Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

pa kako ti gledas na sve to? iz tvog pitanja  stekla sam utisak da ti sve to ne smeta, pa kazem kako dva stranca mogu razlicito da se osecaju na istom mestu. ja sam gurala to sto sam radila do krajnjih granica i na kraju sam bila cak i pukla, a tebi ne smeta.zato kazem, drukcije dozivljavamo.

 

trudim se da obracam paznju i uzivam u pozitivnim aspektima zemalja gde sam dosao trbuhom za kruhom.

 

jasno je da imas licne razloge, na to sam i mislio kada sam napisao o cenama. tako da udri, ali za wingmana mislim da je bolji izbor da regrutujes beatrixy  :lol:

 

pozdrav

Link to comment

pa ja sam ona. ali nisu licni razlozi, nego sam izgleda preslaba da se nosim sa svim tim (i jos drugih stvari koje nisam navela). ljudi obicno i pucaju na mrznju. svaka ti cast, ali opet i ja sam uzivala u velikom gradu i bilo mi je posle tesko da se naviknem na ovdasnju seosku sredinu.

Edited by SaturdayMorning
Link to comment
  • 4 weeks later...

mnogi dolaze u kinu na sajmove, posto sam se upravo vratio sa dva komada da postavim par fotografija. nista preterano zanimljivo, ali neka ih, putuju ljudi poslovno cesto. 

 

mnogi samo dodju na 3 dana tokom sajma i nazad, ja sam ipak lokalac, pa jos ucesnik, tako da smo dva dana do otvaranja krenuli iz pekinga put sangaja. vozom stigne za 4h 55. prilicno brzo i udobno jer nisu bas blizu gradovi (leti se preko 2h). interenet nije stabilan, tako da ja obicno gledam fimove, mada su me ovaj put klinci od kuce malo zavitlavali da im pisem i saljem fotografije, odatle i prva fotografija

 

 

7nYYBjQ.jpg

 

to je novi kompleks pored gradskog aerodroma honqiao. u sangaju ima puno kompleksa, 3 najveca koja ja znam i gde sam bio su ovaj, new shanghai exhibition center (taj je u pudongu, isto pozicioniran tako da se od sajma maglevom sa sve pesacenjem moze za pola sata stici to check-in counter-a na aerodrom pudong, posto je Maglev koji stize do aerodroma za 7-8 min bukvalno pored sajmista). treci je u kopmpleksu gde su pravili shanghai world expo 2010. ovaj novi je jos uvek u izgradnji i neverovatnih je razmera. pored se jos uvek puno gradi, trzni centri, hoteli i sl...sve je sastavni deo hongqiao hub-a (aerodrom + zeleznicka) koji su pusteni u rad pre 5-6 godina tokom priprema world expo. imaju ljudi plan 

 

ovo je jedna od 8 hala dan pre otvaranja. imaju malo vremena da ociste sve od prethodne izlozbe i naprave novu. sve se pravi od nule. nize ce biti meni fascinanta fotografija - red radnika koji cekaju da udju poslednji dan sajma. bukvalno istog momenta kada se zavrsila nasa izlozba krenula je priprema za sledecu. 

 

wgpUeBW.jpg

 

ove godine smo izvisili za dobar stend. sistem funkionise tako da sto duze ucestvujes u kontinuitetu vise si na listi za licitaciju. mi smo u hali za strance i za 2015 smo bili 192. u spisku od malo preko 200 kompanija. 

 

HPQb0ZG.jpg

 

za 2016 smo vec presli iz treceg sesira u drugi i birali smo kao 102. kad dodje tvoj red na tabli biras slobodne stendove.

 

li8gxua.jpg

Link to comment

posto sam se uverio da dama u zelenom sa prethodne fotografije i kolege joj ne spavaju vec kao rade nesto, otisao sam na drugi sajam sa surprise visit-om da vidim da li proizvodjac masina za sladoled reklamira rusku smesu ili gura italijanski gelato kao 90% kineza. 40km je bilo bolje preci metroom, ali sam ja uzeo taxi i napravio gresku. tih 40km 90% se predje na visini 3-4 sprata, odnosno na 2 nivou puta (tzv elevated rd). tako je organizovano u sangaju, oni vole ljudi da idu u visinu 

 

7h04lwK.jpg

 

htedoh da udjem undercover ali me zeznuse klinci na registraciji hotelex izlozbe, iako sam rekao da pisu pekinsku firmu, napisase russia. 

 

OsZKCXq.jpg

 

dobra posecenost. nije los taj hotelex za dobar has. mnogo bolji od sajma sa sirovinama za prehrambenu industriju gde je skoro sve beli prasak i nema hostesa. 

 

DAIHEGd.jpg

 

 

posle opet nazad na nas sajam da vidim da li ga napravise kao sto obecase i nazad u hotel. imao sam desant tehnologa iz moskve tog dana. dobra je to ekipa, ali mislim da je lakse voditi osmake na ekskurziju.

Link to comment

sledeci dan je sve kao pod konac. jedna hala izgleda ovako sa drugog sprata

 

caNSBzE.jpg

 

prvi i drugi dani su obicno sa puno posetioca, pogotovo drugi. treci dan sajam radi 9-15h i manje je posetioca, pa se moze i napraviti koja fotografija ili popiti kafa

 

GVfARpg.jpg

 

od 12-13h krece pakovanje, slanje postom ostataka prospekata (da se ne vucara iz sangaja u peking na sopstvnim ledjima) i u 15h na izlaz. 

 

hwkOPgh.jpg

 

posto smo prvi put na hongqiao hub sajmistu, uzeli smo avion za 20h. sreca sto ima puno letova, tako da smo promenili sa 20h na 17h na aerodromu, stigli smo na check-in u 15:30.

 

evo i fotografije neposredno nakon zavrsetka radnog vremena sajma. ekipa ulece da cisti za sledeci. time is money

 

N1zTDY1.jpg

Link to comment

i nazad avionom, china eastern sirokotrupni, stigosmo za cas posla, cak sam stigao klincima laku noc da pozelim u 20:30

 

wIvmCry.jpg

 

to bi bilo nekoliko fotografija i malo o sajmovima u kini. svakako najpoznatiji i najveci je kantonski u guandongu, koji je ogromani i ide u cetiri etape svake godine cini mi se, mada ovo sajmiste moze biti i vece kada se zavrsi. 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...