Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

meni sve te plaze pesak + tirkizno more, sto idu na vizuelni dozivljaj dovoljno videti na slici na netu

sta bi tamo? ako hocu da prljam kupaci i peskir peskom skoknem na konjaru

kako šta bi tamo? pa valjda da doživiš vizuelni doživljaj?

 

do jaja je.

 

inače, peščane plaže su super. ne zbog čvarenja na suncu, to je dosadno, nego baš zbog vizuelnog efekta. meni to baš uživancija. još ako je iza peščane plaže neko jezero....ih. 

Link to comment

 

 

inače, peščane plaže su super. ne zbog čvarenja na suncu, to je dosadno, nego baš zbog vizuelnog efekta. meni to baš uživancija. još ako je iza peščane plaže neko jezero....ih. 

 

ne znam jezero ali ako moze da prodje izgradjena ulicna infrastruktura za omanji grad u zaledju i ako ne smeta pogled na verski, khm, settlement, mogu da ti preporucim najblizu genijalnu pescanu plazu srbiji:

 

http://www.kriaritsi.gr/kriaritsi.php?lang=en

 

kriaritsi7.jpg

 

iz svemira izgleda ovako

 

9%20Kriaritsi%20beach.jpg

 

https://www.google.com/maps/place/Paralia+Kriaritsi,+Toroni+630+72,+Greece/@40.0270654,24.0059679,1502m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x14a8a90f1de7afcb:0xbd5752db01d2fd1f

Link to comment

Ne znam da li je neko pomenuo/zakacio Kiparisiju na zapadnoj/jonskoj obali Peloponeza.

Ukusi i afiniteti na stranu, ali svako motanje po Peloponezu bi trebalo da je obuhvati, minus je samo sto je i sami Grci poprilicno visoko vrednuju.

Sto se Peloponeza tice, vredi se motati i po unutrasnjosti, zapala mi za jelo i probanje po selima neka bistru supa, corba sta li je, samo jaretina, poveci komadi mesa i nesto biljaka i zacina, nista drugo.

 

18183275_zpsc5f43f52.jpg

Link to comment

Bio sam krajem jula i pocetkom avgusta na Krku (Punat) i otprilike je krkljanac kao na slikama. Doduse rekli su mi da je bilo relativno prazno pocetkom jula (ili je bio nesporazum). Uglavnom, tesko mi je da se zalim, jer sam bio za dzabe, a i s druge strane odmah posle plaze gde su se svi nakrkali je poluprazno. Sto se ide dalje sve je jeli praznije, pa sad ko voli koliko da sipci :). Tu je kamen svuda, ali mi smo ionako blejali ispod drveta. Meni je bilo kul. Realno je sve nesto skuplje, ali opet, nema smisla da se zalim, a i kapiram da je isto kao i ostatak primorja.

Link to comment

Ja bio na nekom morskom jezeru iza Korinta, ko u filmu, more odvojeno nekom prevlakom, ali slana voda, dno od belog peska sve tirkizno, a u daaljini se vidi pucina. Okolo cempresi fenomenalno67723530.jpg

Link to comment

e jesu najbolji sitni kamenčići :)

 

čak ne moraju biti previše sitni, samo da ne budu baš ko omanje planete

 

 

Istinabog, nisam isao po Andaluziji. Costa Brava mi je ok, ali juzno od Barse, preko Valensije, Alikantea do Mursije imam nekako jak osecaj potpune besmislenosti boravka tamo. Ogromne pescane plaze, severnoevropski penzosi (ne svuda doduse), ogromna apartmanska naselja i, makar se meni cini, mnogo manje emotivan odnos lokalaca prema moru nego na Jadranu, sve to doprinosi navedenom utisku.

da, mogu da razumem donekle (pogotovo ovo za odnos lokalaca, moj je utisak da im je ono tipa "pih more velika pa stvar, oduvek je bilo tu i uvek će biti tu, šta sad tu nešto") mada je meni kao što rekoh bilo ok, ali ne nešto super-ultra-hiper-mega

Link to comment

e tamo baš nikako nisam bila :(

 

ali sam se zato setila imena onog andaluzijskog gradića gde jesam, Almuñecar

 

bila sam samo par dana i to zimi (mada se jesam kupala :D i svi lokalci su me začuđeno gledali), ali volela bih da odem nekad tamo na letovanje

 

i ima dobar šljunak na plaži

 

 

a inače mogu ti reći više toga za Kanarince, mada to stvarno više nije Mediteran a ionako sam onomad isto pisala o valjda Španiji ili Francuskoj ovde misleći da je to opšti sredozemni topik ali me opomenuše da je to samo za braću Rvate

Link to comment
  • 4 months later...

Ide mi drugarica sa deckom u Dubrovnik sedam dana, pa onda Split drugih sedam pa nazad. Jel ima neko preporuku gde bi joj bilo zgodno da traze smestaj, ja sam samo znala da preporucim Mline pa onda busom do Dubrovnika kad ima se ide. Imace bas tanak budzet, pa nemam pojma sta da preporucim, koje sajtove bi mogli da gledaju za neki jeftiniji smestaj i generalno ako ima neka preporuka za neku pristojnu kombinaciju a da kosta sto manje?

Link to comment
  • 1 month later...

Zna neko nesto o Mljetu? Jel preskupo da se ode na recimo cetiri noci? Eventualno neke preporuke za smestaj? U principu mi se vise ide na Vis, ali me mrzi da se cimam iz Boke do Splita na trajekt.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Croatians 'sleep-walking' into destroying tourism with Adriatic energy industry
Supporters say offshore oil and gas in the Adriatic could help Europe reduce its reliance on Russian energy imports. Opponents warn that exploration will damage tourism and could have grave environmental consequences. Under mounting pressure, the prime minister of neighbouring Croatia, Zoran Milanović, has proposed a referendum on exploration.
 
Paul Bradbury, who runs tourism websites from Hvar, said “Oil and gas is tourism suicide. Croatians are sleep-walking into this irreversible path without a proper public-awareness campaign. Hvar is the sunniest island in Europe, but it is also reliant on its pristine seas.”

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

ide neko na the more ove godine sem fss i mene?  :P

kolima na otok hvar, da prodjem zasede chetnika, islamskih terorista te ustasa i eto me kod mojih 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...