Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

Kao po običaju, jednodimenzionalan. Sve bi to u teoriji lepo funkcionisalo, osim što bi svi Srbi zapadno od Drine, severno od Dunava i južno od Kopaonika bili na miru istrebljeni dok se čeka na Godoa. Istina, onda ratova devedesetih ne bi ni bilo, a ti bi bio srećan...
eh a i ti. vidis da je gazza ovih dana u general mapache fazonuhttp://www.youtube.com/watch?v=QvDAqlmOQ_w
Link to comment

Nemoj, gde ćeš sada, šta mi da radimo bez genijalnih geostratega u ovim teškim trenucima naše istorije. Pritajimo li se dok Amerika ne bankrotira, opet ćemo imati šanse.

Link to comment
Nemoj, gde ćeš sada, šta mi da radimo bez genijalnih geostratega u ovim teškim trenucima naše istorije. Pritajimo li se dok Amerika ne bankrotira, opet ćemo imati šanse.
zar ne vidis da za razliku od nas luzera ima zivot. verovatno je veceras sastank celije 'crne ruke' pa ide da se nadje sa ko-konspiratorima.
Link to comment
bez brige, samo vi napravite plan i dignite revoluciju, sledice vas deca. mi matori vam ne trebamo, a trebace da nekoga i postreljate. onako herojski.
Nema revolucije iz prostog razloga što nema dovoljno mladih. Jedina revolucija koja može da uspe ovde je nacionalističko konzercativna, u kom slučaju ću ja u redovima zadriglih domaćina uživati kad krenu da dolaze po izdajnike i sluge srpskih neprijatelja. To je nama vaša borba dala.
Link to comment

Dok čekamo da Mirko & Slavko PPP-ja krenu u juriš na kapitalističke bunkere, da pročitamo najnovije vesti vezane za četnike:Juče smo javili da je u Čedićevoj kafani došlo do velike tuče među četnicima i da je pri tome Dragoljub Urošević teško povređen. Istragom se naknadno utvrdilo da je taj Urošević, zvani Podrinac, i nije komita, već se samo izdavao za četnika i na taj način varao svet i mamio novac. Naročito u unutrašnjosti Podrinac je prevario mnoge dobre ljude a tek pre nekoliko dana uzeo je jednom oficiru novčnik sa 200 dinara. Pravi četnici saznali su za ovu trgovinu, pa su sačekali Podrinca i izbili ga, da bi ga naterali da se okane ovih nedozvoljenih poslova.(Politika, 12. avgust neke davne godine)

