Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

j0vedl.jpgOvo je bilo pre par godina na novom asfaltu u tri krivine i sa kocenjem. Da je naislo nesto odozdo...Inace ne znam kakva ti je kondicija, godine i ostalo ali za amatersku voznju 45 km je bolje preci za 3 nego za 2 sata.Posto je ovaj tvoj bicikl. Ovakav hibrid je moj sledeci (samo je pitanje kad cu moci da ga priustim). Video sam jednog takvog skota za 370 €.
meni taj max speed pokazuje 99,9 tj ne radi dobro.onaj maksimum u prethodnom postu sam videla na pokazatelju brzine kojom se krecem.i ja sam tad kocila. i potom upala u poprilicnu nizbrdicu od shljunka, bajk poceo da slajfuje i gubim kontrolu nad njim i sobom. al super osecaj. najgore sto je moglo da padnem i izgulim se.pa kondicija je prolecna,tj moja najniza sezonska jer zimi ne vozim/ne trcim..to mi bila prva voznja i sad ulazim u redovni ritam.kako to mislis bolje za 3 sata nego za 2? u kom smislu?danas sam vozila skroz po ravnom i imala 34km za oko 1:50, malo je i prosecna brzina porasla, na 18,6. ali opet to nije moj ritam, drugaru koji ide sa mnom ne radi treci zupcanik pa sam se se prilagodjavala.sledeci put sama pa da istestiram pravo stanje kondicije i izdrzljivosti.nije bio skup bicikl (s obzirom na tip bicikla)evo ti racun, koji, kao pravi streber cuvam sa svim garancijama i ostalim glupostima, cak i kad isteknu..21430 din placen 21.6.2008., mislim da je evro tada bio 80u tom rangu cena, nesto malo jeftiniji, su hibridni bajkovi nakamura koje diluje intersport.taj sto si ti video je par klasa iznad:)
Link to comment
ne ide ni na ovaj crossway korpa, nije korman tog tipaznam to za mtb, vozila ga pre ovoga,za gradsku voznju skroz neprektican (izuzev ako neces da naskaces na bankine), lipsavala da odrzim neku pristojnu brzinu, oni traktorski mali tockovi ko da ti pruzaju otpor..
a bicikl bez korpe kao muškarac bez brkova :(mislim da sam sve bliza prelasku na city bike.btw. jel nosite kacige po gradu? nije nešto seksi prizor, ali uzevši u obzir da (zagrebački) vozači uglavnom imaju slijepu pjegu za bicikliste, čak i po onih par centralnih ulica sa označenim stazama, sve mi je zanimljivija. tamo di je staza na trotoaru je ok i bez.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Probaj finom vodenom smirglom. Isti tretman treba bar jednom godisnje (pocetkopm sezone ili prilikom zamene zabica kocnica) primeniti i na delove tockova gde zabice nalezu na tocak zbog ostataka gume koji se nakupe vremenom i kvare glatkocu.P.S. sad kad videh ponovo, izgleda da neces mnogo uraditi vodenom smirglom. Stitnik mozda moze ali za kurblu ce ti trebati celicna cetka ali ne znam da ti kazem cime i kako da zastitis to posle cetkanja.

Edited by jimi
Link to comment
Kad/ako budes htela da menjas sediste, procitaj ono sto sam pisao. Definitivno, najbolja stvar koju sam uradio je bila kupovina "gelastog" sedista.
Ja u Nemačku kupio gelastu navlaku za sedište. Nije da mi dupe sada plače od sreće dok vozim, ali je svakako bolje (ne plače od nesreće).Moj ljubimac:
Link to comment

kupih sic od gela! videcemo...navlaka mi budzasta, ionako sam ga natovarila ko paradnog konja, i samo mu dodajem 100 po 100 grama <_< sto se tice kacige, cekam da nadjem onu zensku,sa prorezom za kosu(kao na kacketu), da ne vezujem onaj niski rep. postoje, ali ne naidjoh uzivo na njihpitanje sada ko zna - ima li smisla kupovati one kao termos bidone, ili su bolji aluminijumski, ili pak plasticni, kojih je najvise i vidim mnogi nose bas njih, iako ne znam kakva je izolacija i ukus vode kad se ugreju.

Link to comment

napravi :)edit:http://www.myfixedgear.net/rog-maratonja sam ovakav dao romima (originalan - ne fixie) kad sam praznio gajbu. mislim da ne moze jeftinije

Edited by najgori
Link to comment
Ima li neko ideju kako najbolje da saniram ovo?aa12062010870.jpg
ako nisi do sada sredio. ovo će pomoći tj. srediti to samo ako je rđa površinska, a meni odavde izgleda tako. kupi u prodavnici onu žicu za pranje sudova, što mekaniju i sipaj na nju bilo koji deterdžent ili neku pastu. nakvasi to lepo i trljaj normalno. ako je površinska, skinuće se brzo i sve. posle premaži nekom polir pastom jeftinom i će se sija kao sij. :)
Link to comment

više se isplati (nego u novo sedište) investicija u biciklistički (oni koji imaju unutra onu "pelenu").tek tada se oseti dramatična razlika u udobnosti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...