Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

nemam vremena da izvestavam o HK dok se ne vratim, izvinjavam se sto samo trazim pomoc.

sutra idem na 1 dan u senzen, pa ako neko stigne da napise nesto do 3 nocas, bice super. mada imam tamo vodica od nase fele, tako da necu biti izgubljen ali ako je neko bio i ima da uputi na nesto neprejebivo, samo napred. fala!

Link to comment

pisaću detaljnije o šenženu kad se malo opravim. nekih devet sati sam proveo tamo, zagrebao po površini, uglavnom izbegavao komercijalu i shopping zbog čega ljudi idu tamo, ali svejedno - neverovatno civilizacijsko iskustvo. potpuno me dokusurilo u perspektivi toga gde je srbija danas. mi smo toliko zdravo ćao da se to ne može izraziti pikselima ovde. ali to znamo, jedino što ne kapiramo.

Link to comment

isti utisak u vezi sa srbijom, plus kada se uđe iza brojki ima se i taj utisak da je kina je proglasila game over za ostatak planete.

 

ove godine sam bio u americi na mesec dana i očekivao da padnem na bulju, kinesko iskustvo me je svelo na dosta blaže reakcije.

Link to comment

isti utisak u vezi sa srbijom, plus kada se uđe iza brojki ima se i taj utisak da je kina je proglasila game over za ostatak planete.

 

ove godine sam bio u americi na mesec dana i očekivao da padnem na bulju, kinesko iskustvo me je svelo na dosta blaže reakcije.

 

 

pa da, jako me zanima kako ce u perspektivi zapadna civilizacija tj ovi sto je vode da se nagode sa azijom. amerika je jos najdalje od svega, naravno da nema sansu (videti ovaj citirani tekst sema separda) a opet je od evrope eonima daleko.... stara evropa je samo takav isprdak.

 

meni ovaj trokut japan - hong kong - šenžen totalni majndopener a da do prave kine nisam ni stigao. mozda bolje da ne idem.

 

ove kineze ovde u srbiji bi trebalo proterati sto salju pogresnu sliku o sebi samima....

 

nije meni frapantno to sta se vozi u senzenu, a video sam i ferarije na ulici, nego to koliko ljudi rade. jbte rade 15 sati dnevno bez frke, i tako svaki dan. a svedska smanjuje na 6 sati (pravih). 

Link to comment

Ne bih da previse da tupim, jer ce banecare1 i ostali bolji poznavaoci Kine to bolje reci, ali Shenzhen, iako strava, nije praava Kina. Treba otici samo do Tianjina pa osjetiti taj smog. Odlazak u Zenicu ili Pancevo mu dodje kao vazdusna banja spram toga. Plus posjete fabrikama sa dormatorijima iza bodljikave zice.

 

Glede, HK, ako si jos uvije tamo, sporedne ulice Kowloona su obavezne, a za kontrast Kowloonu, preporucujem Backstage http://www.backstagelive.hk/ subutom uvece iza ponoci.

Link to comment

pisaću detaljnije o šenženu kad se malo opravim. nekih devet sati sam proveo tamo, zagrebao po površini, uglavnom izbegavao komercijalu i shopping zbog čega ljudi idu tamo, ali svejedno - neverovatno civilizacijsko iskustvo. potpuno me dokusurilo u perspektivi toga gde je srbija danas. mi smo toliko zdravo ćao da se to ne može izraziti pikselima ovde. ali to znamo, jedino što ne kapiramo.

 

i ti nasao da poredis shenzen sa srbijom. srbija je zadnja rupa na svirali i zalosno je u sta se narod pretvorio. kao sto si rekao na chit-chat....idite napolje sto pre. nije vredan ovaj zivot za tudje gluposti da se robuje.

 

ja iskreno ocekujem u sledecih 3-5 godina gradjanski u kini upravo zbog ovakvih provincija koje obaraju dolar....a cika sam to ne voli.

Edited by mustang
Link to comment

Treba nam topik za HK. Ne samo za putovanja, nego i za politička dešavanja.

 

Interesantna crta je ogromni hatred prema mainland Kinezima. Kad sam ja bila njima je drugu nedelju za redom cover news bio događaj sa jednom kineskom familijom čije je detence piškilo na ulici. Odmah su se svi skupili da slikaju telefonima i od toga naprave issue. Meni je to odvratno.

Link to comment

isti utisak u vezi sa srbijom, plus kada se uđe iza brojki ima se i taj utisak da je kina je proglasila game over za ostatak planete.

 

ove godine sam bio u americi na mesec dana i očekivao da padnem na bulju, kinesko iskustvo me je svelo na dosta blaže reakcije.

 

 

kad si seljak...lepo vicem west coast ! raj. sve go ludak do ludaka, osim sajentologa - oni su ko vampiri, prebledeli su i sir kako bledo izgledaju i svi hipsterski obuceni, lepo vreme, lako se do posla dodje (bilo kakvog), nocni zivot odlican, hrana isto, okean i surfovanje, pun djoka sportskih aktivnosti (pola ne znam ni kako se zovu) i nikad da obidjes obalu....uvek nesto novo.

Link to comment

Treba nam topik za HK. Ne samo za putovanja, nego i za politička dešavanja.

 

Interesantna crta je ogromni hatred prema mainland Kinezima. Kad sam ja bila njima je drugu nedelju za redom cover news bio događaj sa jednom kineskom familijom čije je detence piškilo na ulici. Odmah su se svi skupili da slikaju telefonima i od toga naprave issue. Meni je to odvratno.

 

Da, ovo bismo mogli prodiskutovati malo sire.

Radim povremeno sa turistickim grupama iz Hong Konga pa se naslusam svacega. Oni koji su bas iz HK pljuju po mainland Kinezima konstantno, te drugaciji su, te nekulturni su, te nemaju pojma ni o cemu. Tkoadje, otvoreno su nezadovoljni pripajanjem HK Kini i stalno kukaju zbog toga. Grozno je sto u tim grupama bude uvek i mainland Kineza pa se oseti neprijatnost, kad HK pocnu da lamentuju ovi se sklanjaju ili samo ucute.

Meni je to takodje odvratno, narocito sto je isti narod u pitanju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...