Link to comment
Dok čekamo da Mirko & Slavko PPP-ja krenu u juriš na kapitalističke bunkere, da pročitamo najnovije vesti vezane za četnike:Juče smo javili da je u Čedićevoj kafani došlo do velike tuče među četnicima i da je pri tome Dragoljub Urošević teško povređen. Istragom se naknadno utvrdilo da je taj Urošević, zvani Podrinac, i nije komita, već se samo izdavao za četnika i na taj način varao svet i mamio novac. Naročito u unutrašnjosti Podrinac je prevario mnoge dobre ljude a tek pre nekoliko dana uzeo je jednom oficiru novčnik sa 200 dinara. Pravi četnici saznali su za ovu trgovinu, pa su sačekali Podrinca i izbili ga, da bi ga naterali da se okane ovih nedozvoljenih poslova.(Politika, 12. avgust neke davne godine)
i sta sada? sta ako se gayya nalozi pa krene da sa gurovicem pretuce npr. sinisu vucinica? ili ne daj boze novaka djokovica! Edited by kim_philby
Link to comment
Nema revolucije iz prostog razloga što nema dovoljno mladih. Jedina revolucija koja može da uspe ovde je nacionalističko konzercativna, u kom slučaju ću ja u redovima zadriglih domaćina uživati kad krenu da dolaze po izdajnike i sluge srpskih neprijatelja. To je nama vaša borba dala.
Čekaj, čekaj... Ti bi znači prešao u masne Srbende? Ništa komunistički ideali? Zatečen sam.
Link to comment
pa da tada je trebalo zavrsiti etnicko ciscenje posto oni ne mogu zajedno. msilim hrvoje i srba.
Pa mogli bi zajedno kada bi im se dalo vremena da razmisle i naprave javno mnjenje. A javno mnjenje ne postoji u komunistickom revolucionarnom vokabularu, postoje samo seljaci, radnici i postena inteligencija. Koliko vidim ovde po forumu, nema ni seljaka ni radnika ali postene inteligencije pun qratz.
edit edita: nego kauboju posto vidim da si iz dobre porodice (po sopstvenom priznanju)
:lol: care:) ma iznenadio bi se, nisam pao daleko od klade, ja jesam levicar ali apgrejdovan. Svestan sam ljudskih limita i slabosti (odnosno snage) u onom Batajevskom smislu. Postoje modaliteti gde ce levica spasiti svet, ali su to za sada samo grube skice. Ovo partizansko levicarenje (lepo si primetio juce) su decija posla. Ja pak racunam da se neke stvari prerastu oko sesnaeste godine, ili makar onog dana kada sam zaradis za samostalan zivot.Glorifikovati komunisticku vlast u SFRJ u trideset i nekoj - ma daj, budimo ozbiljni. Ni po jednom kriterijumu nisu uspeli. Sve sto su postavili, raspalo se, pa recimo sa ovom kratkom istorijskom distancom, samo od sebe.btw totalni oftopik: pomenuo si Rotka, evo ja upravo radim dve kompozicije (i narucio sam blindram 200x200cm za trecu) u Rotkovom maniru. Za po kuci:) Edited by CowBoy
Link to comment
I shvatite, gospodo liberali, već jednom - TREĆE OPCIJE NIJE BILO! Komunizam ili fašizam, a čak i u toj varijanti dugoročno nije bilo izbora osim relaksiranog komunizma (titoizma) i klasičnog vojnog komunizma SSSR-a. To što biste vi voleli da je nešto bilo ovako ili onako nema veze sa životom. Pobednička opcija je morala biti takva kakva je bila, jer u suprotnom ne bi pobedila fašističku opciju, a nakon razaranja zemlje nije mogla da računa na milijarde kredita i morala je da diže gradove i sve ostalo bukvalno iz pepela.
Ima jedno ozbiljno pitanje - jel su to relaxirani komunisti pobedili fasisticku opciju...?
Link to comment
Pa mogli bi zajedno kada bi im se dalo vremena da razmisle i naprave javno mnjenje. A javno mnjenje ne postoji u komunistickom revolucionarnom vokabularu, postoje samo seljaci, radnici i postena inteligencija. Koliko vidim ovde po forumu, nema ni seljaka ni radnika ali postene inteligencije pun qratz.
filipenko je (uda)radnik, vasa je seljak (budista) a ja sam (ne)postena (ne)inteligencija. sa druge strane javno mnenje je najveca apstrakcija.
:lol: care:) ma iznenadio bi se, nisam pao daleko od klade, ja jesam levicar ali apgrejdovan. Svestan sam ljudskih limita i slabosti (odnosno snage) u onom Batajevskom smislu. Postoje modaliteti gde ce levica spasiti svet, ali su to za sada samo grube skice. Ovo partizansko levicarenje (lepo si primetio juce) su decija posla. Ja pak racunam da se neke stvari prerastu oko sesnaeste godine, ili makar onog dana kada sam zaradis za samostalan zivot.Glorifikovati komunisticku vlast u SFRJ u trideset i nekoj - ma daj, budimo ozbiljni. Ni po jednom kriterijumu nisu uspeli. Sve sto su postavili, raspalo se, pa recimo sa ovom kratkom istorijskom distancom, samo od sebe.btw totalni oftopik: pomenuo si Rotka, evo ja upravo radim dve kompozicije (i narucio sam blindram 200x200cm za trecu) u Rotkovom maniru. Za po kuci:)
mislim da izmedju glorifikacije & reakcije na komunisti su dekadentni pervertiti koji salju decu u smrt/socijalna pravda je neprirodna/ljudi ne mogu da zive zajedno ipak postoji razlika. jugoslavija se jeste raspala usled sistemskih problema samo oni nemaju veze sa a)neefikasnom ekonomijom i b)potiskivanjem nacionalnog vec sa nekim pitanjima koja danas interesuju i ljude koji se bave EU.evo sada vec zvucis tako da se moze pricati.diskoloritet: good for you :thumbsup: Edited by kim_philby
Link to comment
i sta sada?
Za pušku niste, za ilegalu još manje, a ne liči da bi od vas mogao da postane "mladi lider" a la Ivo Lola Ribar. Takvi su nekad nosili skrivene poruke u sveže ispečenom hlebu. Možda bi mogao da padne neki angažman na fejsu? Lajk, atend i taj rad.
Link to comment
Za pušku niste, za ilegalu još manje, a ne liči da bi od vas mogao da postane "mladi lider" a la Ivo Lola Ribar. Takvi su nekad nosili skrivene poruke u sveže ispečenom hlebu. Možda bi mogao da padne neki angažman na fejsu? Lajk, atend i taj rad.
majstoru izvlacenja iz konteksta! pitanje je bilo: i sta sad? sta ako se gayya nalozi pa krene da sa gurovicem pretuce npr. sinisu vucinica? ili ne daj boze novaka djokovica! vidim da si nezainteresovan za nasu brigu za potencijalne zrtve obracuna 'pravih' i 'laznih' cetnika.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...