't gotta do shit.

Preston 'Bodie' Broadus: Like your uncle.

D'Angelo Barksdale: Yeah, like my uncle. (Preživi kroz pat poziciju.) You see this? This the queen. She smart, she fast. She move any way she want, as far as she want. And she is the go-get-shit-done piece.

Wallace: Remind me of Stringer (Umire rečima: Well, get on with it, motherfu...).

(...)

D'Angelo Barksdale: These right here, these are the pawns. They like the soldiers. They move like this, one space forward only. Except when they fight, then it's like this (Bodie razmišlja o predaji igru kroz simboličan čin samoubistva svoje funkcije, nagoveštavajući da bi mogao da skrene u borbu u koju više ne veruje ni najmanje). And they like the front lines, they be out in the field.

Wallace: So how do you get to be the king?

D'Angelo Barksdale: It ain't like that. See, the king stay the king, a'ight? (Na kraju ga i Marlova desna ruka priznaje u zatvoru.) Everything stay who he is. (Barksdale daje zeleno svetlo da se ubije Stringer.) Except for the pawns. Now, if the pawn make it all the way down to the other dude's side, he get to be queen. And like I said, the queen ain't no bitch. She got all the moves. (Stringer prvo šalje D'Angeloa u zamku zbog koje ga hapse, potom naručuje njegovo ubistvo i tako ga likvidira.)

Preston 'Bodie' Broadus: A'ight, so if I make it to the other end, I win.

D'Angelo Barksdale: If you catch the other dude's king and trap it, then you win. (Marlo ubija Prop Joea i simbolično i pravosudni sistem apsurdnim oslobađanjem.)

Preston 'Bodie' Broadus: A'ight, but if I make it to the end, I'm top dog.

D'Angelo Barksdale: Nah, yo, it ain't like that. Look, the pawns, man, in the game, they get capped quick. They be out the game early.

Preston 'Bodie' Broadus: Unless they some smart-ass pawns. (Marlo ispada najpametniji, ironija na kraju, kraj je ironija.)

Malo se igramo. Najzad, epizodu najpoznatije serije o prisluškivanju, koja se zove Game Day, režirao je slavni makedonski reditelj.

Link to comment

jel ziv jos meknalti?

je l` te ovo Moca naterao da me pitas -.-

 

 

:D

 

Nemoj jebote...

 

@have fun

 

Boudi je rekao da je odrastao na ćošku i da nema nameru da se makne sa iste. Poštena pogibija. 

 

Postoji spektakularan tekst na netu (ali sačekaj da završiš seriju) o Boudijevom ubistvu koje je paralela sa epizodom iz prve sezone u kojoj im Di Anđelo objašnjava pravila šaha. Raspored Marlovih pucača je navodno u nekakvoj šahovskoj logici. Ne znam koliko je tačno, a koliko projekcija fana ali je zanimljivo ako voliš šah (a i ako ne voliš kao ja).

 

javim se kad obavim seriju pa ces mi dati da procitam

 

ostalo mi je jos 7 epizoda.. ali mi je krivo da ih zavrsim pa gledam da odugovlacim :)

 

 

Hajde, kada već hoćeš, da se igramo tih šaškastih igara. Crveno su moji komentari tog dijaloga.

D'Angelo Barksdale: Now look, check it, it's simple, it's simple. See this? This the kingpin, a'ight? And he the man. You get the other dude's king, you got the game. But he trying to get your king too, so you gotta protect it. Now, the king, he move one space any direction he damn choose (Čak se i združi sa Marlom i njegovim ljudima koji će ubiti Bodieja.), 'cause he's the king. Like this, this, this, a'ight? But he ain't got no hustle. But the rest of these motherfuckers on the team, they got his back. And they run so deep, he really ain't gotta do shit.

Preston 'Bodie' Broadus: Like your uncle.

D'Angelo Barksdale: Yeah, like my uncle. (Preživi kroz pat poziciju.) You see this? This the queen. She smart, she fast. She move any way she want, as far as she want. And she is the go-get-shit-done piece.

Wallace: Remind me of Stringer (Umire rečima: Well, get on with it, motherfu...).

(...)

