Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Ne znam iskreno, nisam istrazivao, jos uvek mi i "Red magle" stoji pored uzglavlja, godinama vec se kanim :) pa kad to zavrsim bice vremena i za ovo. Ali su mi neki fantasy ljubitelji o tome pricali.

Link to comment

Last and first men.

 

Meni nije jasno kako sam do sada propustio ovo remek delo i zao mi je sto ga nisam procitao kad sam bio mladji.

 

Ovu knjigu bi svako barem jednom trebao da procita.

Link to comment
Ne znam iskreno, nisam istrazivao, jos uvek mi i "Red magle" stoji pored uzglavlja, godinama vec se kanim [emoji4] pa kad to zavrsim bice vremena i za ovo. Ali su mi neki fantasy ljubitelji o tome pricali.
Sramota!
Last and first men.
 
Meni nije jasno kako sam do sada propustio ovo remek delo i zao mi je sto ga nisam procitao kad sam bio mladji.
 
Ovu knjigu bi svako barem jednom trebao da procita.
Ima li prevedeno kod nas?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Link to comment
19 minutes ago, Moća said:

Ima li prevedeno kod nas?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Stvarno ne znam, citao sam u originalu.
 

Kuriozitet, ima i “film” inspirisan knjigom, featuring sfrj spomenici: 

 

Edited by burekdzija
Link to comment

Meni 2034 nije nešto legla. Toliko da sam se ohladio i od nastavka. Nakon čitanja prve knjige ubrzo sam posetio Moskvu, znao sam metro kao da sam domaći [emoji3], i to jutro koje sam odvojio samo za obilazak stranica bilo je pravo uživanje. Jedino mi je žao što nisam ispoštovao knjigu i otišao do Vdnh.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

  • +1 1
Link to comment

I meni je prolazilo kroz glavu da odem u Moskvu i posetim metro :D

Malo sam guglao stanice i razgledao šta se moglo razgledati :)

 

Drugu knjigu sam počeo.

Negde na trećini sam.

Spoiler

Hunter je badass 😎 

Spasili su devojku, Homer je pročitao pismo i skontao šta se dešava, pa da vidimo dalje :)

Za sad mi je ok priča, ali još sam na zapletima.

 

Link to comment

Pratim jednog ruskog fotografa (Dima Zverjev) i često me njegove fotke sa stanica vrate po imenima na knjigu :)

 

Ja sam, mislim, imala mapu metroa ili u samoj knjizi ili odštampanu

Link to comment

Da da u štampanim knjigama postoji mapa.

Ali ja sam na elektronskom izdanju pa mi to fali :/

Zato sam koristio onu sliku/mapu metroa iznad :)

Čak sam jednom (tokom çitanja prvog dela) izašao i na površinu preko google street view :D da ispratim putešestvije

Link to comment

Gotov i Metro 2034.

Sažvakan iz 3x, uz osećaj da je radnja kroz knjigu bila nešto sporija nego u 2033.

Može se reći da je "prazan hod" između akcije bio popunjen filozofskim pitanjima o životu i tome sličnom.

Iako me je naravno vuklo to da pratim akcijanje, ni ovi spori delovi knjige mi nisu smetali i zapravo su me zatekli u periodu gde su mi fino legli.

Možda je zapravo to "filozofiranje" (ako mogu tako da nazovem)  i glavna tema u 2034, s obzirom da su na kraju knjige sve probleme brzo rešili, a očekivao sam malo više radnje u tom delu.

 

2035. će se početi ubrzo, iz prve rečenice mi deluje da imamo novog/starog glavnog junaka.

 

Videh da je film Metro 2033. koji je prvobitno bio planiran za januar ove godine, pomeren sada za 2024.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na preporuku Cory Doctorowa... Negde sam na pola, i sad me baš uvuklo. 19-vekovni engleski je toliko (valjda) autentičan da sam imao teškoće da ga pratim... (Ali, ovo je "alternativna istorija").

 

9780575099401-p0-v1-s550x406.jpg

 

Skroz nezavisno od ovoga (i uopšte SF-a) već neko vreme sam potpuno opsednut 19. vekom (do prvih godina 20.) Ova pionirska steampunk knjižica Gibsona* i srpskog zeta Sterlinga me tu našla ko raketla sa IR navođenjem... Vau:) *Nedavno sam prvi put gledao Johnny Mnemonic (tek sad) i toliko je loš da je, naravno, bio pravo uživanje!

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Indy said:

Na preporuku Cory Doctorowa... Negde sam na pola, i sad me baš uvuklo. 19-vekovni engleski je toliko (valjda) autentičan da sam imao teškoće da ga pratim... (Ali, ovo je "alternativna istorija").

 

9780575099401-p0-v1-s550x406.jpg

 

Skroz nezavisno od ovoga (i uopšte SF-a) već neko vreme sam potpuno opsednut 19. vekom (do prvih godina 20.) Ova pionirska steampunk knjižica Gibsona* i srpskog zeta Sterlinga me tu našla ko raketla sa IR navođenjem... Vau:) *Nedavno sam prvi put gledao Johnny Mnemonic (tek sad) i toliko je loš da je, naravno, bio pravo uživanje!

 

Dr. Jones! Long time...

 

Jesi li čiteo Pavane od Kita Robertsa? Alternativna istorija, desavanja su u 20. veku ali sve je kao mid 19th (sve je zaostalo zbog premise knjige). Ja bih rekao ja je steampunkish i prilicno ok štivo.

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...