Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

Mene je zanimljiv jedan drugi fenomen - oni koji tvrde da je Tito zločinac koji je ubijao mu zameraju da u stvari nije dovoljno kaznio i osvetio. Nije to samo Hartmann, to je jedna od osnovnih premisa nacionalista kojima je to, između ostalog, dokaz da je bio antisrbin.

Link to comment
koji je vec bio razrusen i onda je na tom mestu izgradio gigantski spomenik i muzej? da bi prikrio zlocin?logor jasenovac je bio kompleks vise logora koji su opet bili samo skup baraka i bodljikave zice. ajde ovako: da li se secas brojke ubijenih u jasenovcu u svojim istorijskim knjigama (ovo pitanje samo ukoliko si isao u skolu u doba SFRJot)? da li znas ko je, na primer, napisao predgovor ponovljenom izdanju novakovog magnum crimena (prvo izdanje 1948. godina)?
Zločin se ne može prikriti, naravno, pogotovu kad je ove veličine. Ne znam koji su motivi onhi koji su na mestu najvećeg stratišta na ovim prostorima napravili livadu, ne ferceram na tim frekvencijama...A brojke se sećam 700 hiljada, ovo drugo nema pojma, ali cenim da ima veze sa leveliranjem Jasenovca.
Link to comment
Mene je zanimljiv jedan drugi fenomen - oni koji tvrde da je Tito zločinac koji je ubijao mu zameraju da u stvari nije dovoljno kaznio i osvetio. Nije to samo Hartmann, to je jedna od osnovnih premisa nacionalista kojima je to, između ostalog, dokaz da je bio antisrbin.
Pa da, to baš gledam, nije im dovoljno (ili je pak previše i nelegalistički?) to što je slao UDBAške atentatore da upucaju poglavnika, ni što je onaj drugi bezobrazni totalitarni udbaš zakopao Luburiću pijuk u glavušu. Nekažnjeno, jbg. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Zločin se ne može prikriti, naravno, pogotovu kad je ove veličine. Ne znam koji su motivi onhi koji su na mestu najvećeg stratišta na ovim prostorima napravili livadu, ne ferceram na tim frekvencijama...A brojke se sećam 700 hiljada, ovo drugo nema pojma, ali cenim da ima veze sa leveliranjem Jasenovca.
ne. jakov blazevic, jedan od njaznacajnijih ratnih i poratnih hrvatskih komunista i 'njihov' minic posto je vodio slucaj protiv stepinca. ocu da kazem imas kazne za pocinioce, antikatolicke knjige koje slobodno cirkuliraju i cak i previse optuzuju katolicku crkvu u celosti, dzinovski cvet i spomen plocu na livadi i imas brojku od 700.000 (sto je cak i po 'nasim' nacosima sasvim enough) u svim istorisjkim udzbenicima dok je negacija tog broja bila dobar put u disidentsku karijeru. mislim sta ti tu fali? par brvnara u kojima bi se neukusno i fetisisticki rekreirale scene klanja? nema tu tog industrial uzasa kao u ausvicu. sve je to bio rucni rad. nothing to see. Edited by kim_philby
Link to comment
Zanima me ovaj detalj. Jel su ubojice nevini živjeli ko bubrezi u loju u Jugoslaviji, ili su kažnjeni ali su žrtve & potomci mislile da nije dovoljno nego da moraju platiti i djeca i unuci, te i rođaci, a i da malo krvarine ne bi škodilo, u teritorijama i sl.?
Priča je bila da je 1 od prvih ubijenih Srba u Mostaru u poslednjem ratu sin tog i tog kojeg je ubio taj i taj 41. i da su glupi što su dozvolili da se istorija ponovi (u smislu trebali su pobeći na vreme). A da li su ubojice kažnjene - nadam se, mada ako su bili u domobranima možda ih je zakačila i amnestija...
Link to comment
Priča je bila da je 1 od prvih ubijenih Srba u Mostaru u poslednjem ratu sin tog i tog kojeg je ubio taj i taj 41. i da su glupi što su dozvolili da se istorija ponovi (u smislu trebali su pobeći na vreme). A da li su ubojice kažnjene - nadam se, mada ako su bili u domobranima možda ih je zakačila i amnestija...
Imaš manje-više istu priču za istočnu Bosnu, samo sa četnicima i Bošnjacima u glavnim ulogama (otprilike ide ovako: četnik učestvovao u klanjima bošnjačkog stanovništva 1941.godine; 1945.godine došao nekom od preživjelih Bošnjaka da mu pomognu u zaboravljanju ružne prošlosti, tj. da posvjedoče da je bio u partizanima; 1992. potomci tog četnika učestvovali u klanjima Bošnjaka, između ostalog i potomaka rečenog Bošnjaka). Jebi ga, Broz ipak nije bio Pol Pot, Denisu Kuljišu usprkos.
Link to comment
Mene je zanimljiv jedan drugi fenomen - oni koji tvrde da je Tito zločinac koji je ubijao mu zameraju da u stvari nije dovoljno kaznio i osvetio. Nije to samo Hartmann, to je jedna od osnovnih premisa nacionalista kojima je to, između ostalog, dokaz da je bio antisrbin.