D'Angelo Barksdale: These right here, these are the pawns. They like the soldiers. They move like this, one space forward only. Except when they fight, then it's like this (Bodie razmišlja o predaji igru kroz simboličan čin samoubistva svoje funkcije, nagoveštavajući da bi mogao da skrene u borbu u koju više ne veruje ni najmanje). And they like the front lines, they be out in the field.

Wallace: So how do you get to be the king?

D'Angelo Barksdale: It ain't like that. See, the king stay the king, a'ight? (Na kraju ga i Marlova desna ruka priznaje u zatvoru.) Everything stay who he is. (Barksdale daje zeleno svetlo da se ubije Stringer.) Except for the pawns. Now, if the pawn make it all the way down to the other dude's side, he get to be queen. And like I said, the queen ain't no bitch. She got all the moves. (Stringer prvo šalje D'Angeloa u zamku zbog koje ga hapse, potom naručuje njegovo ubistvo i tako ga likvidira.)

Preston 'Bodie' Broadus: A'ight, so if I make it to the other end, I win.

D'Angelo Barksdale: If you catch the other dude's king and trap it, then you win. (Marlo ubija Prop Joea i simbolično i pravosudni sistem apsurdnim oslobađanjem.)

Preston 'Bodie' Broadus: A'ight, but if I make it to the end, I'm top dog.

D'Angelo Barksdale: Nah, yo, it ain't like that. Look, the pawns, man, in the game, they get capped quick. They be out the game early.

Preston 'Bodie' Broadus: Unless they some smart-ass pawns. (Marlo ispada najpametniji, ironija na kraju, kraj je ironija.)

Malo se igramo. Najzad, epizodu najpoznatije serije o prisluškivanju, koja se zove Game Day, režirao je slavni makedonski reditelj.

 

jebote.. videh info koji nisam trebao, nisam stigao do te epizode :/

turi spoiler! <_<

 

jebeni Marlo.. nervira me jako

Link to comment

Serija je odavno završena, a renesansa je počinjala tako što je Bokačo u Dekameronu insistirao na tome da unapred pri uvodu u priču napiše sve što će se dogoditi...

Link to comment

sto uopste citas temu ako nisi pogledao seriju do kraja.

 

 

bodie je bio soldier. on je samo ovako mogao otici

 

 

Boudi je rekao da je odrastao na ćošku i da nema nameru da se makne sa iste. Poštena pogibija. 

 

Postoji spektakularan tekst na netu (ali sačekaj da završiš seriju) o Boudijevom ubistvu koje je paralela sa epizodom iz prve sezone u kojoj im Di Anđelo objašnjava pravila šaha. Raspored Marlovih pucača je navodno u nekakvoj šahovskoj logici. Ne znam koliko je tačno, a koliko projekcija fana ali je zanimljivo ako voliš šah (a i ako ne voliš kao ja).

 

pa on je pijun (pawn). i puca na marlove ljude u pravcu kako pijun moze da napada (dijagonalno). dok ga na kraju ubije lik koji se krece kao skakac. izlazi u 'L' motionu iz zgrade.

tu je i ona stvar kako je jedna od stvari zamerao wallaceu da se ne ponasa kao pravi muskarac i da prihvati smrt tako a ne kao dete. bodie se poneo kao muskarac kada je znao da ce umreti.

Link to comment

Serija je odavno završena, a renesansa je počinjala tako što je Bokačo u Dekameronu insistirao na tome da unapred pri uvodu u priču napiše sve što će se dogoditi...

ma oke, sam sam kriv :)

 

dobra analiza inace :)

 

sto uopste citas temu ako nisi pogledao seriju do kraja.

 

pa samo sam citao poslednju stranu, gde sam spomenut :(

nisam se nadao da ce izleteti spoiler :/

Link to comment

Spoiler je kategorija pre svega zasnovana na kogniciji, onoj istoj kogniciji koja insistira da nijedan film nije pogledan, ako nije pogledan barem dva puta...

 

Tako da ti se izvinjavam što nemam praksu pisanja na PDF Društvo, Politika ili Sport, pa i nemam praksu da marim za takve stvari...

Link to comment

Ma, nema potrebe da mi govoriš chill, kada znaš da sam se i tebi sklonio sa PDF-ova na kojima briljiraš...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...