Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Danas me prvi put pojurili kučići. Ono ˝čibe˝, ne funkcioniše kako sam se nadao :DKada sam presao na familiju, odustali su.
ima rešenje. jednom sam primenio, ali praktikovaću sigurno. moja ortakinja gledala neku našu emisiju i tiče se baš ove teme. između ostalog, kako se odbraniti u takvim situacijama. siđeš sa bajsa i samo čučneš, ništa ne radiš. meni je upalilo. :) pas je otišao istog trenutka. sa druge strane, biće hevi ako sam u brzini i treba naglo da zakočim i kao da čučnem. ::meni su mnogo privlačna zagajička brda, ali je mnogo daleko. link
Link to comment
  • 4 weeks later...
(terminologija mozda nema veze s vezom, al ajde)Namontira se metalni deo na zicu od tocka, a na viljusku se stavi senzor/prijemnik koji je povezan za kompjutercicem na volanu. U podesavanjima se unese obim tocka i svaki put kada metalni deo prodje pored senzora, on salje signal kompjuteru. Ako je obim tocka 200cm i deset puta se mimoidju, presao si 20m. Juce sam po Googleu izmerio trasu od 1.85km, a po kompjuteru sam presao 1.86km. Dakle, dosta je precizan.senzorc.th.jpg veloe.th.jpgOvaj moj (Cateye Velo 8) je kostao 14 evra, a meri brzinu (trenutnu, prosecnu, najvecu), proteklo vreme, potrosnju kalorija. Ima jos i sat, odometar (meri ukupnu kilometrazu, ne resetuje se posle voznje). Naravno, ima i skupljih sa vise opcija, bezicnih, izdrzljivijih, ali meni je i ovo dosta.Danas na ulicama nema zive duse, moze da se nagari po bulevarima
danas kupila neki cytec cycle computer bezicni. ista cena je kao sigmin ali ovaj mi se ucinio veci displej. trazi samo da se unese obim tocka u mm (mojim tockovima precnik je 700mm, sto mu dodje obim od 2200)i onda on sam izracunava: predjenu distancu, brzinu,prosecnu,maksimalnu, vreme od pocetka, vreme voznje, temperaturu..16 funkcija, sto je za moje potrebe i previse ,samo zbunjuje dok se brojke smenjuju.inace vozim ono sto se zove hybrid bicycle, ovaj moj je marke merida i oni taj tip bajka zovu crossway. kupila ga impulsivno, na jednoj pauzi za kafu - zbog dizajna, boja ,velicine i ispostavio se kao odlicna opcija, jer predstavlja nesto kao 2 u 1. sluzi i svrahama mtb-a (u smislu jache konstrukcije, debljih guma,amortizera..moze za voznju po neravnim prashnjavim drumovima i brdima) i road bikea (tockovi su mnogo veci i manje reljefni i tanji od mtb-a, tj brz je, a 21 brzina mu takodje omogucava lagano savladavanje uspona > od 45 stepeni ali i razvijanje vecih brzina koje mtb nije u stanju postici(velicina tocka).tako da je super prilagodljiv za sve uslove i ja ga i koristim za ture koje kombinuju asfaltne + brdske deonice po fg..evo kako izgleda: crossway 10v iz 2008. bas ovako, iste boje,sve( izdanja iz 2009 i ove godine nemaju tako dobru kombinaciju boja):CROSSWAY_10V.jpgplus moj ima gumene