Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

1 hour ago, Aleksija said:

da li je neko citao red rising saga iliti uspon crvenog? volela bih cuti misljenja i upustiti se u citanje eventualno.

 

Pročitao prvu knjigu, upravo počinjem drugu. Skoro pa klasična spejs opera, pitka, pristojno vozi. Prva knjiga bezbroj zapleta a kažu i ostatak sage. Pokupio sve sad na sajmu, bio dobar popust kod izdavača.

  • Hvala 1
Link to comment

Na preporuku krenuo sa The Locked Tomb serijalom. Obećavalo je u najavi (SF&Fantasy, necromancer lezbejke u svemiru, what's not to like?)

 

Ali mi je prilično razvučeno knjiga pa sam negde na pola napravio pauzu. Ne mogu da kažem da sigurnošću ali mislim da sam brzo provalio big reveal pa mi je i to verovatno uticalo da me ne povuče toliko.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ja seki kupio The Name of the Wind, pa posle nastavak. Ne moze da doceka trecu.

Ovaj serijal Mistborn ima 6 knjiga s'tim što prve tri čine jednu zaokruuženu triologiju a druge tri su druga triologija koja se dešava 300 godina kasnije i kod nas nije prevedena pa je nisam ni čitao. Prva triologija ima odlično zaokruženu priču tako da se druga ne mora ni čitati mada bih voleo da je neko prevede jer je prva bila fenomenalna.

Ovu tvoju cu uzeti za čitanje kada bude izdao taj treći deo a ne da pročitam prve dve i onda da kukam kad će pošto vidim da se čeka već deset godina :D

Edited by Moća
  • +1 1
Link to comment

Zavrsio Trilogiju Zaduzbine.

 

Meh... Na kraju se svelo na telenovelu za gikove. Prilicno je pitko i lagano stivo al dal je probudilo neka osecanja ili donelo neke nove ideje ili pokrenulo moralna pitanja... pa ne.

Link to comment
  • 1 month later...

Završih Mračnu šumu, drugi deo serijala Tri tela. Značajno bolja knjiga od prvog dela, dinamičnija i napetija, provlači neke odlične ideje, paradigme, a suština prvog dela radnje je ozbiljan misaoni eksperiment u kom i čitalac može da učestvuje, i priznajem da mi je taj deo bio prezabavan. Postoji postavka problema, pravila koja moraju da se poštuju i likovi koji pokušavaju da ga reše na različite načine, što naravno gura i tebe da razmišljaš o alternativnim pristupima. Bravo kinez za ovo.

 

Priča je, opet za razliku od prvog dela, dosta dobro zaokružena, svi elementi radnje su odigrali neku svoju ulogu. Jedina zamerka koju imam je sam epilog, bukvalno poslednjih 15 strana mu dođe kao neko deus-ex razrešenje, ali ok, nije strašno. Imam i utisak da ovaj drugi deo iziskuje malo više predznanja od čitaoca, neke stvari se samo usputno provlače i ne crtaju, što mi je sasvim ok, ali treba da znati da dosta vuče na hardkor SF.

 

Imao sam mali problem sa likovima i njihovim imenima, tako da je uvek bio pripremljen spisak karaktera kao podsetnik, što bih savetovao svakome. Nije ovo GoT, ima ih možda 20ak, ali kineska imena nam nisu prirodna i teško se pamte.

 

Malo pauziram pa ću na treći deo, porasli su mi apetiti i nadam se da neće razočarati.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...