Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ono kad krenes na voznju pa te zvekne auto pre nego sto se oznojis. Nije mi nista al mi usra ceo dan jer samo o tome razmisljam.

 

U Cetinjskoj isao iza nekog pezo partnera kom su jos inteligentno zacrnili ono malo stakala pozadi. Lik odjednom stade a ja ne vidim od njega ispred pa pretpostavim da je kolona na semaforu i stanem iza njega. Odjednom lik ubacuje u rikverc i punim gasom krece da se parkira. Ja krenuo da urlam cim sam skontao sta radi al je opet uspeo da me odvali da sam mu zadnja vrata tockom uterao 20-30cm u kola

 

Najludje sto je probao da me ubedi da sam ja kriv al srecom gomila ljudi okolo mu je objasnila da je kreten. Kad je poceo da sere na ivici sam bio da mu zivem pandure al necu da zbog mene ostane bez posla.

 

Neko iza mi vice da me casti posto nisam povredjen al ne treba mi ni to. Ovaj se udostojio da me pita da li sam povredjen tek kad je shvatio da se izvukao.

 

Vec sat vremena sam pod utiskom. U Cara Dusana mi posle bila nevidjena frka iako tu idem svaki dan.

Edited by katamaran
Link to comment

Ono kad krenes na voznju pa te zvekne auto pre nego sto se oznojis. Nije mi nista al mi usra ceo dan jer samo o tome razmisljam.

 

U Cetinjskoj isao iza nekog pezo partnera kom su jos inteligentno zacrnili ono malo stakala pozadi. Lik odjednom stade a ja ne vidim od njega ispred pa pretpostavim da je kolona na semaforu i stanem iza njega. Odjednom lik ubacuje u rikverc i punim gasom krece da se parkira. Ja krenuo da urlam cim sam skontao sta radi al je opet uspeo da me odvali da sam mu zadnja vrata tockom uterao 20-30cm u kola

 

Najludje sto je probao da me ubedi da sam ja kriv al srecom gomila ljudi okolo mu je objasnila da je kreten. Kad je poceo da sere na ivici sam bio da mu zivem pandure al necu da zbog mene ostane bez posla.

 

Neko iza mi vice da me casti posto nisam povredjen al ne treba mi ni to. Ovaj se udostojio da me pita da li sam povredjen tek kad je shvatio da se izvukao.

 

Vec sat vremena sam pod utiskom. U Cara Dusana mi posle bila nevidjena frka iako tu idem svaki dan.

 

 

jebote koji si ti samaricanin, mogao da te ubije ladno.

Link to comment

Oni senzori za parkiranje pozadi su zakon, da ih je imao, cuo bi da pisti...Ja sam ranije vozio nekog pick-upa kod koga su mi samo bocni retrovizori bili od koristi, ali sam imao te senzore, pomazu dosta...

Link to comment

Olaksavajuca okolnost ovom liku je sto ja imam iskustvo na Partneru i sto sam lupio u  kapiju iduci u rikverc :) Nikad ranije ga nisam vozio a uvalili mi da u ponoc kupim nekog lika u skroz mracnoj ulicici na periferiji Kikinde pa ti okreni...

 

Jedino sto sam za razliku od ovoga imao mozga da idem polako.

Link to comment
  • 1 month later...

u mom odsustvu cale oprao puskom cube i od tada skripe kocnice ko blesave. a ni suspenzija nije 'mekana' kao ranije. okrecu se ljudi po ulici kad kocim. aj sto je oprao puskom nego je verovatno vece sranje napravio jer je natopio diskove sa wd40.

 

U servisu mi je baja rekao da probam da ih 'spaljujem', i da ako to ne uspe da su verovatno upile previse wd40 i da su za zamenu.

 

Ja sam bio ubedjen da te kocione plocice nisu od materijala koji 'upija' :mellow:

 

Jel ima neko neki predlog, majstora kod koga mogu ovo da servisiram?

Link to comment

Skripi od wd 40. Probaj opet da operes diskove puskom (bez skidanja)

 

Meni je tako skripalo od ulja iz hidraulike i posle popravke pa je prestalo posle desetak sekundi puskiranja.

 

btw nocas sam primetio da rotori od diskova svetlo skoro ko katadiopteri kad ih obasja far :)

 

edit: neki yt majstor za tvoju muku preporucuje skidanje plocica pa temeljno pranje al mislim da moze i ovako.

 

 

 

 

Ako bas bude za majstora imam iza Cvijiceve jednog sto se pokazao tako sto mi je popravio nesto sto su iz Pirane rekli da se ne popravlja kod nas al je ukakio motku sto mi posle nije dobro zavrnuo kocnicu pa mi je skoro otpala :) Ispao mi sraf u Cetinjskoj i ko za baksuz bila nedelja pa sam do 25. maja morao da se kotrljam sa takvom zadnjom kocnicom

Edited by katamaran
Link to comment

Tako su ti vece sanse al ni to nije garancija za uspeh. Sinoc gledao nekog lika sto se izmaltretirao pa je na kraju ipak morao da stavi nove plocice

 

 

btw zamena plocica je laganica? Nema potrebe da placam servisera za to? Zadnja mi  je dosta istrosena al nikako da zamenim.

Link to comment

Ima i bolje :)

 

032_2b.jpg

 

Definitivno je koristan retrovizor na bajku. Meni je volan ionako presirok pa bi mi sa retrovizorom bilo problematicno mimoilazenje na uskim delovima staze. Kod kule Nebojsa, Stenke, Cukaricki rukavac...

 

btw pesaci sto vole da idu stazom kod rukavca  :ph34r: Sa leve strane brdo a sa desne ograda

 

edit: kazu da je ovo super

mirror1.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/zanimljivosti/2461613/mali-i-folic-u-akciji-samo-ne-autom-biciklom-na-posao.html

 

Do kraja godine, na izričit zahtev biciklista, povezaćemo Brankov most sa Pop Lukinom ulicom

 

 

 

Ovo mi se svidja. Trenutno je poprilican smor od Branka do Pop Lukine mada imam sistem da prodjem bez problema ako ne naidju busevi :)

 

edit: pretpostavljam da ce preko ovoga da "povezu"

 

https://www.google.com/maps/@44.8154027,20.4531106,3a,40.7y,266.47h,83.26t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOTdMpFiU_qInnQsQrh9fRg!2e0!7i13312!8i6656

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...