Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

dodje mi da uvezem tanker kritskog ulja na otoke i obogatim se

 

dodje mi da uvezem tanker kritskog ulja na otoke i obogatim se

pa da

setih se diskusije o mulju s ovog topika, propustih 'pravo domace s raba, pomirisi' za 140 kn i kupih sad u ideji nako kritsko za ~ 1000din, eno proslo test u frizideru. sl.kupujem ono u konzervi od 3l

Link to comment

ja ga kupujem na limnosu za 4e litar, sto znaci da je na tanker verovatno 2e 

 

daj dovuci da odemo na trznicu i prodajemo za po 100 kuna, akcija :D

inace jela 'paski sir' kod rabskih domacina (imaju ovce, selo mundanije u sredini raba), super sve htela da kupim al kila je 200kn. to je standardna cena, u toku rabske fjere se prodavali lokalni proizvodi sir je toliko

Edited by InvisibleLight
Link to comment

mogu se jebat za te pare. bez mene, svakako. beli koziji tvrdi na limnosu je 12 evrica, drugaciji od paskog ali ista klasa. nisam za djaba digao ruke i noge od rvacke, hvala roditeljima sto su me vodali kad je bilo vreme tako da sam sve video i osEtio....

Link to comment

pa da

setih se diskusije o mulju s ovog topika, propustih 'pravo domace s raba, pomirisi' za 140 kn i kupih sad u ideji nako kritsko za ~ 1000din, eno proslo test u frizideru. sl.kupujem ono u konzervi od 3l

što god da kupuješ kupuješ od HRvata :cool:

Link to comment

u pravu si, u cro presu pisu samo o njeznim saputanjima, nista o poklonima. bice da su srodne duse.

imotski potomak i cura znamenitog prezimena mihajlovic :)

Link to comment

samo da prijavim da je cres dobar. najbolje je na valunu, lijeva strana (i to onaj udaljeniji deo obavezno. možeš meditirati na plaži), posle idu kovačine, ali se ujutru i uveče prepuni decom iz kampa

 

lošinji su za zaobilizak. bio sam u nerezinama jedan dan i dva dana u malom lošinju.

nerezine- zemunski lido je za nerezine i kampove u blizini prokleti tropski raj. veoma tužne plaže nakrcane slovencima sa nekim mazohističnim felerom, jer zašto bi išao na takve plaže, zaboga? doduše, jedan deo plaže u kampu bučanje je relativno pristojan.

mali lošinj - nisam baš uspeo da razumem popularnost lošinja? čikat i sunčana uvala su meni loši i pretrpani. jedan dan posle večernje oluje su bili preveliki talasi za kupanje, pa je čak bilo ok visiti na stenama sunčane uvale. takođe, ne preporučujem divlje plaže kod lošinjskog aerodroma preko najjebenijeg makadama u istoriji. dok se iza plaže suši močvara i pušta dosta neprijatne mirise, možete roniti mirnim morem i na dnu gledati tone smeća.

osor, koji spaja lošinj i cres je iznenađujuće lep gradić.

 

od klope:

cres - ovo što je behemoth preporučio - al buono gusto, je odličan i jeftiniji od konkurencije

janjetina u lubenicama i ne mora.

u artatoreu na lošinju ima restoran janja i sve što prave iz mora je neverovatno. velika preporuka za to mesto i supu od rakova

 

što se tiče istre, nju obožavam i bilo je dobro kao i uvek. topao savet je da se prespava makar jedna noć u grožnjanu

u zrenju ima odličan restoran tončić

između rabina i rabca je dobar old skul restoran - due fratelli

za piće - u bujama je mala pivara san servolo, u momjanu naravno kozlović

Edited by Ravanelli
Link to comment

ipak si na kraju potvrdio ono sto sam ti napisao (valun), mogao bi da se izvines za nicim izazvano napusavanje

 

za hranu nisi napisao onu super konobu u valunu gde cale pece ribu na gradele pred gostima, tu sam jeo najboljeg barbuna u zivotu (pored toga sto je bio kapitalac od 500g), to je ranije bilo ubedljivo najbolje mesto na cresu

Link to comment

nisam siguran da je bilo napušavanje, ali je bilo reakcije jer si tresao patku pred čovekom koji se iscimao da mi pomogne.

Edited by Ravanelli
Link to comment

bolje da si jeo janjetinu u lubenicama. to gde su te poslali je drumska mehana koja je hit and miss, dok u lubi spremaju jagnjetinu na nacin koji ne volim u rvackoj (pod pekom prethodno iseceno na sitne komade) ali je posteno i korektno.

 

ako nisi ostao u valunu promasio si cres

 

 

eto tog tresenja patke

Edited by yolo
Link to comment
  • 4 weeks later...

idem na hvar /u jelsu/ sutra, sasvim neplanirano i nepripremljeno, pa molim za kratak savet sta ne propustiti tamo /poslasticarnice, restorani, plaze, nesto jako lepo i fotogenicno za dobar selfi xixixi... kao i savet, da li otici u bol ili na/u korculu na jednodnevni izlet?

invizibl, darling, tola...?

Link to comment

ja sam najbolje jeo kod huljica. maslinovo ulje koje sam kupio u murvici je bilo predobro, cene se ne secam, nesto ispod 10 eur valjda.

slatko slabo konzumiram, ali koliko se secam hvalili su poslasticarnicu na glavnom trgu.

setaliste ka vrbovskom mi je bilo odlicno za jutatnje trcanje/setnje.

sve ovo je bilo pre 5-6 godina, ne znam dal se sta promenilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...