Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Pri svemu tome hongkonški standard je takav zahvaljujući svim finansijskim operacijama koje obavljaju za Kinu.

 

S druge strane ove godine se skupilo preko 100,000 ljudi da obeleži godišnjicu Tienamena, što je super cool.

Link to comment

Pri svemu tome hongkonški standard je takav zahvaljujući svim finansijskim operacijama koje obavljaju za Kinu.

 

S druge strane ove godine se skupilo preko 100,000 ljudi da obeleži godišnjicu Tienamena, što je super cool.

 

 

Upravo, narocito sto to nije od '97. vec je HK finansijska baza za mainland vec decenijama.

Link to comment
  • 4 months later...

nije bas za ovaj topic ali najcesce ovde pisem

 

od pre par meseci kineskoj jugo-nostalgicarskoj fabrici prodajemo ruske kulture za jermenski kiselo-mlecni proizvod :0.6:

(maconi, nesto slicno nasem kiselom mleku)   

 

a evo i samog proizvoda koji se danas izbacuje na trziste u provinciji heilongjiang. 

 

oVWSTxG.jpg

 

fotografija nije moja. u gradu gde je fabrika je oko -25 ovih dana, tako da imam vaznijih poslova u juznim krajevima. poslao sam tehnologa na slikanje :blush:  

Link to comment
  • 1 month later...

Treba nam topik za HK. Ne samo za putovanja, nego i za politička dešavanja.

 

Interesantna crta je ogromni hatred prema mainland Kinezima. Kad sam ja bila njima je drugu nedelju za redom cover news bio događaj sa jednom kineskom familijom čije je detence piškilo na ulici. Odmah su se svi skupili da slikaju telefonima i od toga naprave issue. Meni je to odvratno.

i ja sam ih mrzela. iako je generalizacija stvarno tako osecam: gore ljude u zivotu nisam videla, a od svih muvatorskih crta iozdvaja se ta da su verovatno najveci lazovi na planeti.

Link to comment

Pri svemu tome hongkonški standard je takav zahvaljujući svim finansijskim operacijama koje obavljaju za Kinu.

 

S druge strane ove godine se skupilo preko 100,000 ljudi da obeleži godišnjicu Tienamena, što je super cool.

 

ne znam za razlog njihovog standarda ali tacno se oseca da ih kina gusi...pa i ovi nedavni protesti su bili zato sto kinezi (a to im je inace obicaj) jednostavno pregaze nesto sto su obecali.

njima je neko ko ima moc a pada mu na pamet da se pridrzava uopste nekih obzira samim tim wow, svetac.

Link to comment

i ja sam ih mrzela. iako je generalizacija stvarno tako osecam: gore ljude u zivotu nisam videla, a od svih muvatorskih crta iozdvaja se ta da su verovatno najveci lazovi na planeti.

:isuse:  :isuse:

 

ne znam za razlog njihovog standarda ali tacno se oseca da ih kina gusi...pa i ovi nedavni protesti su bili zato sto kinezi (a to im je inace obicaj) jednostavno pregaze nesto sto su obecali.

njima je neko ko ima moc a pada mu na pamet da se pridrzava uopste nekih obzira samim tim wow, svetac.

:isuse:  :isuse:  :isuse:

Link to comment

dobro namenski, jedino da se pravim da nemam ni oci ni usi pa da nista od toga ne stoji.

 

 

 

ps. nemojte me gledati, molim vas, kroz ono ranije sto se desavalo na internetu. sve sto se desavalo je bilo posledica toga sto mi nije bilo dobro. 

sto mislim mislim za sebe, nikad ne bih zastupala neke stavove i ideje kojima nisam dobar advokat.

Edited by SaturdayMorning
Link to comment

Da, ovo bismo mogli prodiskutovati malo sire.

Radim povremeno sa turistickim grupama iz Hong Konga pa se naslusam svacega. Oni koji su bas iz HK pljuju po mainland Kinezima konstantno, te drugaciji su, te nekulturni su, te nemaju pojma ni o cemu. Tkoadje, otvoreno su nezadovoljni pripajanjem HK Kini i stalno kukaju zbog toga. Grozno je sto u tim grupama bude uvek i mainland Kineza pa se oseti neprijatnost, kad HK pocnu da lamentuju ovi se sklanjaju ili samo ucute.

Meni je to takodje odvratno, narocito sto je isti narod u pitanju.

