Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

pa jel 100% znate zasto je bio u gej baru?

 

да

 

We could have cannibalized Rawls' moment in the gay bar and advanced that moment, but I'm not sure we would have created any more theme, and on some level it was very satisfying just to grant the notion of a closeted gay man's sexuality a moment on screen and then move on

Link to comment

а и убиство има симболичку тежину, тај клинац што га је рокнуо је био један од оних који су се играли пуцања након обрачуна када је загинула једна од омарових ортакиња, и на шта му је банк рекао да има лош утицај на друштво, на клинце који у њему виде хероја 

Kad smo vec kod simbolike, KOLIKO SE SECAM (odavno je nisam gledao) atmosfera serije u tom momentu, (a posebno te same epizode!) je bila da su sve te stare legende pocele da ginu i padaju, ali se nista nije menjalo jer bi dolazila samo zamena u vidu mladjih, tako da su i sa Omarom napravili full circle, gde je nastradao od klinca koji ga idolizuje i koji krece njegovim stopama.

 

I ja sam potpuno bio iznenadjen kako su ga roknuli i smorio sam se ali ne koliko i kad su ubili Stringera, jer je Omar poziveo do kraja serije maltene, a sa Stringerom su me zesce skenjali jer su mi bas ta dva lika bila najupecatljivija i gotivio sam njegovo razmisljanje, a dusmani ga odnese vec u 3. sezoni. '_'

Edited by Staklena Brada
Link to comment

а и стрингер је био на прелазу из контроверзног у бившег контроверзног бизнисмена... вероватно нису сматрали да ту има пуно што да се исприча, или да би било пуно досадније у односу на његов лик до тада

Link to comment

kima mi je najbezvezniji od svih bitnijih likova u seriji

Kima je isto super lik. Na početku je u fazonu "you just called the mother of your children a cunt", da bi se posle pretvorila u meknaltija dok je ovaj pokriva.

 

Edit: jedino slabije mesto u seriji mi je ono copycat ubistvo. Serija je apsolutno savršena. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Kad smo vec kod simbolike, KOLIKO SE SECAM (odavno je nisam gledao) atmosfera serije u tom momentu, (a posebno te same epizode!) je bila da su sve te stare legende pocele da ginu i padaju, ali se nista nije menjalo jer bi dolazila samo zamena u vidu mladjih, tako da su i sa Omarom napravili full circle, gde je nastradao od klinca koji ga idolizuje i koji krece njegovim stopama.

 

cini mi se da je michael predvidjen da bude novi omar. a kenard mozda marlo.

Link to comment

...

 

glupi Wire...

 

da l` su mogli gluplje da zavrse s` Omarom

 

ispizdeo sam, ni ne zelim da gledam dalje

Meni je bas super bilo sto ga je i kako ga je klinac roknuo.

 

Sad dok citam temu - fali mi Vajr.

Link to comment

cekaj poslednju scenu sa marlom, i sve ce ti leci lepo

Ode Omar u legende..

Proganja ga i iz groba :) samo bih srecniji bio da su ga roknuli na kraju.. ogavan mi je lik Marlo

Stringera nisam gotivio, ali je kao lik, mozak.. a ovaj.. nista.. ni postovanja, ni koda, nista..

 

Nekako su mi ovi old school tipovi kao Vito Corleone, a ovi novi, mladji - Michael.. ne znam zasto.. mozda ne ide skroz to poredjenje, ali takav neki feeling imam..

 

Serija je vrhunska, zaista sam samcijati vrh!

I onda se postavlja pitanje.. sta sad? Sta dalje kad sam odgledao verovatno jednu od najboljih serija ikada, ako ne i najbolju..

