Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

  • 7 months later...

Uželeo sam se Vrbnika - lobiram da odemo  nakon tri godine pauze.

 

 

na 5:42 počinje da se nazire kuća u kojoj boravimo. Vrbnik je  :wub:

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da cu ove godine jedno 5-6 dana u Komizu. Ne znam nista o Visu, pa rekoh da pitam - dodjem na Komizu, smestim se i sta onda? Kupanje u samom gradu ili bolje negde drugde. Kako doci do tog negde drugde? Koja je fora sa biciklima po ostrvu, jesu li cemu te staze?

Link to comment

zavisi na koju stranu ides, ako si normalan biciklista koji nije u naprednom treningu onda uglavnom jedino relacija komiza vis. od komize ka juznoj strani ostrva gde su najbolje plaze imas jednu sumanutu takmicarsku uzbrdicu a isto tako i iz grada visa na istu stranu. juzna strana je prakticno ravna (manje vise) i idealna za biciklo ali ne iz komize ili visa... moguce je da potcenjujem druge ali meni i mojoj zeni je bilo too much to spustanje odnosno penjanje u gradove....

 

kupanje imas naravno u komizi tj na izlazu ka juznoj strani, ako nije peak sezone i guzva to je OK 

Edited by yolo
Link to comment

da, ides biciklom starim putem komiza-vis (ovaj novi, kojim ces doci busom i koji ide po sred ostrva kraci je ali preveliki usponi a i nema svrhe jer ne ides obalom)

 

ja nisam bila u nekoj ekstra formi ali ono sto sigurno mozes biciklom obici su te neke uvale/plaze na juznoj obali - stiniva, srebrna i jos neka usput..

 

gastronomija - malo skrenes s tog puta u zenu glavu, ako je jos cemu..

 

ja bih opet tamo!

na neki cro otok cu svakako samo jos ne znam di cu..

Link to comment

Mi smo ga (doduše) 2012 prošli uzduž i popreko na bajsevima. Probaj pre Visa da odeš na Brač, pa da iz Pučišća odeš preko ostrva do Bola, pa ti onda usponi na Visu neće predstavljati problem :D

Mi smo išli iz visa ka Komiži u oba smera, i direktno i preko južne strane, i preživeli smo. Jel još neko video dvorište nekog ludog zubara koje je okićeno kozjim lobanjama i raznim nekim nožekanjama, i osakaćenim golim lutkama? Baš bizaran prizor :)

Ako budeš u Visu, odnosno u Kutu, idi u Vatricu, tamo je okej hrana. 

Jedino što nema servisa za bajseve izvan Visa pa budi dobro opremljen rezervnim delovima

Link to comment

Jedan dan obavezno idi na Biševo na kupanje.

 

Koliko čujem, Komiža je postala uber hipsterska destinacija.

 

EDIT

 

Pica, pecivo i sladoled isključivo kod Kolđeraja, nemoj da te zmija ujede da ideš kod ovih dalmatinskih hohštaplera.

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Jedan dan obavezno idi na Biševo na kupanje.

 

Koliko čujem, Komiža je postala uber hipsterska destinacija.

 

EDIT

 

Pica, pecivo i sladoled isključivo kod Kolđeraja, nemoj da te zmija ujede da ideš kod ovih dalmatinskih hohštaplera.

 

 

jel koldjeraj ono na cosku, kad krenes obalom prema plazi kamenice? blizu muzeja ribolova? tik uz.

mi tamo isto uzimali peciva a ovi u komentarima ih popljuvali (otvori komentare)

 

probaj obavezno komisku pogacu, njam

 

jeste postalo poprilicno hipstersko odrediste ex yu-e

 

bisevo je zakon, gledala sam nedavno film 'silvesterovo na bisevu' u kojem su predstavili i sve stanovnike koji tamo zive i cime se bave. onda sam pre par meseci nabasala na vest na index.hr kako je komiska policija otisla na bishevo uhititi dvoje ljudi zbog uzgoja marihuane. tachno znam ko bi mogao biti, iz filma :D on domorodac, ona zagrepcanka, jedini mladji par, bave se uzgojem koza i poljoprivredom :naughty:

kad bih dobila 7 na lotou kupila bih ovu kucu i preselila na bishevo

Link to comment

Ma pusti to, mrze ih jer su Šiptari i zbog toga što drže bar 5-6 dućana na ostrvu (suveniri, zlatara, pekara, picerija, sladoled). Dalmatinac kurcu rebro nije slomio ali će da sere po onome koji radi 24 sata.

 

Biševo je, na žalost, izgorelo celo 2003. godine, uništena je šuma i svi stari vinogradi. Jebeno je bilo, gasili smo ostrvo danima ali nismo uspeli. Ranije je bilo prelepo... šuma, vinogradi, milina božja. Nisam dugo bio pa ne znam kako sada izgleda.

 

Glavno uzgajalište marihuane nije Biševo već Svetac (Sveti Andrija), ostrvce koje se nalazi nedaleko. Tamo niko ne živi, ima samo jedna stara napuštena kuća i konoba uz obalu. Legenda kaže da je baš na tom ostrvu sahranjena Teuta.

Link to comment

Kampokei- imaš ribu ujutru da kupiš kod ribara, nešto jeftino..I limun možeš ubrati iz nečijeg dvorišta, ako si avanturista. Ok, jedan limun za dresing, ne obrstiti drvo :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...