Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

opet staljinisticka kritika! ko che kada je bio u beogradu pa je primetio da ulice beograda izgledaju isto kao i zapadne prestonice te da tu nema vise revolucionarne strogoce.
Da, mlad je bio Che te 1945/46 kada je crveni Beograd zasluzivao svoju novu vlast. Mislim da bi i harpija kao on spustila pogled ka zemlji da je svedocio radjanju novog sveta na ovim prostorima.
Link to comment
opet staljinisticka kritika! ko che kada je bio u beogradu pa je primetio da ulice beograda izgledaju isto kao i zapadne prestonice te da tu nema vise revolucionarne strogoce.
Čuj, nije bilo strogoće...A i ispod pazuha se imalo rašta videti... Edited by Filipenko
Link to comment
Da, mlad je bio Che te 1945/46 kada je crveni Beograd zasluzivao svoju novu vlast. Mislim da bi i harpija kao on spustila pogled ka zemlji da je svedocio radjanju novog sveta na ovim prostorima.
uh, uh...harpija. ipak si suvise malogradjanin za staljinistu. dakle desno krilo staljinizma: edicka limonov.
Link to comment
Oh, pa to se nasi revolucionari gnusaju rata?
Naravno. Mada nema straha - kako ide ono o duhu i maču protiv mača koji je sam sebi cilj?edit: malopre ga pomenuh na drugom topiku, pa se setih. Edited by Ivo Petović
Link to comment
uh, uh...harpija. ipak si suvise malogradjanin za staljinistu. dakle desno krilo staljinizma: edicka limonov.
:D vidis kako su te razmazili ovde, delis etikete, klasifikujes ljude i verujes da si pozvan da to cinis.dakle, levo krilo objekta u cijem dvoristu peva ptica kos.
Link to comment
Beograd nije branjen u aprilu 1941. Bio je proglašen za otvoreni grad.
Que? U tekstu lepo piše da je bio branjen, ima i navoda o broju vojnika itd. Koji su svi bili nasamareni za medalju.Beograd je, koliko mi je poznato, bio proglašen otvorenim gradom pre aprilskog rata. Samim bombardovanjem Nemci su se pokazali šta misle o tome. Jesu naši bili ludaci, ali da u okolnostima opšte invazije i besomučnog bombardovanja grada nastave da jednostrano poštuju akt o otvorenom gradu, to bi bilo prosto za ne verovati. :Hail:
Link to comment
Que? U tekstu lepo piše da je bio branjen, ima i navoda o broju vojnika itd. Koji su svi bili nasamareni za medalju.Beograd je, koliko mi je poznato, bio proglašen otvorenim gradom pre aprilskog rata. Samim bombardovanjem Nemci su se pokazali šta misle o tome. Jesu naši bili ludaci, ali da u okolnostima opšte invazije i besomučnog bombardovanja grada nastave da jednostrano poštuju akt o otvorenom gradu, to bi bilo prosto za ne verovati. :Hail:
Tacno tako. Podigli su u vazduh most Kralja Aleksandra (Zemunski most) kako bi sprecili Nemce da udju u grad.Taktika iz prvog rata ovaj put nije bila primenjiva.
Link to comment
Hvala na uvidu koliko su Srbiju partizani uvećali.
Nema na cemu, mislio sam da malo govorimo jezikom cinjenica a ne samo da se takmicite ko je veci komunista, staljinista ili titoista i kome se vise krvi sliva niz zube. Ali dzaba. Lepo rece gazza nedavno da je ovo zabava na kojoj samo fale Stevan Mirkovic & Vulin i dupetom zatvori vrata noseci sa sobom par flasa vodke krompiruse maznute iz xолодильника.To cu upravo uraditi i ja. Edited by matador
Link to comment
Nema na cemu, mislio sam da malo govorimo jezikom cinjenica a ne samo da se takmicite ko je veci komunista, staljinista ili titoista i kome se vise krvi sliva niz zube.Ali dzaba. Lepo rece gazza skoro da je ovo zabava na kojoj fale Stevan Mirkovic i Vulin i dupetom zatvori vrata noseci sa sobom par flasa votke krompiruse.To cu upravo uraditi i ja.
samo napred. samo pazi u saloncu u koji ces otici pomenuti dvojac vec sedi sa matijom & djidom. kapiram da bi i u okupiranoj jugoslaviji pucao na obe strane. ko sto je armija krajova streljala jevrejske partizane utekle iz logora.
Link to comment
Tacno tako. Podigli su u vazduh most Kralja Aleksandra (Zemunski most) kako bi sprecili Nemce da udju u grad.Taktika iz prvog rata ovaj put nije bila primenjiva.
Most kralja Aleksandra je uništen u bombardovanju 6. aprila, niko ga nije digao u vazduh.acinmost2pm6.jpg Edited by Filipenko
Link to comment
samo napred. samo pazi u saloncu u koji ces otici pomenuti dvojac vec sedi sa matijom & djidom. kapiram da bi i u okupiranoj jugoslaviji pucao na obe strane. ko sto je armija krajova streljala jevrejske partizane utekle iz logora.
'Aj me opet kvotuj molim te, izmenio sam post malo, zamisli ovo kao Bozicno primirje u koje ne verujes.Ne idem u salonac, zauzet je. Iz njega ne izbivaju Prle, Tihi i ekipa. Idem na Kalemegdan da gledam sta se dogadja u NDH a to ne mogu trezan.edit: neces da citiras izmenjen post? stvarno si malogradjanin par excellence Edited by matador
Link to comment
Most kralja Aleksandra je uništen u bombardovanju 6. aprila, niko ga nije digao u vazduh.
Filipenko, nemoj da te neko cuje, molim te. Sada sam ozbiljan.Razumem tvoju strast ali moras malo vise da citas i budes racionalniji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...