maske oko amortizera, namontirana svetla prednje i zadnje, machije ochi napred i ispod sica i po zbicama, zvonce i sad ovaj kompjuterchici njih ima raznih velicina, moj je 52 (oznacava duzinu od korena sica do korena pedala) i to je size koja najbolje odgovara mojoj visini (uz podignut sic 15ak centimatara)ostaje mi da kupim neki pussy freindly sic, videla juce silikonske navlake za sic u intersportu, to ce u drugom, kako neko rece, investicionom talasu, uz jos neki dodatni aksesoar :)
Link to comment
danas kupila neki cytec cycle computer bezicni. ista cena je kao sigmin ali ovaj mi se ucinio veci displej. trazi samo da se unese obim tocka u mm (mojim tockovima precnik je 700mm, sto mu dodje obim od 2200)i onda on sam izracunava: predjenu distancu, brzinu,prosecnu,maksimalnu, vreme od pocetka, vreme voznje, temperaturu..16 funkcija, sto je za moje potrebe i previse ,samo zbunjuje dok se brojke smenjuju.inace vozim ono sto se zove hybrid bicycle, ovaj moj je marke merida i oni taj tip bajka zovu crossway. kupila ga impulsivno, na jednoj pauzi za kafu - zbog dizajna, boja ,velicine i ispostavio se kao odlicna opcija, jer predstavlja nesto kao 2 u 1. sluzi i svrahama mtb-a (u smislu jache konstrukcije, debljih guma,amortizera..moze za voznju po neravnim prashnjavim drumovima i brdima) i road bikea (tockovi su mnogo veci i manje reljefni i tanji od mtb-a, tj brz je, a 21 brzina mu takodje omogucava lagano savladavanje uspona > od 45 stepeni ali i razvijanje vecih brzina koje mtb nije u stanju postici(velicina tocka).tako da je super prilagodljiv za sve uslove i ja ga i koristim za ture koje kombinuju asfaltne + brdske deonice po fg..evo kako izgleda: crossway 10v iz 2008. bas ovako, iste boje,sve( izdanja iz 2009 i ove godine nemaju tako dobru kombinaciju boja):CROSSWAY_10V.jpgplus moj ima gumene maske oko amortizera, namontirana svetla prednje i zadnje, machije ochi napred i ispod sica i po zbicama, zvonce i sad ovaj kompjuterchici njih ima raznih velicina, moj je 52 (oznacava duzinu od korena sica do korena pedala) i to je size koja najbolje odgovara mojoj visini (uz podignut sic 15ak centimatara)ostaje mi da kupim neki pussy freindly sic, videla juce silikonske navlake za sic u intersportu, to ce u drugom, kako neko rece, investicionom talasu, uz jos neki dodatni aksesoar :)
ovo je odlicno rjesenje. imam MTB koji sam dobila na poklon i sve mi je jasnije da je to promašena investicija za moje rute koje su isključivo gradske. najprije me rpetiču penzići (dobro, to je možda malo i do kondicije), mrzim onaj naguzeni položaj, sic je neudoban, a ne znam ni kako bi mu natakla košaru. sad razmišljam da prominim sjedalo u šire i maksimalno podignem volan, ne bi li poboljšala udobnost. ili da idem na opciju prodaja ovoga i kupnja gradskog bicika...
Link to comment

