Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Evo čitam Pol Andersona Operacija Haos, pa za sad prilično simpatično, u pitanju je neka alternativna varijanta Zemlje gde je magija opšteprihvaćena, radnja kreće u vreme Drugog svetskog rata samo što se borbe vode zmajevima, avijacija leti na metlama, kalifat protiv koga Amerika ratuje ima efreta i sve u tom stilu, priča se dalje nastavlja u posleratnoj fazi ali dotle sam za sad dobacio pa ne znam kakav će rasplet biti...Anderson piše lepo i pitko, tako da je preporuka ako vam opis zvuči interesantno

 

220px-OperationChaos.jpg

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, igoraki said:

Evo čitam Pol Andersona Operacija Haos, pa za sad prilično simpatično, u pitanju je neka alternativna varijanta Zemlje gde je magija opšteprihvaćena, radnja kreće u vreme Drugog svetskog rata samo što se borbe vode zmajevima, avijacija leti na metlama, kalifat protiv koga Amerika ratuje ima efreta i sve u tom stilu, priča se dalje nastavlja u posleratnoj fazi ali dotle sam za sad dobacio pa ne znam kakav će rasplet biti...Anderson piše lepo i pitko, tako da je preporuka ako vam opis zvuči interesantno

 

220px-OperationChaos.jpg

 

 

Hej, to je čova koji je napisao Moždane talase, Čuvare vremena, Krstaški Pohod i Tri srcia i tri lava (izmedju ostalog, ovog se sećam sa polaris diska) generalno njegove stvari su vrlo lagane za čitanje i meni se baš sviđaju. Ovo nisam čitao, moram pronaći

 

 

  • +1 1
Link to comment

Deluju kao novi na trzistu, imaju tek 4-5 knjiga u ponudi, nadam se da ce da zazive. Vidim da se trude sa lepom i kvalitetnom izradom knjiga, sto je pohvalno.

 

E a sta su "Dresden files"? Vidjao sam neke igre koje se oslanjaju na taj serijal knjiga, ali nista dalje od toga ne znam.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Deluju kao novi na trzistu, imaju tek 4-5 knjiga u ponudi, nadam se da ce da zazive. Vidim da se trude sa lepom i kvalitetnom izradom knjiga, sto je pohvalno.

E a sta su "Dresden files"? Vidjao sam neke igre koje se oslanjaju na taj serijal knjiga, ali nista dalje od toga ne znam.

Dresden je serijal koji je proslavio Džima Bučera, mešavina moderne urbane fantastike i klasičnih detektivskih romana, zvuči glupavo, kao neki scenario za jeftini holivudski blokbuster iz 80-tih(postoji TV serija koja je upravo takva, jeftina i banalna) ali knjige uopšte nisu loše i što je još zanimljivije, kako radnja odmiče priča je sve bolja, zaplet je sve luđi i sve se razvija u pozitivnom smeru, što obično nije slučaj sa književnim serijalima. Trenutno ima 17 knjiga to što me je malo dobijalo da krenem, ali kad sam se ubedio, sve sam pročitao maltene u cugu, sa malim pauzama posle svake 3-4 knjige.

 

Sad vidim da prevode i Sandersona, trebalo bi da objave neki stand alone roman iz istog sveta kao i Elantris, dakle nije iz njegovih popularnijih serijala.

Edited by igoraki
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
Just now, munze said:

 

laganica, citaj. a uostalom, sta moze da bude lose od mekdonalda :nobles:

Tako, super. Malo mi teže u poslednje vreme ide inteligencija, treba mi nešto što se čita brzo i bez previše razmišljanja :lolol:

Link to comment
  • 1 month later...

Fali mi par Pračetovih knjiga kako bih kompletirao čitav Disksvet serijal. Već duže vreme ni Laguna ni Delfi ne reizdanje baš te knjige. Skoro se jedna pojavila na KupujemProdajem, lik neće ni fotku da okači ili pošalje da se uverim u stanje a traži 2500. Ista ta knjiga skoro bila u paket varijanti sa još par koje već imam, gospođa neće pojedinačno da proda. Smorio sam se.

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...