Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

ja sam aplicirao 2008 za z vizu u pekingu, ali sam morao sa porodicom da putujem u maticnu drzavu kako bi podneo zahtev tamo u ambasadi. cijena prava sitnica.

imao sam i dodatne peripetije posto sam bio prvi takav slucaj konzulu u sarajevu, covek nije znao proceduru, a na nosu je bila kineska nova godina, sto je znacilo da sam mogao zaglaviti na dodatne 2 nedelje. sreca nasao sam nacin kako da ga pritisnem zaleci se centrali. sad obnavaljam vizu godisnje u pekingu, bas mi je pasos u policiji, prvi put produzujem na 2 godine. 

 

inace, dosta su zaostrili sa vizama i generalno birokratijom za strance. ako si mala riba tesko mozes opstati kao firma u kini. mnogo stranaca je pokupilo prnje, sto zbog toga, sto zbog skupoce.  

Link to comment
  • 1 month later...

Bio im na svadbi. Krstili mladu i kumu par dana ranije. Na vencanju kum (Marko) prevodio mladi popova pitanja sa srpskog na kineski... Cela svadba je bila odlican fazon. Meni je bilo jako zabavno da gledam kineskinju u pravoslavnoj crkvi.

Da ne pricam koliko se ovaj potrudio da bi priredio taj prizor.

Edited by Ravanelli
Link to comment

jel bio neko u hong kongu? ili da otvaram novi topiћ ako toj prici nije mesto ovde?

 

idem za 10 dana na nedelju dana, jedan dan svadba ostalo zajebavancija pa mi trebaju tople drugarske preporuke. kupio sam LP vodic ali za sada ne deluje da cu do ulaska u eroplan imati vremena da ga pogledam. jedino sam uspeo da preko airbnb bukiram gajbu i to je sve.

 

hilfe?!

Link to comment

jel bio neko u hong kongu? ili da otvaram novi topiћ ako toj prici nije mesto ovde?

 

idem za 10 dana na nedelju dana, jedan dan svadba ostalo zajebavancija pa mi trebaju tople drugarske preporuke. kupio sam LP vodic ali za sada ne deluje da cu do ulaska u eroplan imati vremena da ga pogledam. jedino sam uspeo da preko airbnb bukiram gajbu i to je sve.

 

hilfe?!

 

ja sam bio 6-7 puta, uglavnom na jedan dan poslovno do banke ili na jednu noc u provod. duze sam ostajao prilikom turistickih poseta sa porodicom, a to je deciji program.

 

super je u hk, zlikovacki je to grad. uvek sam se sunjao bez nekog plana i bilo mi je super samo sto sam tamo. moji vodici su bili u barovima i za volanom taksija. slaba vajda od mene, ja se nista ne secam sta se kako zove. nije stos da objasnjavam kako ima super kantonski restoran u jednom trznom centru na times sq., mislim da je 4 sprat, ali moras teretnim liftom da bi ga nasao. ako keksi nije bio i mau se ne javi, moja drugarska preporuka je spopadaj lokalce na svadbi  :D

 

verovatno ima smisla jedan dan potrositi na makao. iz centra hk voze brzim brodovima na svakih 20ak min, ne moras nista da rezervises, funkcionise kao da je gradski prevoz. samo nemoj bez pasosa. nije ni skupo, ako se dobro secam karta je 100 HK$ (oko 10eur) u jednom pravcu. 

 

moze one country two topics. kp se slaze

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...