pa po tome sta trazis onda neki siti bajk tipa:city%20bike.jpgne ide ni na ovaj crossway korpa, nije korman tog tipaznam to za mtb, vozila ga pre ovoga,za gradsku voznju skroz neprektican (izuzev ako neces da naskaces na bankine), lipsavala da odrzim neku pristojnu brzinu, oni traktorski mali tockovi ko da ti pruzaju otpor..

Link to comment

Kad/ako budes htela da menjas sediste, procitaj ono sto sam pisao. Definitivno, najbolja stvar koju sam uradio je bila kupovina "gelastog" sedista. Razlika u odnosu na serijsko je velika. Ne znam kakva su sedista na Meridi (verovatno bolja nego na Capriolu), ali vredi dati tih par hiljada. Na sajtovima proizvidjaca je lepo objasnjeno kakvo je sediste za kakvu voznju, postoji podela po polu,... Nakon toga samo treba pronaci odgovarajuci model kod nas.E, da. Dok sam lutao po sajtovima, naisao sam na jedan hrvatski forum gde su pricali o tim navlakama i oni koji su ih uzeli, nisu bili previse zadovoljni.

Link to comment
Kad/ako budes htela da menjas sediste, procitaj ono sto sam pisao. Definitivno, najbolja stvar koju sam uradio je bila kupovina "gelastog" sedista. Razlika u odnosu na serijsko je velika. Ne znam kakva su sedista na Meridi (verovatno bolja nego na Capriolu), ali vredi dati tih par hiljada. Na sajtovima proizvidjaca je lepo objasnjeno kakvo je sediste za kakvu voznju, postoji podela po polu,... Nakon toga samo treba pronaci odgovarajuci model kod nas.E, da. Dok sam lutao po sajtovima, naisao sam na jedan hrvatski forum gde su pricali o tim navlakama i oni koji su ih uzeli, nisu bili previse zadovoljni.
pa to me sad koleba.ovo moje sediste nije lose, vozim cesto po 40-50 km u cugu,izdrzljiv bol, al moglo bi i bez njega.(edit - ne znam jel gelasto ali je neuporedivo sa kapriolovim, mnogo mekshe)nezgodno mi je to po sajtovima da trazim, nista mi ne znaci slika, kada bi moglo da se isproba svako i onda odluci. mnogo zavisi i od nagiba, tj gde je najveci pritisak, na kom delu sedala. meni je korman par cm visi od sica, nisam jako nagnuta, pritisak mi vise na zadnjem delu sedala.zato sam mislila da ga samo pojacam tom navlakom, ili probam one hlachice sa podebljanjima...inace, jedan poznanik, profi biciklista mi rece da na duge distance >50km u cugu nema apsolutno nikakvog leka, da to mora tako..srecan si ako ti utrne ceo taj deo pa ne osecash bol.moja instant prva pomoc je da u tim kriticnim trenucima vozikam po par km bez sedenja na sicu Edited by InvisibleLight
Link to comment

Nema probanja kod nas. Ovde vlada politika "you sit on it - you BUY IT!!!"Jedino da nadjes nekoga ko ima slicno sediste, pa da ga isprobas. Da se razumemo, ni ovo sediste ne moze da eliminise utrnulost nakon duzih relacija, ali bola (koji je ranije bio prisutan) definitivno nema.

Link to comment

samo 1 malen update za nasip.nasip od boljevaca do progara je katastrofa. u nekoliko navrata sam hteo da se vratim, a išao sam verujući da će u 1 momentu biti bolje. to što je bolje je u odnosu na to koliko ima lošeg puta jako malo. tako da... iako može da se prođe, ne verujem da ću ikada više voziti tom "stazom". uglavnom je travnat i velika je trava. zemljani delovi kao da se i ne vide. nekad na momenat se pojave i kratko, vrlo kratko traju. samo 1 momenat je lep, ali je on užasno kratak na tih 11km. on počinje otprilike posle nekih 7km kada se prođe onaj "most" koji je vodio do obrenovca. nešto ga je uplašilo u šumi i izašao je na čistinu. imao sam vremena da ga roknem, ali nije toliko kvalitetno, ali barem će da mi ostane za uspomenu :)454.jpg?t=1274954875

Link to comment

Videh pre neki dan gel presvlaku za siroko sediste u planet bajku za oko 1000 din. Dok sam pazario druge komade opreme zaboravih da pitam da li ima i za usko. Na oko nije izgledalo lose, cak mi se cini da je punije od gotovih sedista sa gelom.

Link to comment

ima u intersportu i za duguljasto sediste, 1300 din, dok je ta za siroko 999drug kupio i natakao danas /na kapriolo sic/, ja probala, ispostavilo se da je moj sic udobniji po sebi od njegovog s tom navlakom.danas presla 43,5km za 2:58:38, uz sramno malu prosecnu brzinu ispod 15km/h :D /zbog suvozaca angry.gif /uglavnom vozila u 2/6 a istu tu rutu vozila pre dve godine u 3/7.po fg. bilo par zestokih uspona po 200-300 m gde jedva izgurah u 1/1, morala se dopomagati rukama da ne sidjem s bajka.a padovi su spektakularni, mislim nagibi,pustim se, ubrzanje ludilo, speedometar pokazuje 46km/h i molim boga da ne naidje neki auto iz suprotnog smera, bilo bi iskakanja s puta

Link to comment
j0vedl.jpgOvo je bilo pre par godina na novom asfaltu u tri krivine i sa kocenjem. Da je naislo nesto odozdo...Inace ne znam kakva ti je kondicija, godine i ostalo ali za amatersku voznju 45 km je bolje preci za 3 nego za 2 sata.Posto je ovaj tvoj bicikl. Ovakav hibrid je moj sledeci (samo je pitanje kad cu moci da ga priustim). Video sam jednog takvog skota za 370 €. Edited by jimi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...