Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Pazi ovo ludilo kad smo kod Krusoa™ https://www.airbnb.com/rooms/12197319?s=8&user_id=5170217&ref_device_id=1c800f73c5fb6028

 

 

Inace mulje sam uzeo kod domacina u Cresu. Svi se zale na muhu od prosle godine i kazu da je to uticalo na visu cenu ove godinu. Dao sam 100kn za 1l

 

el si dobio i kvalitetan blajv uz to ili su te prevarili i za tih 10 kuna vise?

 

kritsko ulje u kanistru od 17 litara od sefa limnoske podruznice KKE, 68e (4e litra). klasa je old skul dalmacija, od zrele a ne zelene masline, boja je vise zlatna no zelena, moze i u salatu a moze i u serpu, za razliku od 'starskog koje se rabi kao most od jarcevih muda znaci sa pipetom. godinu dana kasnije isto, nema nikakvih promena.

 

mogu eventualno da castim ortaka jugovca iz IDZ za njegovo mulje jer mu znam poreklo i klasa je ovih raznih menegetija a kosta normalno.

Edited by yolo
Link to comment

ravaneli, ako si kupio divno gusto ulje koje mirise na voce, 100 kuna je okej, to toliko kosta i vredi. 

pusti ove sto se loze na grcko i dalmatinsko ulje za mazanje da ne izgoris na suncu :D radije deci super istarskog nego cela litra dalmatinske smrde sto je lezala u moru od prezrelih maslina da bi izvukli sto vise...  inace, u dalmaciji je to bzvz ulje 80 kuna. da sam znala da ces ici, narucila bih i meni da doneses. 

 

inace, yolo, i tebe su odrali. prosle godine si to isto platio 50 eura  :fantom:

a jos jedno inace je da ocekujem da ces mi pokloniti pola litre za przenje  :lolol:

Edited by darling
Link to comment

Bio prekjuče u Cavtatu, hotel Kroacija, pet zvedica, proverio na recepciji (nekad su bili Lux, malo su pukli), cena koštanja luksuzne ležaljke je 0 evra. Religija mi ne dozvovljava da se čvarim na ležaljkama, ali su se ostalih dvoje čvarili. Dobiješ i modri giganstki peškir takođe za 0 evra. Ideja je da ga ne ukradeš. Niko ne smara da popiješ preskupo piće, možeš doneti bilo šta iz samiške.

Edited by Anonymous
Link to comment

hrvat je to, uci od najboljih.

 

nikad u grckoj nisam video da se naplacuju lezaljke ali je mozda do mene sto idem na bezvezna mesta, pored toga cedjeni sok od prirodnog djusa kosta 2.50-3.00 evra, nadam se da ce i to jednog dana uticati na pojeftinjenje usluga na jadranu.

Link to comment

Bio prekjuče u Cavtatu, hotel Kroacija, pet zvedica, proverio na recepciji (nekad su bili Lux, malo su pukli), cena koštanja luksuzne ležaljke je 0 evra. Religija mi ne dozvovljava da se čvarim na ležaljkama, ali su se ostalih dvoje čvarili. Dobiješ i modri giganstki peškir takođe za 0 evra. Ideja je da ga ne ukradeš. Niko ne smara da popiješ preskupo piće, možeš doneti bilo šta iz samiške.

cek bre, pa gde to gostima hotela naplacuju lezaljke? /ako sam dobro shvatila da ste bili gosti hotela/ nije da letujem po hotelima, ali nigde nisam videla, u prolazu, ili na retkim seminarima kada sam boravila u istim :-) da se lezaljke i peskiri naplacuju gostima. ako i naplacuju, to rade onima koji nisu gosti hotela /naravno, nije da tvrdim da je svugde sada tako, vise je ovo kao neko pitanje :-)

Link to comment

Hotel koji dodatno naplaćuje ležaljke treba pročistiti u vatri.

 

Prošle nedelje bio u Bgd i u Rodi snimim kritsko mulje™, kanta od 3l za 3k dinara. Brend mi nije poznat (mrtvi Vero je prestao da dovozi te kante a imali su dva vrhunska proizvođača) mada kaže da je sa juga, tamo oko Ierapetre, to ne može biti loše pa me nije mrzelo da pakujem i obmotavam tu kantu za aerotransport u Istanbul. Ovde litar dobrog ekstra devičanskog košta 35-40 lira (oko 1500 dinara) i pri tome im nije poznat fenomen hladnog ceđenja. Znači, prvoklasna kritska roba i još ceo litar gratis, mašala.

 

Inače mi mulje™ sa Jadrana ne spada u omiljena, nemam neki poseban razlog, jednostavno mi ukus grčkog više leži i potpuno je neprikosnoven. Ako bih pravio neku rang listu išla bi Grčka, pa jedno prazno mesto, pa Italija, pa dva prazna mesta, pa Španija, pa 4-5 praznih mesta, pa Hrvatska, pa mnogo praznih mesta, pa Turska.

 

Glede Čiova, imao sam privilegiju da idem tamo kao klinac, pre rata. Kumovi imali jednu od ukupno tri vikendice koje su postojale na čitavom poluostrvu. Pre 5-6 godina skupimo se ponovo na istom mestu, ja i hanuma zapucamo kolima iz Dubrovnika, ovi ljudi su se dobro pomučili da me ubede da smo na istom Čiovu, da ono pre rata nije bila neka druga lokacija sa istim toponimom, da je to onaj isti raj na zemlji samo što se malo izgradio™ tj. pretvorio u Kaluđericu na Moru. Jedan od jačih kulturšokova koje sam doživeo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...