Da gledam The shield? koliko je to dobro? gledao sam samo par epizoda dok se prikazivala na TVu.. mozda vredi prelistati

 

Homicide sam isto pre 100god gledao ponekad, mozda bih mogao to da obnovim.. i onako se pojavljuju isti glumci :)

 

primetio sam da, gledajuci neke epizode The Wirea, mi se javila velika zelja za alkoholom :D , skoro kao citajuci Remarka (sto me podseti da bih mogao da obnovim i prosirim dela)

 

enivej.. na kraju, drago mi je zbog Bubblesa.. ako nista drugo.. od starta sam navijao da se ocisti i unormali

Dukie me razocarao :/ u jednom trenutku sam pomislio da ce se izvuci

 

damn.. bila je odlicna voznja ova serija.. smorio sam se sto sam je zavrsio :/

 

p.s. jos uvek je ziv McNulty

Link to comment

the shield je nista spram wirea tako da jedno vrijeme apstiniraj a onda gledaj nesto zanrovski sasvim drugacije :D

Edited by morgana
Link to comment

ja sam posle gledanja The Wire bio ispraznjen i par meseci mi se nista nije gledalo. ali jos uvek je nisam pogledao drugi put.

 

sto se tice preporuka, svakako The Shield i Homicide, kao i Southland. naravno, Wire je iznad svega ali jebiga, ne moze sad svet da stane

Link to comment

I onda se postavlja pitanje.. sta sad? Sta dalje kad sam odgledao verovatno jednu od najboljih serija ikada, ako ne i najbolju..

 

Gledaj opet Homicide: Life on the Streets.

 

mnogo epizoda ciste krtine. meni je serija sad pet puta bolja nego kad sam je prvi put gledao jer bolje razumem kontekst.

Link to comment

ty all

definitivno cu se prebaciti na nesto od toga

mada cu prvo prihvatiti savet da malo odmorim, svarim sve ovo
vec mi nedostaje :)

 

sad moram da nalozim nekoga iz drustva da gleda ovo, da bih mogao da pricam o seriji :D

Link to comment

Ode Omar u legende..

Proganja ga i iz groba :) samo bih srecniji bio da su ga roknuli na kraju.. ogavan mi je lik Marlo

Stringera nisam gotivio, ali je kao lik, mozak.. a ovaj.. nista.. ni postovanja, ni koda, nista..

 

Nekako su mi ovi old school tipovi kao Vito Corleone, a ovi novi, mladji - Michael.. ne znam zasto.. mozda ne ide skroz to poredjenje, ali takav neki feeling imam..

 

Serija je vrhunska, zaista sam samcijati vrh!

I onda se postavlja pitanje.. sta sad? Sta dalje kad sam odgledao verovatno jednu od najboljih serija ikada, ako ne i najbolju..

Da gledam The shield? koliko je to dobro? gledao sam samo par epizoda dok se prikazivala na TVu.. mozda vredi prelistati

 

Homicide sam isto pre 100god gledao ponekad, mozda bih mogao to da obnovim.. i onako se pojavljuju isti glumci :)

 

primetio sam da, gledajuci neke epizode The Wirea, mi se javila velika zelja za alkoholom :D , skoro kao citajuci Remarka (sto me podseti da bih mogao da obnovim i prosirim dela)

 

enivej.. na kraju, drago mi je zbog Bubblesa.. ako nista drugo.. od starta sam navijao da se ocisti i unormali

Dukie me razocarao :/ u jednom trenutku sam pomislio da ce se izvuci

 

damn.. bila je odlicna voznja ova serija.. smorio sam se sto sam je zavrsio :/

 

p.s. jos uvek je ziv McNulty

 

Shield su dobre prve dve sezone, ali je to ipak nekoliko klasa ispod Wirea. Homicide je odličan s obzirom na uslove.

 

No, možda da probaš sa ostalim delima istog autora. Generation Kill je vrhunska mini-serija o invaziji na Irak. Treme je drama u Nju Orleansu posle poplave, bogata atmosferom i šmekom, siromašna dešavanjima. A tu je uvek i preteča Wirea - Corner. Dakle, priče malih ljudi u dodiru sa drogama i sitnim kriminalom u Baltimoru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...