Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Kakav sam ja balvan...Kupim brzinomer, montiram, unesem podesavanja i izadjem da testiram (prethodno na Google earthu izmerim par trasa). Kako sam krenuo, tako su pocele da mi izlaze neke sulude brojke. Umesto 310m, pise 101, umesto 250 105, itd. A ladno, pa jos duva vetar. Odradim ja tako par krugova i odem kuci. Besan, zgrabim ono uputstvo da vidim sta sam pogresio i imam sta da vidim... svo vreme sam gledao elapsed time, a ne travel distance :isuse:

Link to comment
Kakav sam ja balvan...Kupim brzinomer, montiram, unesem podesavanja i izadjem da testiram (prethodno na Google earthu izmerim par trasa). Kako sam krenuo, tako su pocele da mi izlaze neke sulude brojke. Umesto 310m, pise 101, umesto 250 105, itd. A ladno, pa jos duva vetar. Odradim ja tako par krugova i odem kuci. Besan, zgrabim ono uputstvo da vidim sta sam pogresio i imam sta da vidim... svo vreme sam gledao elapsed time, a ne travel distance :isuse:
Кад смо код тих сокоћала, занима ме како он очитава брзину. Ја сам тако нешто трошио осамдесетих, кад је то још било механичко, па је имало обртну сајлу, која се качила на неки комад навоја који је долазио на предњу осовину - навој клизи по зупцима и окреће зупчаник, у зупчаник је убодена та сајла, горњи крај сајле иде у брзиномер, и даље је исто као код кола.Мислио сам да купим нешто тако овде, међутим то су све нека јефтина срања која не коштају баш мало (није противречност него трговачка посла), међутим на кутији не пише ништа корисно - пет пута пише шта све има и шта уме да мери, а нигде ни слике о томе где се шта качи и како то ради. Те зато нисам купио.Дакле, питање: шта то мери и одакле?
Link to comment

(terminologija mozda nema veze s vezom, al ajde)Namontira se metalni deo na zicu od tocka, a na viljusku se stavi senzor/prijemnik koji je povezan za kompjutercicem na volanu. U podesavanjima se unese obim tocka i svaki put kada metalni deo prodje pored senzora, on salje signal kompjuteru. Ako je obim tocka 200cm i deset puta se mimoidju, presao si 20m. Juce sam po Googleu izmerio trasu od 1.85km, a po kompjuteru sam presao 1.86km. Dakle, dosta je precizan.senzorc.th.jpg veloe.th.jpgOvaj moj (Cateye Velo 8) je kostao 14 evra, a meri brzinu (trenutnu, prosecnu, najvecu), proteklo vreme, potrosnju kalorija. Ima jos i sat, odometar (meri ukupnu kilometrazu, ne resetuje se posle voznje). Naravno, ima i skupljih sa vise opcija, bezicnih, izdrzljivijih, ali meni je i ovo dosta.Danas na ulicama nema zive duse, moze da se nagari po bulevarima

Link to comment
(terminologija mozda nema veze s vezom, al ajde)Namontira se metalni deo na zicu od tocka, a na viljusku se stavi senzor/prijemnik koji je povezan za kompjutercicem na volanu. U podesavanjima se unese obim tocka i svaki put kada metalni deo prodje pored senzora, on salje signal kompjuteru. Ako je obim tocka 200cm i deset puta se mimoidju, presao si 20m. Juce sam po Googleu izmerio trasu od 1.85km, a po kompjuteru sam presao 1.86km. Dakle, dosta je precizan.
Аха, јасно, супер, дакле ради на индукцију, један импулс по обртају. Ако хоћеш да идеш двапут брже, ставиш још један комад метала на наспрамну спицу :). Или онда унесеш да је обим точка упола мањи па је прецизан на 1 промил а не на два.Од сензора до сокоћала, претпостављам, иде нека жичица?(наравно да иде - сад сам погледао велику слику и лепо се види - све је јасно, благодарим на исцрпном одговору) Edited by расејан
Link to comment
  • 3 weeks later...

da vas pitam, da li je neko išao nasipom sve vreme od ostružničkog mosta npr do obedske bare? moje pitanje je u stvari: da li može da se ide sve vreme nasipom do tamo? 81992493.jpg

