Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

lep je cres. malo mi se svep omesalo od silnih otoka, gde je koja plaza, kao i silni izleti u 'modre/plve/zelen/ spilje

ali mi se modra spilja na cresu urezala u pamcenje kao meni posebna, doci do nje je malko rizicno, plivas kroz uski kanal dok ti ned glavom pecinska stena, jedan deo cak moras roniti i kad udjes prostor se prosiri i zraci neko kao fluorescentno plavo svetlo. i p[laza oko te spilje je lepa, krupan beli kamen, mislim da moze samo brodom dotle

 

moj otok za ovu godinu je rab, prvi put cu tamo, svasta mi lepo pricali za njega mada se rabljani poslednjih godina zezaju da je rab akronim za radikalna apartmanizacija i betonizacija

 

samo da su ok biciklisticke staze..zna to neko?

Link to comment

mi rešili da batalimo nemačku i idemo na more. ne može leto bez mora, nije prirodno.

najverovatnije ćemo busom do mostara pa dalje bajsevima, valja završiti započete stvari :)

Edited by belch
Link to comment

mi rešili da batalimo nemačku i idemo na more. ne može leto bez mora, nije prirodno.

najverovatnije ćemo busom do mostara pa dalje bajsevima, valja završiti započete stvari :)

hehe super  ^_^

zavidim jer cete po dalmaciji, ja ove godine malo severnije jbg

ostaje mi lastovo za neki drugi put, mljet sam procackala, tamo sam pesak na plazama, nikako mi se ne svidja..

Link to comment

IL, meni je Rab ostao u lepom sećanju. Ne mogu ništa da tvrdim za biciklističke staze, bila sam pešak. Bila sam 2007. Mislim da se krajem jula u gradu Rabu održava 'Rabska fjera', mnogo je lepo. Nadam se da ćeš uhvatiti.

Link to comment

Ja sam prosle nedelje bio na Cresu pa cu par stvari da ti kazem. U samom gradu Cresu ima restorancica koliko hoces i vecina je dobra.

 

Ono sto cu da izdvojim je brancin u Regati, to je na glavnom setalistu prema plazi, sa kariranim stolnjacima. Posle Regate, i dalje prema plazi, bas pre tramboline za decu, je vinarija, gde se moze konzumirati vino na casu, iz raznih podruma (prepoznaces vinariju tako sto ima burad ispred za kojim moze da se stoji. Imaju u ponudi i neke sireve i masline za uz vino. Ako ces picu, onda picerija bas pored Ure, tik izvan starog grada, sa desne strane, ne mogu da se setim kako se zove. Unutar starog grada, odmah pored crkve je pekara, koja ima stukle (nalik nasim pitama sa sirom) i neke pite sa jabukama i suvim grozdjem koje su odlicne. Ako ti nesto znaci, video sam Lepu Brenu da vecera sa porodicom u restoranu Riva, isto na glavnom setalistu ispred starog grada. Nisam probao njihovu klopu.

 

Najbolje sam jeo u Al Buon Gusto konobi, u starom gradu (pogledaj mapu negde). Nalazi se uz zid crkve Sv. Izidora. Tu je odlicna riba, i jagnjetina, a bogami i teletina. Za predjelo smo probali slane incune uz koziji sir. Ali ako odes tamo, ne smes da propustis krostatu, neka vrsta pite sa breskvama. Brutalna je. Ima nekoliko stolova napolju samo i velika je guzva uvece, uglavnom stranaca. Negde od 19.30 mislim da krece da se puni i ako ne dodjes na vreme, moguce da nece biti mesta.

