Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

vratia san se pre nedelju dana iz xinjiang provincije. nema se vremena za pravi odmor, tako da je ovaj petodnevni izlet na zapad kine bio mali predah pred nove radne pobede. obicno stranci gledaju da pobegnu negda na more ili planine od avgustovskog pakla u pekingu, mi smo intelegentno to ucinili odletivsi u pustinju na temperatura 40-44C.nije bilo pripreme i plana gde se ide, koliko se ostaje. nisam jos uvek procitao gde smo bili, sta smo obisli, tako da cu nabacati nekoliko fotografija sa komentarima tipa "a ovo je neki stari grad...pravo je star".pogled iz prozora pri sletanju u urumqi je spektakularan. sa desne strane taklamakan pustinja kao da je let iznad sahare, a sa leve taishan planine od po 5-6000m i zasnezenim vrhovima. turbulencija zagarantovanaurumqi je u podnozju planine, oseca se uticaj i prisustvo ujgura, blizina kazahstanu i rusijij, ali generalno nista posebno, grad ko desetine ostalih kineskih provincijalnih centara sa 2-5 miliona stanovnika.MHKqcNj.jpgprisustvo drzavnih sigurnosnih snaga je primetno, tu i tamo prodje kamion sa vojskom naoruzanom do zuba, ali nema osecaja ugrozenosti.pg5wFuE.jpgopusteno se ide na raznjice u sitne sate na nekoj raskrsnicii8HwRdB.jpgnisam pre video da bend svira unutar bara. mnogo dobro. predpostavljam da se praktikuje i na drugim mestima, ali za mene je scenografija bila otkriceAaGIWfX.jpg

Link to comment

to bi bilo to od urumchija. moze dobro da se jede, ima par dzamija, lokalni bazar kroz koji treba da se hoda sa rukama u dzepovima zbog sitnih kradja (preteruju kinezi malo sa tom paranojom, ali eto stavis ruke u dzeopove i hodas po pijaci)RYPSvdA.jpg

Link to comment

dalje je bio put od urumqi do turpana. to je 200km, uglavnom kroz pustinju. turpan je poznat po grozdjunOjVUdo.jpgstigli smo i smestili se u guest house u vinogradima. verovatno nema bolje u tom gradicu od 200K stanovnika. ja sam bio u decembru pre par godina, i posto je zima low season, cekao sam ispred jednog drugog hotela da se pojavi gazda i otvori ga...nema zive duse zimi.1NYAmJH.jpgeTqxnqC.jpgsobe su dobre, ima i terasa sa pogledom na vinograd. gosti mogu da beru grozdje za dzabakaTxTPjwH.jpg5BcAfMw.jpgcLu5xg7.jpg

Link to comment

grozdje lokalci prodaju pored puta . ujguri i kineski muslimani su vecina u gradu. 7qSI0pE.jpgbauljalo ose po gradu i jelo po lokalnim mestima, autobuskim stanicama, kojekakvim rupama. za 3-4 dana super, na duze malo previse jagnjetine4aFSO2R.jpgG4bjlvW.jpgGSEsnbV.jpg

Link to comment

means of transportation po antickim gradovima6wLDCXP.jpgqcesUHv.jpgja sam prvi dan krenuo bez kreme i kape. kao da mi je 20 godina jos uvek. morao sam kupiti sesir. iz nekog razloga na 90% sesira koji se prodaju u turpanu pise ronaldinjo.CKwu3zB.jpg

Link to comment

i za kraj malo pustinje, doline, minareta i sl. vecina fotki courtesy of bustin, eno ga dole fata kadaraSVdbAB.jpgflaming mountainsZklPV2M.jpgBMyXN4F.jpgminaret, negde sam procitao da je valjda najvisi u kiniKCL3AUU.jpgovo sam zapamtio da je dolina kod city of jiohej0CZgjh.jpg

Link to comment
Bane, jel si naucio neki kineski? Super su ti fotke.
xiexie indy, to je kineskog sto znam.3x sam uplacivao casove i ostavljao. u ponedeljak pocinjem po cetvrti put. velika greska, nadam se da cu ispraviti to. izgovor je puno posla, malo slobodnog vremena za porodicu, valjda cu pobediti na kraju. sramota me, a i treba mi za posao jezik sve vise, da ne spominjem cv.edit: quote zbog nove strane / fotke su uglavnom bustinove Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...