Link to comment

Ne moze nasipom. Ne pokusavaj.Ako se ide Savskim nasipom, kad se prodje ispod zeleznickog mosta kod prelaza za Ostruznicu, nasip se nastavlja, ali je zemljani i izrovan lokalnim seoskim spravama za prevoz pa je neravan, lakse je sici sa nasipa i voziti se pored njega. Nakon 2 km postoji skretanje (asfalt) za Jakovo. Ako bi nastavili pravo prateci obalu Save sve vise ce vam put postajati losiji. Na kraju cete upasti u sistem njiva ispresecanih kanalima i umesto da vozite iole pravom linijom pocecete da se gubite (ujedno gubicete i vreme), a mozda se na kraju i potpuno izgubite.Taj put ka Jakovu je nesto sto preporucujem jer nije opterecen saobracajem (bar ne do samog sela), usput mozete svratiti do male ergele Stremen (mislim svakog dana sem ponedeljkom) koja odmah sa leve strane nakon 1-2km. Nastavljajuci ka Jakovu kod kasarne skrecete levo, prolazite pored pansiona S (privatni otvoreni bazen + kafe) koji vam ostaje sa leve strane, a vi nastavljate kroz Jakovo sve dok ne dosegnete skretanje ka Boljevcu i Manastiru Fenek.Odatle vam je sve prilicno uprosceno. Naseljena mesta koja su vam tu su Boljevac, Progar i na kraju Kupinovo koje je uz samu Obedsku baru. Od bitnih mesta za posetiti, tu je pomenuti manastir, zatim Bojcinska suma (malo ispred Progara), uz samu reku Savu (kojoj se ovde opet priblizavate) nalazi se Tarzan plaza itd. Naravno, onaj ko je sve ovo obilazio uvek ce vam preporuciti i neku kafanu ili mesto za odmor. Na samoj Obedskoj bari postoji mogucnost iznajmljivanja camaca, ali su oni u 99% slucajeva uvek zauzeti. Preporuka je da se ova tura vozi tako da odlazak bude u bas ranim jutarnjim satima jer ostavlja dosta prostora za posete i odmor. Ukoliko ne idete Savskim nasipom, mozete putem za Surcin pa onda na dva nacina - prvi je da skrenete ka Jakovu pa opet do skretanja koje sam gore opisao ili da nastavite pravo, prodjete Becmen, Petrovcic i skrenete za Asanju. Odatle samo glavnim putem do Obdseke bare.Mala napomena je i da celo ovo podrucje nema bas perfektno pokrivanje saobracajnim oznakama i oznakama topografskih imena.

Edited by Bane5
Link to comment

hvala bane5ja sam išao baš kako si objasnio, ali sam sada hteo da idem nasipom tj. baš mi je žao :( zanimljivo mi je da sam na google earth-u video put ili puteljak kojim bi moglo da se ide. da li je to nasip ili je puteljak ispod nasipa ne znam. ovo sam video. 1. je verovatno nasip 2. je ispod nasipa.96158083.jpg

Link to comment

Vozio sam nasipom (i pored njega) iza mosta za Ostruznicu. Put na nasipu je jako los, pored nasipa je dosta bolji, ali, recimo, na oko 3 km tu se nalazi neka velika napustena kuca pa se vracas na nasip, a tamo nasut krupni tucanik preko kojeg vozis 3 na sat (tada je bilo lakse gurati bicikl), iza tog dela, nakon jos 2-3 kilometara nasipom se tesko prolazi, a put pored njega je opet zagradjen onim objektima koji sluze za nivelaciju vode u lokalnim kanalima, gore na nasipu su bile rampe, a ako skrenes da sve to obidjes zavrsavas u kukuruzu i gubis se potpuno, ako se ponovo priblizis Savi gubi se i nasip i upadas u blato tj. nasip je sve vise forma, a ne mogucnost za bilo kakvu voznju/komunikaciju. Putevi kroz kukuruzista su ocajni, na pojedinim delovima sam silazio i gurao bicikl... Nisam imao navigaciju kod sebe inace bi nastavio pa kud puklo tako da ne mogu da tvrdim da prolaza bas nema. Bio sam sam i nisam hteo dalje da ispitujem. To je bilo na nekih 10-ak km iza mosta za Ostruznicu. Ako prolaz i postoji onda je celo ovo putovanje samo potencijalno krace, a moguce oduzima dosta vise vremena.Kad sam vozio turu do Obrenovca (preko Ostruznice), malo pre i kod Umke se lepo vidi suprotna obala i sem sume nisam uocio nesto sto daje naznaku da uz taj deo obale postoji iole normalna komunikacija.Mozda je neko ipak uspeo da prodje tuda, ali ja ne znam za to.