 

Sto se tice hrane, najvece razocarenje mi je Bukaleta, restoran u selu Loznati, par km od Cresa. To nam je preporucio lokalac, a kasnije sam video i na Trip advisoru da je na mestu #1. Do njega se lako dolazi, krene se ka Losinju i posle par km ima skretanje za Loznate, ima tabli na glavnom putu. Preporuka je bila da se jede jagnjetina, i to iz krusne peci, sa rostilja i pohovana. Probali smo sve i niko od nas se nije nesto odusevio. Moguce da sam imao velika ocekivanja, ali u BG-u na x mesta ima bolje jagnjetine nego tamo. Meni je cak delovalo da je sve to jagnjetina iz peci, samo da je pohovana ili bacena na rostilj malo da pokupi ukuse. Porcija je 100 kuna i mislim da ne vredi te pare. U Al Buon Gusto je dosta bolja jagnjetina bila, po istoj ceni.

 

Osim restorana i kafana, dobacio sam i do mesta Lubenice, srednjevekovno naselje na vrhu brda, verovatno i najvisa tacka Cresa. U samom gradu ima konoba i kafic. Kafic radi do 19h a konoba i kasnije, mada smo samo seli da popijemo kafu. Ako ces da ides tamo, gledaj da bude kad je zalazak sunca (20-20.30h), lepo je na vrhu, moze fino da se iskulira. Malo je put kvivudaviji do tamo, pa pazljivo vozi.

 

Plan mi je bio da idemo i do Losinja, ali smo imali dobro vreme i bili na plazi do kasno, i dok je bilo sunca, pa me je nesto mrzelo da se isparkiravam i vozim tamo-vamo. To ostaje za neki sledeci put.

 

Lep provod :)

Hvala IL, ali Behemote care! Hvala ti puno, obidjem sve to. Ovo za Lubenice deluje super.

Bicu na Cresu 4 dana i onda jos 4 u Losinju.

 

Reci mi samo na koje si plaze isao?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Sto se plaza tice, rekoh da sam bio malo lenj, pa se nisam bavio mnogo istrazivanjem razlicitih plaza. 

 

Imali smo bajseve pa smo mogli da idemo malo dalje gde je mirnije. Uglavnom smo isli na "gradsku" plazu, ali ne na pocetak, jer su tu uglavnom bile porodice sa malom decom, doduse ne znam u kom sastavu ti putujes tamo. Oko velikog crvenog ferala ima dosta omladine, teren za odbojku i par kafica, pa smo par dana i tu kulirali, iako je prilaz moru beton. Nesto dalje ide kamp Kovacine, i plaza tog kampa je uglavnom za nudiste, pa ako volis izvoli. Uglavnom su tamo matorci, nema nesto mladih i lepih nudista :). Posle nudisticke plaze ide deo gde smo najcesce isli, ploce. Od grada ima dosta da se pesaci do ploca, mozda 3-4km, mozda i vise. Tu se moze naci stekova u hladu, ako se dodje ranije, ima dosta stena, ali su poplocane, i iznad njih uglavnom ima borova i drveca, koje prave hladovinu. Taj deo gleda ka zapadu, i moze se ostati na plazi dok god ima sunca. Prilaz moru sa ploca moze biti zeznut, jer ima jezeva na stenama, ali uglavnom su postavljene metalne merdevine, preko koji se moze uci i izaci iz vode. Ima i par kafica usput, pa se mozes pozicionirati blizu njih, jer imaju i toalete.

 

Druga plaza na koju smo isli su Drazice. To je prakticno preko puta grada Cresa, ide se pored marine i ima staza za pesake i bicikle, isto kao i kod gradske plaze, Tu su plaze sa sitnim kamenjem, i boljim prilazom vodi. Nema bas prevelike guzve, a ako si u prilici da ides tamo bajsom, mozes proci skroz do zelenog ferala gde ima bruka stekova. Meni se cinilo da je to malo dalje od ploca, pa smo isli samo par puta.

 

I to je to. Kazem, uglavnom smo bili na plocama, i to dok god je bilo sunca.

Link to comment

Nema na cemu, nadam se da ce bar nesto od ovoga sto sam napisao da ti se dopadne :)

 

Uzivaj, ja bih rado da sam tamo sad :)

Link to comment

Ja sam prosle nedelje bio na Cresu pa cu par stvari da ti kazem. U samom gradu Cresu ima restorancica koliko hoces i vecina je dobra.

