Jump to content
IGNORED

Kina


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ovo bi trebalo pod emigracija, ali kako nema prikladnog topika neka ga ovde. Ja vec vise od tri godine zivim u Kini gde sam dospela tako sto sam kupila kartu, sela na avion I otisla na posao ciji sam oglas videla preko interneta. Za baksuz to je bila jedna od najzaostalijih kineskih provincija, Djijanshi(po pinyinu Jiangxi)I tu sam ostala prvih godinu I po. Svi detalji I opisi su previse mnogobrojni da bi se ovde detaljno nabrajali ali moze se navesti recimo tretman dece koji se ne smatraju dovoljno vrednom da bi se shvatala ozbiljno kao odrasli. Takodje su muska deca na vecoj ceni od zenske sto je narocito potencirano pravilom o imanju samo jednog deteta tako da devojke (ne jedna-vise njih) na pitanje “ko je za tebe heroj” ne retko daju odgovor “moja majka”, zato sto je imala hrabrosti da se suprotstavi pritisku ostatka porodice da napusti cerku I dobije “dete kako treba’ . Zatim sam zavrsila u gradicu majusnom za kineske pojmove, od samo 80000 ljudi, udaljenom sat I po voznje autoputem od veceg grada hanzhonga gde nikad pre mene nisu imali stranca I gde sma bila jedini stranac u gradu. Tu sam prvi put u zivotu osetila sta znaci ksenofobija, tj. Kad ljudi ne mogu da shvate da postoje neki koji su drugaciji I kada im je GLUPO sto si ti razlicit. Trece mesto I boravak od godinu dana bilo je u provinciji Hunan koja je malo razvijenija , ali po majndsetu I manirima takodje daleko od zapadne civilizacije. Laganje je opsteprihvaceno I podrazumeva se u Kini, sto za posledicu ima da Kad Kinez nesto kaze uvek postoji non-zero sansa da je to laz. drasticna je razlika u velegradima tipa Senzen koji, iako imaju neke tipicne kineske crte (sveprisutno preferiranje belaca) razlikuju kao nebo I zemlja od unutrasnjosti. Meni su ti znaci bili kad sam naletela na dvoje gejeva koji su slobodno pricali o tome sta su I videla istaknutu zabranu fizickog kaznjavanja dece

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

trenuno putujem poslovno po unutrasnjoj mongoliji. slavni grad hohhot i okolina.lepo suncano vreme...hladnjikavo :)m25Rvqp.pngUlanqabOJSA42g.jpgofisna zgrada kompanije koja preradi 7.5 miliona litara mleka dnevno, a kinezi kao ne piju mleko.o7ps6vN.jpgprovincija stepa, planina i pustinjayBQPBXL.jpg

Link to comment

mongolski restoranTT1vfD8.jpg\\\\klopa je odlicna, ima par fotografija, to cu na sta se jede u kini topic neki drugi dan. trazio sam lokalni alkohol, pa su mi dali nesto sto ima 15ak stepeni alk, prozracno je i izuzetno smrdi na stalu. hocu sutra da pitam lokalce koji je naziv te gadosti pre nego sto bacim fotke tamo. nisam mogao sve da popijem, nema sanse, pogotovo kad mi je koleginica rekla da to sto ja pijem ne smrdi na stalu vec na znoj kobile :cry:

Link to comment
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...