Link to comment

е, овакоц...bio danas da overim ovo šta sam pitao i stvari stoje ovakoц..može nasipom i može donjom stazom utabanom autima ili čime već. ja sam npr. pravio (više radi testa) prelaske u donju stazu (da je tako nazovem ((odmah ispod nasipa)) i vozio nasipom. ono što sam shvatio jeste da može nasipom. ovo sada treba da objasnim. na samom nasipu vide se tragovi od auta ili nečega, znači utabano je, ali nije ekstra staza, ali bez problema može da se vozi (ovo kaže 1 tip koji je prilično njanjav-razmažen) iskreno, ja sam oduševljen. i dalje sam na nasipu, ono što me brine malo jeste kako će to da bude kada dođe leto, budući da je trava oko tih putića mala sada ili će neko da je pokosi kada dođe leto ili će to onda da predstavlja problem. onda sam sišao dole i da ispitam tu donju stazu koja je isto utabana i bolja je od nasipa i tu sam se oduševio (stvarno sam bio srećan zbog toga).i još ovo da napišem dok ne stignem do šume ima 1 problem, ne znam da li je to veliki ili mali, ali ja sam se usrao. kada sam vozio donjom stazom sa leve strane se nalazi pčelinjak. mnogo onih kutija punih pčela, ali me mrzelo sada da se penjem na nasip da bih prošao (međutim to sam trebao da uradim) npr. jedno... 25metara pre nego što sam se približio pčelama, tu su bile, letele oko mene, ali ne u rojevima, ali su bile i tu i nije prijatno kada zuje. odlučio sam da skupim hrabrost (ovo je ludost) i udarim svom snagom na pedale. navučem kapuljaču (kapuljača stil) i piči blago čiči. kada sam došao do njih samo sam bacio pogled na desno i usrao sam se kao... na sledećih stotinak metara ponovo se pojavila ista situacija i isto sam uradio. i još jednom, ali ovog puta je bilo sa desne strane i nisam više hteo da rizikujem i trošim snagu. popeo sam se na nasip i laganica. došao sam do šume (sa leve i desne strane se nalazi šuma) i tu nema više donje staze. sada je samo nasip. nije neka staza bila, ali ok. nije ništa strašno da ne može da se vozi. tu sam video lane koje je bilo na "pašnjaku" i utrčalo u šumu kada me je videlo. kada se izađe iz šume, opet su dve staze vidljive. ova na nasipu je kool i njom sam vozio, a ova donja je bila još bolja, ali nisam silazio. stigao sam u boljevce i otišao do ribnjaka "živača" tu sam se odmorio, okrepio i vratio na gajbu asfaltom (boljevci, jakovo...)tako da... nisam išao do obedske bare, prilično sam izgoreo od sunca i nisam imao više snage, ali barem sada znam da je prohodno ili može da se vozi bajs barem do boljevaca.

Link to comment

Danas sam otvorio sezonu i napravio 34Km, doduse bar sam se pridrzavao plana da vozim penzionerskim tempom (20-ak Km/h) i sa dve duze pauze. Noge mi se raspadose i verovatno nema spavanja veceras.P.S. Trebaju mi one plasticne kopce za kacenje necega na volan sa brzim skidanjem. Ako neko zna gde li kod nas to moze da se kupi ili ako zna za neku pocepanu torbicu ili nesto drugo rashodovano a sa kopcama i da nije baceno, neka javi.

Edited by jimi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...