Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

7 minutes ago, goofs said:

Jesu hronoloski dobro poredjane, te prve tri se cesto prodaju kao jedna knjiga, trilogija Dine, s obzirom da nisu samostalna celina. Isto vazi i za Decu Arakisa 1 i 2.

 

Nakon tih imas jos

 

7. Bozanski Car Dine

8. Jeretici Dine

9. Kapitol Dine

 

Tu je stari Herbert stao i ubrzo umro. Utisak je na kraju devete knjige da je planirao jos, jer ostaje malo nedorecena, a i te poslednje dve knjige previse odstupaju od sablona koji se postavlja u prvih sedam. Bozanski Car Dine je remek delo u malom, filozofija covecanstva i postojanja, ili ce te raspametiti ili smoriti dozlaboga, nema izmedju :)

 

Rad su nastavili njegov sin Brajan Herbert i Kevin Anderson i na tu glavnu pricu Dine nakalemili jos dve knjige

 

10. Lovci Dine

11. Pescani crv Dine

 

a sem toga izdali su i jeno cca 10ak knjiga koje se bave istorijom univerzuma Dine, nekim mitskim dogadjajima koji se u glavnim knjigama samo pominju, i pojedinim likovima iz glavne price. Procitao sam dve njihove knjige, ozbiljno su lose, onako vrlo jeftini pulp SF, bez imalo dubine koju je Frank imao u svojim romanima. Citajte na sopstvenu odgovornost.

 

 


Wow, hvala puno goofs na odgovoru :)

Krenucu ovih dana s ovim sto imam, a onda usput pojuriti te koje mi fale.

Je l' je sve prevedeno kod nas i ko je izdavac?

Link to comment

Sad poslednje izdanje je uradila "Carobna Knjiga", mislim da su zaokruzili celu glavnu pricu, znaci svih 11 delova.

 

Pre toga je "Alnari" imao svoje izdanje, sklepano 9 knjiga u tri toma, mada nije bilo bas kvaliteltno, nisu isti ljudi prevodili sve knjige, pa se neki termini razlikuju od dela do dela, sto je bez veze. "Hronike Dine" oni to zovu, ako na to naidjes zaobidji. A jako davno "Familet" je izdao tih 6 delova sto ti imas, u dva toma, jako lepo izdanje i dobar prevod, ali je Familet propao i nazalost nema vise.

 

A te sto ti imas nose maltene kultni status medj SF zaljubljenicima :) svi smo ih nekom prilikom u nekom uzrastu citali, dal svoje dal pozajmljene.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Sad poslednje izdanje je uradila "Carobna Knjiga", mislim da su zaokruzili celu glavnu pricu, znaci svih 11 delova.

 

Pre toga je "Alnari" imao svoje izdanje, sklepano 9 knjiga u tri toma, mada nije bilo bas kvaliteltno, nisu isti ljudi prevodili sve knjige, pa se neki termini razlikuju od dela do dela, sto je bez veze. "Hronike Dine" oni to zovu, ako na to naidjes zaobidji. A jako davno "Familet" je izdao tih 6 delova sto ti imas, u dva toma, jako lepo izdanje i dobar prevod, ali je Familet propao i nazalost nema vise.

 

A te sto ti imas nose maltene kultni status medj SF zaljubljenicima :) svi smo ih nekom prilikom u nekom uzrastu citali, dal svoje dal pozajmljene.


Matori je veliki fan knjiga generalno, a SF-a jos vise, pa sam petljao po kucnoj biblioteci i naisao na ovo. Secam se da sam kao klinac bio odusevljen koricama tih knjiga i crtezima pa mi je proslo kroz glavu da ih potrazim :)

Jbt, kad se setim samo koliko je stripova, almanaha, knjiga i kojecega imao.
Necu zaboraviti "Sirius-e koje je skupljao".
Mislim da je svaki broj imao.. to su bile gomile i gomile Siriusa.. na zalost.. vecina je stradala u onim katastrofalnim poplavama.. tek neki su spaseni :/

