Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

odlican dan u juznom banatu. odvezli se do kovacice kolima, parkirali, izvadili bajkove napolje i pravac drum. ideja je bila da napravimo krug kovacica - idvor - sakule - baranda - debeljaca - kovacica, sto je trebalo da bude oko 42km. no kada smo stigli do barande, shvatili smo je da to sto na mapi izgleda kao put nizeg reda ustvari letnji kolski put od nasutog kamena dug nekih 10-tak kilometara po kome ne bi bilo sanse da stignemo bez gumi defekta ili bar parkinsona od tresenja, pa smo odustali od eksperimenta i odlucili da se vratimo istim putem - sto ce reci, napravili smo 50km. za amatere koji mozda par puta godisnje ispeglaju vise od 15-20km, solidan izazov.temperatura idealna, 22-23C all the way, vetar na granici podnosljivosti, sunce koje greje a ne przi i ne spaljuje. ma, ko savrseno. drum ravan, malo saobracaja. u barandi, na 25km voznje, napravili break u kafani na ribnjaku koja se pokazala kao destinacija vredna truda - savrsen riblji paprikas i sopska salata, jedini minus sto ne prodaju spricer i vino litrenjak nego moraju da se kupuju fegetske varijante 0.2 ili 0.7 (koje su ruku na srce dzabe u poredjenju sa beogradom). hajlajt je ipak bila pita od suvih sljiva - tacnije trokutasta baklava punjena dojajnim filom od suvih sljiva i prelivena jos dojajnijim krupno mlevenim orasima, sosom od cokolade i rendanom korom od narandze (megahit!).u toj pauzi sredio novi bajk posto sam na putu dotle shvatio da vozim sa blokiranom prednjom kocnicom, jebena hidraulika, i da mi je zadnji tocak prilicno rascentrirano namontiran. u povratku (istim putem, preko sakula i idvora do kovacice ali sa bitnom razlikom, vetar u ledja umesto u lice), shvatio da je tih par milimetara razlike u podesavanju pravi ogromnu razliku u voznji. dok sam se u dolasku mucio da stignem zenu na njenom 20 godina starom treku, sad sam je ostavio dobrih 10 minuta na relaciji od 25km (baranda - kovacica), tacnije na poslednjih 10kn. nisam siguran da bas razumem zasto su disk kocnice sa hidraulikom bas toliko dojajne, mozda nije sve jos podeseno kako treba u dlaku - meni hit i dalje ostaju v-brakes sa hidraulikom, to kopa u mestu.anyway, super kraj za voznju, lep ribnjak u barandi i mozda jos lepsi u debeljaci koju smo obisli u povratku kolima. na oba mesta dobre kafane a i trecu mogu da pomenem, u crepaji pored stadiona tj kod onog kluba sa konjima za jahanje. plus kovacica sa barem 2 picerije a verujem da ima i neka kafana. sad, krajolik je monoton, red kuruza red suncokreta, ali oko barande postaje seksi sa izlivenim tamisom, kanalima i ribnjakom. plus rode u sakulama, ima ih mali milion.dupe vise nemam, odoh da trazim pavlovicevu mast ako imam negde.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Treba mi neki servis u reonu Tošin Bunar-Arena*III bulevar-Hotel Jugoslavija, otprilike. Pukao mi je jedan od ˝prstenova˝ koji se nalaze između lule i rama, pa sada volan seta gore-dole.22226267.jpgOvaj najtanji je u pitanju, od plastike. To se valjda zove podloška.

Edited by nbg4ever
Link to comment

Ima servis u prolazu zgrade u kojoj je klinika Dr Ristic u Narodnih Heroja, ima u Goce Delceva blize Jugoslaviji sa strane suprotne od Sisa, ima ih jos sigurno, al za ove znam da su operativni.

Link to comment

Meni prednji, zadnji sljaka lepo. Namestam kad god me ne mrzi. Inace, pre par dana sam isao od Mitrovice do erdevickog jezera, kupao se par sati i nazad. 2x30km sa usponima i padovima, izdrzao laganeze uz po dve pauze od ~5 minuta jer je drug u slabijoj kondiciji. Sledeci put peglam bez pauze.

Link to comment
Meni prednji, zadnji sljaka lepo. Namestam kad god me ne mrzi. Inace, pre par dana sam isao od Mitrovice do erdevickog jezera, kupao se par sati i nazad. 2x30km sa usponima i padovima, izdrzao laganeze uz po dve pauze od ~5 minuta jer je drug u slabijoj kondiciji. Sledeci put peglam bez pauze.
Jel imaš ključ za centriranje? Skidaš li gumu celu ili centriraš onako đuture i odoka?
Link to comment

Ma drug mi je neki majstor za to i radi bas u prodavnici biciklova pa mi nekad on nacentrira, a i imam onaj Capriolo Kobra koji ima jednostavan sistem za to pa se cesto i sam jebavam oko tih stvari.

Link to comment
  • 8 months later...
blago tebi, meni je guma pukla još prošle godine na proleće i nikako da zamenim :/
Nosi kod vulkanizera koga neće mrzeti da ti to reši. Jednom mi trn uleteo, on zakrpio, sredio sve za pola sata i naplatio mi tipa 200 dinara. :)
Link to comment

moja ruta: blokovi - stari merkator - šaran - ušće - 25 maj - ada - krug - pa nazad. Neki put ubacim i Kalemegdan. Ne znam ima li to ukupno 50km? Savet ako vas pojuri kuče: siđete mirno sa bicikla i krenete sa dođi vamo, šta si re'ko pričom (mrgodni pogledi po želji). Izuzetno korisno u situacijama kada leže ispod automobila pored koga vozite pa im dođete na zicer. U težim slučajevima (kada ih je više) odvaliti najvećeg u glavu nogom ili u telo kamenom.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...