 

Ono sto cu da izdvojim je brancin u Regati, to je na glavnom setalistu prema plazi, sa kariranim stolnjacima. Posle Regate, i dalje prema plazi, bas pre tramboline za decu, je vinarija, gde se moze konzumirati vino na casu, iz raznih podruma (prepoznaces vinariju tako sto ima burad ispred za kojim moze da se stoji. Imaju u ponudi i neke sireve i masline za uz vino. Ako ces picu, onda picerija bas pored Ure, tik izvan starog grada, sa desne strane, ne mogu da se setim kako se zove. Unutar starog grada, odmah pored crkve je pekara, koja ima stukle (nalik nasim pitama sa sirom) i neke pite sa jabukama i suvim grozdjem koje su odlicne. Ako ti nesto znaci, video sam Lepu Brenu da vecera sa porodicom u restoranu Riva, isto na glavnom setalistu ispred starog grada. Nisam probao njihovu klopu.

 

Najbolje sam jeo u Al Buon Gusto konobi, u starom gradu (pogledaj mapu negde). Nalazi se uz zid crkve Sv. Izidora. Tu je odlicna riba, i jagnjetina, a bogami i teletina. Za predjelo smo probali slane incune uz koziji sir. Ali ako odes tamo, ne smes da propustis krostatu, neka vrsta pite sa breskvama. Brutalna je. Ima nekoliko stolova napolju samo i velika je guzva uvece, uglavnom stranaca. Negde od 19.30 mislim da krece da se puni i ako ne dodjes na vreme, moguce da nece biti mesta.

 

Sto se tice hrane, najvece razocarenje mi je Bukaleta, restoran u selu Loznati, par km od Cresa. To nam je preporucio lokalac, a kasnije sam video i na Trip advisoru da je na mestu #1. Do njega se lako dolazi, krene se ka Losinju i posle par km ima skretanje za Loznate, ima tabli na glavnom putu. Preporuka je bila da se jede jagnjetina, i to iz krusne peci, sa rostilja i pohovana. Probali smo sve i niko od nas se nije nesto odusevio. Moguce da sam imao velika ocekivanja, ali u BG-u na x mesta ima bolje jagnjetine nego tamo. Meni je cak delovalo da je sve to jagnjetina iz peci, samo da je pohovana ili bacena na rostilj malo da pokupi ukuse. Porcija je 100 kuna i mislim da ne vredi te pare. U Al Buon Gusto je dosta bolja jagnjetina bila, po istoj ceni.

 

Osim restorana i kafana, dobacio sam i do mesta Lubenice, srednjevekovno naselje na vrhu brda, verovatno i najvisa tacka Cresa. U samom gradu ima konoba i kafic. Kafic radi do 19h a konoba i kasnije, mada smo samo seli da popijemo kafu. Ako ces da ides tamo, gledaj da bude kad je zalazak sunca (20-20.30h), lepo je na vrhu, moze fino da se iskulira. Malo je put kvivudaviji do tamo, pa pazljivo vozi.

 

Plan mi je bio da idemo i do Losinja, ali smo imali dobro vreme i bili na plazi do kasno, i dok je bilo sunca, pa me je nesto mrzelo da se isparkiravam i vozim tamo-vamo. To ostaje za neki sledeci put.

 

Lep provod :)

 

 

bolje da si jeo janjetinu u lubenicama. to gde su te poslali je drumska mehana koja je hit and miss, dok u lubi spremaju jagnjetinu na nacin koji ne volim u rvackoj (pod pekom prethodno iseceno na sitne komade) ali je posteno i korektno.

 

ako nisi ostao u valunu promasio si cres

Link to comment

e da, vezano za moju obavezu da se pojavio na ciovu, imamo novi scenarij u razradi. da nadjemo neko ultra mega gotiva robinzon mesto na kopnu ili na otoku koji je povezan fiksnim mostom, u rasponu od do max 70-80 km od ciova, verujem radije na sever nego na jug ka splitu.

 

any hints? dajte samo mesto ako nemate smestaj. fala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...