Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

ko ce sa 100+ kila da sedne na ram sa zadnjom suspenzijom?

Meni rekli za kapriolo i slicne 70-80 kila max. Pretpostavljam da su ovi firmirani izdrzljiviji.

Link to comment

uspela sam da probušim novu gumu dok sam je montirala

nivo frusta plus beskonačno

a kući imam flekice al nemam lepak, sad moram opet do kapriola

Link to comment

postoji li u Novom Sadu mesto gde bi putnik stranac mogao da ostavi bajs na par dana na sigurnom?

 

Bajk kuhinja?

Link to comment

Kako vama strucnijima deluje ponasanje ove viljuske?

 

 

 

 

Gledam neki drugi bajk koji mi po svemu odgovara a ima isto ovu suntour xct 29 a prvi review koji sam iskopao (za verziju iz 2013. godine) popljuvase je za sve pare

 

http://www.bike-advisor.com/reviews/components-reviews/bicycle-forks-and-shocks/suntour-xct-29-review-2013.html

 

Ova na bajku koji gledam izgleda malo drugacije (boje) pa pretpostavljam da nije ista godina. U principu ce uvek suntour xct biti otprilike ko opisana?

 

edit: ova koju gledam ima i lock out a koliko kapiram ovaj review ta nema.

 

edit 2: ako nesto znaci izgled same viljuske

viljuska.png

 

edit 3: ostatak bajka uopste nema losu opremu tako da me malo cudi da je viljuska ispod ostalog. Naravno da ne ocekujem neku sega mega viljusku za te pare al nikako necu nesto sto bas lose radi i eventualno skripi i pravi buku.

Edited by katamaran
Link to comment

za tebe i tvoje voznje - sasvim odgovarajuce.  

 

edit: bitno je u kakvom je stanju. ako se cuje, ako je masna, ako je previse meka/tvrda, onda bi makar trebalo da je pogleda neko ko se razume i da ti kaze da li se moze srediti ili ne.

nije bitno godiste/brand/model/kilometraza vec stanje u kakvom se nalazi. 

Edited by Djuro
Link to comment

Fala lepo. Za zvuk i masnocu cu lako da utvrdim. Sto se tice mekoce/tvrdoce valjda je viljuska sa podesivom tvrdocom(mada u oglasu pominje samo zakljucavanje).

 

Ova verovatno nije 29 al je isto xct

 

 

 

Ceo bajk deluje ko da je iz radnje pa je valjda i viljuska u dobrom stanju. Nije u Beogradu pa mozda skocim do nekog lokalnog majstora ako mi nesto bude sumnjivo. Otprilike je ideja da odem da je probam pa da mi posalje kurirskom sluzbom ako mi se svidi jer bi bilo nezgodno za dovozenje. Eventualno u bunkeru autobusa al pojma nemam kako bih je obezbedio za to.

 

Ako je viljuska 100% ispravna ne sme da pravi nikakav zvuk ili opruge moraju donekle da se cuju?

 

 

Vec sam se prilicno oladio od 29-ke (najkrivlji onaj Kasper majstor sa "to ko traktor" i "da valja i ja bi je vozio") jer nikako nisam nailazio na odgovarajucu pa sam naginjao ka 27.5 (i dalje je u ponudi jedna prelepa ali ram 27.2 :wacko:  na njoj su 27.5 gume ) Onda naletim na ovu a pre neki dan na plazi naidje covek sa 29-kom i sede na par metara od mene (it's a sign :) ) Malo popricao sa njim i on odusevljen prelaskom na 29.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...