 

 

 

 

evo i jos podataka o njima:

 

 

nacionalizam kao u srbiji devedesetih, samo jos gore jer su primitivni (po selima se ubijaju zenska deca, bolest (i najmanja) se smatra sramotom)

 

 

laganje toliko da sve sto govori kinez uzimas s rezervom (uvek se drzis toga da postoji sansa da to nije istina)

 

 

 saosecanje prema zivotinjama te izlaze podsmehu, izlisno je govoriti da ne postoje prava zivotinja (sto bi rekla jedna moja prijateljica ne postoje ni ljudska)

 

 

ogromne kolicine muvanja i svih vrsti prevara, 

 

stanje je bolje u velikim internacionalnim gradovima, unutrasnjost kine zaista nije za svakoga, pogotovo ne za osetljive ljude

 

 

 

pozitivan je taj neverovatni razvoj i optimizam koji iz njega sledi

 

takodje u velikim gradovima zdravstvo je daleko razvijenije nego u srbiji (sredjenije bolnice, odnos ljudi prema tome) i drze ovde zaboravljeni kulturni nivo u medjuljudskim odnosima, iako i dalje ostaju kinezi :D

 

ogromna je razlika izmedju tih najvecih gradova i ostatka kine

Edited by SaturdayMorning
Link to comment

sta li vama ti kinezi po srbiji rade da su zasluzili ovakav tretman

garant su digli cene  :lol:

 

 

sorry, ja njih ne mogu da smislim

 

 

uz dvoumljenje da li da uopste razmisljam dalje o njima, jesi nekad ziveo izvan pekinga?

 

 

moram jos da dodam, to su zapazanja iz zivota s njima

 

 

evo sad se prisecam jos nekih cinjenica koje su mi tesko pale: tretiranje dece kao manje vrednih bica (to mi je najteze palo u radu u vrticu) u smislu da jos nisu odrasli (dostigli taj stepen) da bi im se poklanjala puna paznja

 

 

neke osobine koje su drugim strancima tesko pale:

 

pustanje male dece da piske svuda po ulici i u vozovima (deca ne nose pelene da bi svugde mogla da cucnu i obave te stvari), pljuvanje i u zatvorenim prostorijama (to im je nacionalna disciplina) 

Edited by SaturdayMorning
Link to comment

sorry, ja njih ne mogu da smislim

 

 

uz dvoumljenje da li da uopste razmisljam dalje o njima, jesi nekad ziveo izvan pekinga?

 

 

moram jos da dodam, to su zapazanja iz zivota s njima

 

 

evo sad se prisecam jos nekih cinjenica koje su mi tesko pale: tretiranje dece kao manje vrednih bica (to mi je najteze palo u radu u vrticu) u smislu da jos nisu odrasli da bi im se poklanjala puna paznja

 

nisam ziveo izvan pekinga. prilicno sam proputovao ruralnu kinu za 10 godina posto mi je u opisu posla da posecujem fabrike, plantaze, farme. 

Link to comment

nisam ziveo izvan pekinga. prilicno sam proputovao ruralnu kinu za 10 godina posto mi je u opisu posla da posecujem fabrike, plantaze, farme. 

pa nije ovo karakteristicno samo za ruralnu kinu nego, koliko sam uspela da primetim, i u 2-nd tier gradovima

 

mi smo valjda primer koliko stranci mogu razlicito da dozivljavaju  jedno te isto. i na mestima koja su meni bila fizicki neizdrziva bilo je ljudi (evropljana) koji su ziveli tamo zato sto im se svidja. bilo im je uzbudljivo.

Edited by SaturdayMorning
Link to comment

pa nije ovo karakteristicno samo za ruralnu kinu nego, koliko sam uspela da primetim, i u 2-nd tier gradovima

 

mi smo valjda primer koliko stranci mogu razlicito da dozivljavaju  jedno te isto. i na mestima koja su meni bila fizicki neizdrzljiva bilo je ljudi (evropljana) koji su ziveli tamo zato sto im se svidja. bilo im je uzbudljivo.

 

mi? sta sad mene upices :lol:  

samo sam prokomentarisao tvoj odnos, o kinezima ni rec nisam napisao  :mellow:

Link to comment

mi? sta sad mene upices :lol:  

samo sam prokomentarisao tvoj odnos, o kinezima ni rec nisam napisao  :mellow:

 

 

pa kako ti gledas na sve to? iz tvog pitanja  stekla sam utisak da ti sve to ne smeta, pa kazem kako dva stranca mogu razlicito da se osecaju na istom mestu. ja sam gurala to sto sam radila do krajnjih granica i na kraju sam bila cak i pukla, a tebi ne smeta.zato kazem, drukcije dozivljavamo.

Edited by SaturdayMorning
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...