Ne razumem baš šta hoćeš da kažeš....ja Titu zameram što je, sprovodeći komunističku revoluciju, pobio i proterao nedužne ljude. Ali ga i razumem, drugačije se nije moglo, revolucija je to. Da li je dovoljno kaznio i osvetio (koga, Srbe?) pa valjda je, ne znam. Nije baš da je neko ko je bio u ustašama posle rata mogao da se vrati kući i puj pike ne važi.
Link to comment
Priča je bila da je 1 od prvih ubijenih Srba u Mostaru u poslednjem ratu sin tog i tog kojeg je ubio taj i taj 41. i da su glupi što su dozvolili da se istorija ponovi (u smislu trebali su pobeći na vreme). A da li su ubojice kažnjene - nadam se, mada ako su bili u domobranima možda ih je zakačila i amnestija...
Pa eto, možda je trebalo izvršiti preventivno i osiguravajuće etničko ćišćenje, to je trebal Tito napraviti. Mislim da su svi etnički čistači ovog rata upražnjavali tu metodu i rizoning, ne znam zašto Tiletu tako nešto nije palo na pamet. Možda zato što nije bio đubre i govno od čovjeka?
Link to comment
Pa eto, možda je trebalo izvršiti preventivno i osiguravajuće etničko ćišćenje, to je trebal Tito napraviti. Mislim da su svi etnički čistači ovog rata upražnjavali tu metodu i rizoning, ne znam zašto Tiletu tako nešto nije palo na pamet. Možda zato što nije bio đubre i govno od čovjeka?
moj omiljeni hrvatu (muski rod) zaboravi sve ruzne reci. Edited by kim_philby
Link to comment
Pa eto, možda je trebalo izvršiti preventivno i osiguravajuće etničko ćišćenje, to je trebal Tito napraviti. Mislim da su svi etnički čistači ovog rata upražnjavali tu metodu i rizoning, ne znam zašto Tiletu tako nešto nije palo na pamet. Možda zato što nije bio đubre i govno od čovjeka?
Da, to sam rekao, krivo mi je što vas nije sve pobio.A što se čišćenja tiče, nije da se nije pokazao na Švabama....
Link to comment
Da, to sam rekao, krivo mi je što vas nije sve pobio.A što se čišćenja tiče, nije da se nije pokazao na Švabama....
mislim da je rodjer hteo da kaze da je po nacionalistickoj logici tito trebalo da preventivno pobije SVE.
Link to comment
Da, to sam rekao, krivo mi je što vas nije sve pobio.A što se čišćenja tiče, nije da se nije pokazao na Švabama....
Nisam imputirao da si to rekao, ali ta pamćenja i svećenje kroz generacije trajat će i iza ovog rata. Nema tu nekog humanog popravka.Mogao je jedino postaviti & neke unutrašnje granice, da bude manje spora što je čije, u tome je i odlično uspio usprkos osporavanjima 90tih. Sva njegova velika djela ostaju za vječnost, ili bar do 2012.Svi su se pokazivali na Švabama, tada je za njih bio ukinut lovostaj. dry.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment
naravno da vidim razliku. da li ti vidis razliku? da li vidis razliku izmedju 'francuzi i nemci ocigledno ne mogu zajedno da zive u istoj europi te se treba razgraniciti' i 'ucinimo da se evropski narodi nikada vise ne dovedu u situaciju pre drugog rata'?
I to je tebi isto kao zasedanje u Jajcu? Tebi je mehanizam pravljenja evropske unije skalpelom, cetrdeset i kusur godina posle WWII isti kao presecanje tupom sekirom u Jajcetu neposredno posle rata?I ti meni pokazujes na kauch - jbt kakva impotencija. @Filipenko: koliko reci a nigde da objasnis kako to da se Dedinje demografski promenilo za jako kratko vreme. Komunisti su, i iz te vizure, najgora govna (zakljucno sa SM) koja su zivela na ovim prostorima.edit: covek iz mog najblizeg okruzenja dao je drzavi SFRJ (pisao sam vec o tome na drugoj temi) vise od cetrdeset patenata od kojih su mnogi i danas u upotrebi i koji ustedeshe (drustvu) milione maraka - zauzvrat je dobio prvomajsku nagradu rada i 3000 maraka nagrade (jednokratne pomoci, ja bih rekao). Da je ziveo u Nemackoj, sada bi odmarao na svom brodicu/radionici i pravio custom motore iz hobija (umesto sto u ovoj usranoj drzavi prima 25000 dinara penzije). Sa druge strane, neki su otkupljivali stanove za 100 maraka, kao da kupuju kupus na kvantashu. Stanove za koje su svi gradjani SFRJ odvajali novac.Mislim, mani me bolesnog i slepog sistema koji se protivi svakom jebenom prirodnom zakonu opstanka. Edited by CowBoy
Link to comment
I to je tebi isto kao zasedanje u Jajcu? Tebi je mehanizam pravljenja evropske unije skalpelom, cetrdeset i kusur godina posle WWII isti kao presecanje tupom sekirom u Jajcetu neposredno posle rata?
Jajce je bilo 1943. a Yugosistem je stalno evoluirao kao i EU, Još nisi objasnio što tebi konkretno smeta i što je trebalo bolje napraviti. Veliku Srbiju? Veliku Hrvatsku? Veliku Bosnu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...