Pre vise od godinu i po dana u NSu sam kod ulicnih prodavaca, tamo oko futoske pijace, video da je neko prodavao par Siriusa pa me je tada podsetilo na sve to :')

U svakom slucaju, hvala puno na odgovorima :) pokusacu da upotpunim serijal sa knjigama koje nam nedostaju :)

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Tu je stari Herbert stao i ubrzo umro. Utisak je na kraju devete knjige da je planirao jos, jer ostaje malo nedorecena, a i te poslednje dve knjige previse odstupaju od sablona koji se postavlja u prvih sedam. Bozanski Car Dine je remek delo u malom, filozofija covecanstva i postojanja, ili ce te raspametiti ili smoriti dozlaboga, nema izmedju :)

 

 


Žena mi upravo privodi kraju Children of the Dune, samo ćutim i čekam prve komentare na God Emperor. :D

Link to comment
On 31.10.2020. at 23:16, Mos said:

Žena mi upravo privodi kraju Children of the Dune, samo ćutim i čekam prve komentare na God Emperor. :D

 

Haha, javi kako se provela :) 

 

Ja mnogo volim tu knjigu i u neku ruku je gledam kao epilog te glavne price o Dini, s obzirom da tu vidimo

 

Spoiler

sta je zlatna staza od koje je Pol pobegao, a koju je Leto prihvatio, i sve njene posledice

 

Nakon toga se prica rasplinjava i ide u nekim drugim, cudnijim pravcima. Sve ovo posle, pogotovo ovo sto je pisao sin, nije ni moralo biti napisano.

  • +1 1
Link to comment
  • 9 months later...

Jel citao neko ovde Red Magle? Na engleskom Mistborn triologija.

Meni zanimljvo, prvo mi prva knjiga mi nije nekako legla al mi onda od pola na dalje bila bas interesantna. Poceo sam da citam drugi deo.

Link to comment

btw... treća stvar sa albuma "Music with Rocks In!" je, pretpostavljam, tačno onako kako bi bend iz "Soul Music" trebalo da zvuči.

 

Quote

The story follows "The Band with Rocks In" through their short-lived but glamorous musical career. The band consists of the following members:

  • Imp Y Celyn, a young lad from Llamedos who sings and plays the guitar. His name is Welsh and means "Bud of the holly". Later on he uses the name "Buddy".
  • Lias Bluestone, a Troll who does percussion, which in typical troll fashion consists of banging rocks together. He later takes the name "Cliff", despite his colleagues' warning that no-one would last long in the music business with a name like that.
  • Glod Glodsson, a Dwarfs who plays horn, and is not ashamed to admit he is in it for the money.
  • The Librarian (orang-utan) joins the Band for a little while to play the piano, but leaves the band before they become famous.

 

The band members stage names reflect well known rock stars of the 50s, 60s and 70s (Buddy Holly, Cliff Richards and Glod is likely a deliberate corruption of God, the nickname for Eric Clapton)

 

1*z5XDouJJ01SivBhu9ZYnwA.jpeg

Soul_Music_COver_copie_940x.jpg?v=157842

 

 

edit: "Soul Music" postoj i kao animirani film:

 

Edited by Svarog
Link to comment
On 19.8.2021. at 15:39, Svarog said:

btw... treća stvar sa albuma "Music with Rocks In!" je, pretpostavljam, tačno onako kako bi bend iz "Soul Music" trebalo da zvuči.

 

 

1*z5XDouJJ01SivBhu9ZYnwA.jpeg

Soul_Music_COver_copie_940x.jpg?v=157842

 

 

edit: "Soul Music" postoj i kao animirani film:

 

 

Nisam znala uopste za ovaj animirani film?! Vredi? A knjiga mi je bila odlicna :)

 

Link to comment

Pročitao prvu knjigu iz serijala Demonski ciklus Pitera V Breta - Noć demona se zove. Zanimliv fantazijski svet i osveženje u fantazi svetu.

Da li je još neko čitao knjige iz ovog serijala, i da li da jurim ostale knjige?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...