Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

^da, da. ta kljesta su mi falila samo tako :D ekstra su! <3i ja mislim da majstoru ne bi bilo problem ovo da zavrsi u roku od 3min. video sam kako rade, samo nisam znao koliko kosta ta brzina :D ako je tako 200-300 din, to je kool. sto se tice podmazivanja i pumpanja guma, to sve radim sam. menjam gume, spoljasnje i unutrasnje. pozdrav kralju i hvala za info :)

Link to comment
  • 4 weeks later...
Kupio bih ovoga. Primedbe, saveti i ine opaske dobrodošle, pa opasujte.
Ja ga pazario pre mesec dana u Djak sportu. Samo ja nisam neki kriterijum, meni sve super...nema ABS, to su mi rekli kad sam kupovao, i stvarno sam par puta proklizao na neke ivičnjake. Mislim da mu je sad cena otišla na nekih 23k, kad sam ga ja kupovao bila je ispod 20, navodno nov model, tralala...po njihovoj priči best buy, ne znam samo kako to proveriti...to verovatno zavisi od korisnika. Ne znam da li je baš toliko dobar, ali od kako sam ga kupio, u auto sedam samo kad pada kiša ili vozim nešto kabasto. Bajs je konza, čak i na brdovitom Vračaru.
Link to comment

Hvala za info i utiske.Da nisi ti kupio ovaj sto ima 2010 oznaku? Taj jeste nepune 24 hiljade.

BIC-2800.jpg

Ovaj beli sam osacovao kod ovih, i kod njih bih i pazario. Bio jesenas, imali vansezonski popust za kesh na sve modele, nekih 20%. Sad to ne vazi, jer je jelte sezona. Cena je tih 28 hiljada i na drugim mestima, a ovi su mi blizu, ujedno su i servis i vrlo su predusretljivi, razumni i reklo bi se strucni. Ima tu i scott i trek lepotishta, al ne daju se meni tolke pare. Ovo dochim deluje sasma solidno, pristojno, i meni odgovarajuce, a dalo bi se i priustiti. Jos ako se u Djaku moze i jeftinije proci...

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

Ja bih za te pare uzeo ovako nesto http://www.cikloberza.com/show.php?id=67041Ovaj tvoj ima "firmirane" delove, ali najjeftinije (npr shimano tourney zadnji menjac kosta oko 700din, dok su deore na ovom polovnom 3-4000 pa na vise). Ali ako bas hoces da kupis novo, onda je otprilike to to. Pogledaj sta ima u planetbike-u, oni sklapaju Polar bicikle pa bi trebalo da kod njih budu najjeftiniji.

Link to comment

Ne znam da li ti je bitno, ali ja ne bih uzeo nesto bez blatobrana :). Neces da vozis po kisi, ali hoces posle kise. I znam da je pomalo gej, ali zao mi je vrlo cesto sto nemam korpu. Ali OK, to stvarno ne izgleda kul :D.

Link to comment
Ja bih za te pare uzeo ovako nesto http://www.cikloberz...ow.php?id=67041Ovaj tvoj ima "firmirane" delove, ali najjeftinije (npr shimano tourney zadnji menjac kosta oko 700din, dok su deore na ovom polovnom 3-4000 pa na vise). Ali ako bas hoces da kupis novo, onda je otprilike to to. Pogledaj sta ima u planetbike-u, oni sklapaju Polar bicikle pa bi trebalo da kod njih budu najjeftiniji.
Hvala za info, razmotricu. Laicki, na prvi pogled, cini mi se da dosta i lice. Cena je isto primamljiva. Ovaj Pilot je inace i servis za bajseve (i jako mi odgovara sto mi je blizu), tako da kapiram da mogu kod njih da ga odrzavam, i sto uzmognem samostalno. Garancija 2 godine i 2 besplatna servisa u tom periodu isto nisu za baciti, ali nisu kljucni.@ Venom: razmisljao sam na temu blatobrana, i dobra stvar je sto postoje kao opcija, pa pretpostavljam da mogu i naknadno da ih uzmem ako vidim da su neophodni. Kontam da je korpa cesto prakticna stvar, ali valjda ce sve potrepstine moci u ranac, a ako je nesto za tegliti, jebemga, zato je tu Funto. Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
Hvala za info i utiske.Da nisi ti kupio ovaj sto ima 2010 oznaku?
Ovaj je:polarblizzard2011.jpgZa absolute beginner fazu sasvim dovoljan. Pronašao sam u Surčinu lika koji prodaje polovne gepeke za bajs, popravio ženin velosiped...proleće, spremni smo, samo dođi već jednom
Link to comment

Ja izbegavam da vozim po kisi (ili neposredno posle), ali sam se par puta ipak zatekao napolju. Imao sam blatnjavu straftu na ledjima od dupeta do vrata :lol: Mozes naknadno da ih ugradis (ima i za manje od 1000din) i ne razmisljas dalje. Sto se opreme tice, tacno je da je ovaj polovni klasu iznad. Ali dosta zavisi i od toga kako ces koristiti bajs. Ja imam Capriolo Monitor, verovatno najniza klasa Shimano opreme, ali za voznju po uredjenim stazama na NBGDu mi i ne treba bolje. Brzine skoro da i ne menjam jer je sve ravno, za 4 sezone nisam nijednom bio na servisu (gumi defekt i slicno ne racunam) i nista mi ne fali. A cesto vozim i Scott-a od 35-40.000, i ne primecujem drasticnu razliku da li je Tourney, Deore, XT, TX,...

Link to comment

Kao klinac sam se jos navikao na to da je blatobran neophodan. Mnogo sam voleo svoj BMX, ali...Mislim da je pitanje kvaliteta za bajs malo precenjeno. Meni je neki tip iz radnje koja iznajmljuje bicikle dao neku zardjalu sklopociju za 20e. To je bilo pre godinu dana - morao sam da promenim jednu spoljasnju gumu, posto se raspala u trulenja u nekom podrumu verovatno, jednu unutrasnju i to je to. Trebaju mi nove kocnice doduse, ali prezivljavam i bez njih. Poenta: vozio sam neki fensi u BG-u na kratko prosle godine, lepsi je, ali - to je samo bicikl.

Link to comment

Inace, ako vec pricamo o cenama, u beogradskim uslovima se ulaganje u bajs vrati posle 6-7 meseci rekreativne voznje, sezona mart-oktobar. Ne govorim ovde o ustedi vremena, zdravstvenim ili drugim benefitima, vec o cistom novcu: usteda od 20 litara eurodizela mesecno postize se sa pola sata bicikla na dan(pijaca, banka, šoping), plus usteda za parking sa racuna za mob. U mom slucaju, u martu oko 3,5k. Sedam puta tako i bajs se otplatio.I meni nedostaje gej korpa za pijacu; trenutno se snalazim, ali kad upekne ne verujem da cu tegliti paradajz na ledjima.

Link to comment

Nemam nikakvu korpu ali mi se cini da je za pijacu i slicne potrebe najzgodnije resenje ona zicana sto se kaci na volan a skida se na jedan potez. Ovde na slici se ne vidi drzac koji bi trebalo da ide uz nju posto je bez njega ovakva korpa besmislena.KRP-004.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...