Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

ako nisi ostao u valunu promasio si cres

Da, promasio sam Valun, ali maltene i celo ostrvo osim grada Cres, jer sam bio fokusiran na bleju na plazi, uz vodu po ceo dan.

 

Bice prilike jos nadam se.

Link to comment

pa teško da je robinzon imao šporet i solarne panele.

 

Naziv je samo naziv. Objektivno, nijedna kućica ne može biti kućica robinzona krusoa, jer je čovek živeo sam na ostrvu bez modernog alata, ako ćemo da isterujemo mak na konac.

Link to comment

e da, vezano za moju obavezu da se pojavio na ciovu, imamo novi scenarij u razradi. da nadjemo neko ultra mega gotiva robinzon mesto na kopnu ili na otoku koji je povezan fiksnim mostom, u rasponu od do max 70-80 km od ciova, verujem radije na sever nego na jug ka splitu.

 

any hints? dajte samo mesto ako nemate smestaj. fala!

Na Cresu sam naleteo na dve takve kucice, ali je to predaleko od Ciove

Jedna je neki art-eco-house, druga je bila tamo dole Zbicina, Podol. Oko 70e/d obe

 

Nego zar nisi ti kacio neku brvnaru sa airbnb negde u Grckoj i prorekao letovanje tamo?

 

Sto se tice airbnb, to koristiti samo za gradove. Fee ubija, plus onaj cleaning, daj molim te. Obicno sam preko bnb.a nalazio smestaj i onda dalje guglao za vlasnikom ili drugacijim nacinom bookinga i stedeo oko 10e/dan

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da, promasio sam Valun, ali maltene i celo ostrvo osim grada Cres, jer sam bio fokusiran na bleju na plazi, uz vodu po ceo dan.

 

Bice prilike jos nadam se.

to yolo voli dominirat na temama gde deluje upuceno. ako pogledas neke ranije postove imao je jednu stranu a4 gde objasnjava invisible light zasto nikada krvata, stalan posao i leto u hrvackoj
Link to comment

jebala me ideja da idem u hrvatsku

 

 

 

jesi siguran da oces na mali drvenik?  mali drvenik je scenografija za horor bez obzira na smestaj. veliki je mnogo zabavniji, incest + trafo stanica, bogo moj uvek bih se vratila :D

 

zasto ne iznajmite brod i ne budete na brodu sedam dana? :)

onda mozete da zujite unaokolo i budete na ciovu kad treba. 

Edited by darling
Link to comment

Na Cresu sam naleteo na dve takve kucice, ali je to predaleko od Ciove

Jedna je neki art-eco-house, druga je bila tamo dole Zbicina, Podol. Oko 70e/d obe

 

Nego zar nisi ti kacio neku brvnaru sa airbnb negde u Grckoj i prorekao letovanje tamo?

 

Sto se tice airbnb, to koristiti samo za gradove. Fee ubija, plus onaj cleaning, daj molim te. Obicno sam preko bnb.a nalazio smestaj i onda dalje guglao za vlasnikom ili drugacijim nacinom bookinga i stedeo oko 10e/dan

 

ja i jesam upravo sada u toj kamenoj kuci na limnosu. za 45e za genijalan objekat sa dvoristem u kome bih mogao ziveti a pola takve po velicini uz apsolutnu disfunkcionalnost i kicericu za slovake i madjare sam placao 70e plus 9e za aircon na dan na krku u jebenoj bashkoj.

 

zbog toga vise i ne idem u hrvatsku, ispucao sam taj prvi djir posle relativne normalizacije i sad pokusavam od da ocuvam ovo malo kose na glavi od nepotrebnog shishanja a pratece rizike da ne pominjem...

 

e da, jos jedan LOL na dagmar post o poetskim dimenzijama robinzonove kucice. sto je najgore, na ciovu postoji super kucica koja se uklapa u standarde ali ko ce da provede 5 dana tamo da ne poludi.

 

https://www.airbnb.com/rooms/12222256?s=IvFNZFON

 

mada se mozda i nateram, pod uslovom da mi ujko garantuje da u krugu od 500m nema drugih naseobina i zivih bica.

Edited by yolo
Link to comment

jesi siguran da oces na mali drvenik?  mali drvenik je scenografija za horor bez obzira na smestaj. veliki je mnogo zabavniji, incest + trafo stanica, bogo moj uvek bih se vratila :D

 

zasto ne iznajmite brod i ne budete na brodu sedam dana? :)

onda mozete da zujite unaokolo i budete na ciovu kad treba. 

 

numem zeno da vozim brod. jedva da i na kopnu vozim.

Link to comment

to yolo voli dominirat na temama gde deluje upuceno. ako pogledas neke ranije postove imao je jednu stranu a4 gde objasnjava invisible light zasto nikada krvata, stalan posao i leto u hrvackoj

 

jel sam ja nekome savetovao da ide u cro? ovaj moj odlazak na ciovo je iznudjen jer su glupi kumovi u neznanju bukirali smestaj tamo i to je jedina prilika da ih vidim ove sezone.

 

sto se cresa tice, covek je bio tamo, ljudski mu je reci da na otoku ima jos nesto sem cresa i lubenica. a za cres sam sigurno upucen koliko je potrebno da bih mogao to da napisem jer sam tamo proveo dva odmora pre nekih desetak godina ili malo manje, recimo poslednje 2009.

Edited by yolo
Link to comment

numem zeno da vozim brod. jedva da i na kopnu vozim.

 

s brodom se iznajmi i skiper, ne treba nista da znas. neka kumovi otkazu ciovo i svi na brod! 

Edited by darling
Link to comment

ako nadjes povoljnu ponudu, moze ti ispasti jeftnije od smestaja na kopnu. tu je zapravo jedini problem nakupiti dovoljno ljudi da napune brod. ne moras se vezati u luci il u marini, mozes se sidriti u diviljini, sto ne kosta nista :)

Edited by darling
Link to comment

a jeste u cro lupetaju sa klasifikacijom smestaja. smestaj na rabu gde cu boraviti baba opisala kao 'visoka b kategorija' :D  a izgleda sfrj 70s manje vishe.

 

kako ove godine stoji situacija sa maslinovim uljem? prosla je bila najgora godina, napala je neka muva i ulja bilo malo, upitnaog kvaliteta a jezivo visokih cena (al je babakica s rive uspela da nas zezne i proda nam ko zna sta kao maslinovo ulje)

Link to comment

Nisam jos overio mulje, ali planiram uzeti i zao mi sto nisam to jos obavio u Istri. Navodno kod Pule ima neki frajer sa najboljim eko uljem u svijet

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...