Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 4.10.2022. at 14:20, Milošica said:

I meni.

 

Jos vise kod Savcica volim pljeskavicu sa kajmakom i tucanom u somunu, pa onaj kajmak kad se rastopi...Luk u zavisnosti od toga da li se negde ide posle :D

 

I dzigerica im je najbolja. Ko planira na dzigericu, neka ode utorkom ili petkom. Valjda im stize ta dva dana.

 

Sarajevski ćevap biram prvenstveno po džigi (tj da je imaju uopšte) pa somunu (nagaren i naparen)  pa onda kajmak i luk (odležao u vodi, seckan u tri ravni)  pa metalni oval i tanjir, nije loše da imaju i ajvar i kiselo mleko... e da bitno je i meso al ne toliko :D

 

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Savčić: nisam posebno zadovoljan telećom džigericom (pomalo suva, relativno skupa), dok su sudžukice dobre. Ćevape sam jeo i ranije, dobri su i verovatno je stvar ukusa ko će se kojem carstvu prikloniti. Meni i dalje smeta višak soli, pa radije biram ćevape kod Dekija ili kod Goje.

Beogradski Čevap (Vojislava Ilića): na preporuku odavde sam probao ćevape i gurmansku. Ćevapi su prosek i nemam želju da pored drugih izbora ponovim iskustvo. Gurmanska je ok.

 

Link to comment

Slažem se za Savčićevu džigu...suva.

Zamaskiraju je ultra tankim sečenjem i marinadom koja je zaista vrhunska.

Neki dan obnovio gradivo kod dotičnog ali ovaj put u S. Bana...standardni ćevapi, džiga kao iz opisa, ali i preporuka za pljesku...drugačiji zames od ćevapa, nmp u čemu je razlika ali je razlika, malo je blažeg ukusa.

Link to comment
Just now, Barti66 said:

preporuka za pljesku...drugačiji zames od ćevapa, nmp u čemu je razlika ali je razlika, malo je blažeg ukusa.

Znaci nisam utripovao.

 

Fenomenalna je.

Link to comment

Meni Deki ostao u lošoj uspomeni, toliko da se ne nameravam vratiti. 

Ćevapi bili nako, posle još gore. 

Možda loš dan, konobar pljunuo, ja pokupio neki virus ali više ne. 

Link to comment

Meni chevap nista nije dao, narucio  pre par nedelja i cevape i pljeku i bilo bas prosek proseka. Gurmansku  sam morao i da osolim bila nekako slatkasta. 

 

Kod Dekija sam probo jednom ili dvaputa bio bas isti ko valter a na valter sam navikao pa sam onda jeo tamo.

 

Zato moja preporuka za banjalucki u cici 2 na karadjordjevom trgu. Sarajevski onako nista posebno ali banjaluka je velicanstveni spektakl

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...