Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Bas me kopka da probam. Zivo me zanima po cemu je taj sendvic bas toliko poseban y moru drugih.

 

relano, odronilo se to dosta u odnosu ne nekad - ili tada nismo imali neke kriterijume.

 

nije poseban, ali ako je napravljen kako treba, onda je slastan i kremast unutra, tek malo rskav, povelik i kaloričan. perfektan za povratak kući posle pijanog izlaska. dobar index nije ništa gori od drugog kultnog džanka, poput kubana i sličnih sendviča, samo bi to trebalo standardizovati (što se kod nas neće desiti verovatno nikad...)

 

mislim da sam pisao ovde, nije me mrzelo jednom da pravim sam indekse kod kuće, kontam da ću morati da ponovim. uradio sam ovako:

 

najbolja i najmekša glazirana, dugačka sendvič kifla koju sam našao

kvalitetna kuvana šunka (recimo Pik Šunka Fina ili bata Beška ako je dostupno)

punomasni mlađi topljivi sir, je stavljao trapist Biser

ključno - šampinjoni. većina onih koji prodaju index u novom sadu stavlja marinirane šampinjone (one iz slanog rastvora), što ja ne volim, pa sam uzeo sveže, isekao na listiće, posolio i propržio na malo putera

teflon tiganj ili ploču premažeš puterom i na tome zahrskaviš presečenu kiflu iznutra i skloniš.

na isti tiganj staviš šunku, četiri lista, na njih odmah staviš šampinjone (već propržene) i narendani sir. kad sir počne da se topi, spatulom preklopiš listove šunke, sir treba  skroz da se otopi, da malo curi sa strane i zapeče se. okreneš jednom, pa kad se lepo zarumeni, skidaš i stavljaš u kiflu. ja sam je iznutra dole premazao mileramom, a odozgo majonezom u koji sam umešao malo senfa sa zrncima. zelena salata izrezana na trake i malo kolutova paradajza - to stavljam i u fastfudarnicama , ali prilozi u indexu nisu standardizovani, svako stavlja šta hoće. vratiš sendvič na tiganj, da se ugreje i spolja, malo pritisneš i brzo ga skineš.

 

pripremiš 100 salveta i jedeš srčući masnoću i sokove koji se slivaju niz prste.

 

eto, i posle sanjaš pokemone i avatare

Edited by banatjanin
Link to comment

ne brate ona pikova sto ima kozu i prst slanine pa onda meso

 

pa to je šunka fina, nju sam i preporučio

 

nego kad smo već kod sendviča, u Cveću zla

 

sendvič sa potrbušinom diže iz mrtvih, ono je jedno sasvim bordejnovsko jelo. odličan i pastrami sendvič, velikačak, meso dimljena junetina, a topi se u usitma

Edited by banatjanin
Link to comment

Hvala puno za recept. Necu skoro za NS pa bih mogao da probam sam da napravim.

 

Nedeljama vec nisanim da pravim phiily cheese al izgleda da zivim u gradu bez provolonea  :cry:

Link to comment

Potvrdjeno? Larson je toliko izreklamirao taj indeks da moram da ga probam.

 

probaj onu sendvicaru u 29 novembra, preko puta policije. samo ce ti trebati pola pakovanja salveta.

Link to comment

probaj onu sendvicaru u 29 novembra, preko puta policije. samo ce ti trebati pola pakovanja salveta.

Blizu mi je to pa cu da nosim kuci da se usvinjim ko covek  :piggy:

 

 

edit: ovo?

https://www.google.com/maps/@44.8173381,20.4801189,3a,42.9y,168.71h,83.25t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_MwPXZsT6NX7CLPB_5sGTA!2e0!7i13312!8i6656

Nisam jos al kod njih nema secenja. Tamo sam svojevremeno uzeo cedar kad ga nigde drugde nije bilo al sam morao da uzmem 2.5 kg

 

edit: napisao pre nego sto sam pogledao link. Ovo vec deluje jako obecavajuce.

 

Moralo bi i ovo da bude u nekohj radnji al ne nadjoh nigde

 

http://www.silbo.rs/en/products/cheese/semi-hard-cheeses/5189/provolone-salame-mild-polutvrdi-sir-u-obliku-kobasice-44-mm.html

 

U njihovj radnji na Slaviji ga ne drze zato sto ne seku.

 

Metro je dobra ideja  :thumbsup:  Setio sam ih se i ja al mi se nije kupovalo 5 kg sira :)

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...