Jump to content
IGNORED

Panini albumi


Recommended Posts

Pa i ja to stalno radim, uzmem cak i duplikate, ali pomognem bratu sakupljacu :)

 

Doduse za poslednje EP sam morao da stekam srebrne sa strane jbg.

Edited by Behemoth
Link to comment

Valjda svi tako rade.

Solidan ulov danas, 8/15 novih, od toga jedna sjajna kesica sa grbovima Hrvatske i Portugala i jos 2 koje nemam.

Link to comment

Pa i ja to stalno radim, uzmem cak i duplikate, ali pomognem bratu sakupljacu :)

 

Doduse za poslednje EP sam morao da stekam srebrne sa strane jbg.

 

     Priznajem da mi je boldovano još nedokučena misterija. Zašto se grbovi i brojevi od 1-5(6,7) smatraju vrednijim od ostalih a provereno nisu ređe? Osim ako nije u pitanju svračiji sindrom da se zaleću na sjajno. Na prethodnim menjažama je bilo par onih njuški što vise na česmi po vasceli dan, imaju sve grbove u po 20-ak primeraka i prodaju ih po nekoj sumanutoj ceni.

 

    Kad smo bili klinci postojao je taj fenomen da su neke sličice ređe od ostalih, npr. za France '84 Mešara Baždarević je bio baš raritet, davalo se i 20 slajbi za njega. Sada definitivno nije taj slučaj i zato me ovo gore zaista zbunjuje.

Link to comment

Pa da, ali sta da se radi kad se u vecini slucajeva menjalo srebrna za srebrnu.

 

Ni ja to ne radim generalno ali ako moram...

 

Sent from my HTC using Tapatalk

Link to comment

Jbg, dovoljno je da jedan počne da se pravi pametan sa srebrnim, zlatnim i sl. i ruši se ceo sistem normalnog menjanja. Ja sam pre dve godine odvojio duple grbove pa kom primetim da fali dam mu ali ih ne dajem sa svim duplima jer bih prvi kom bih dao pokupio.

Link to comment

Ti terazijski prevaranti™ su prosle godine isli okolo sa spiskovima na kojima su samo grbovi i kupili ih od naivnih da bi mogli da ih prodaju kasnije :isuse:

Link to comment

Jbg, dovoljno je da jedan počne da se pravi pametan sa srebrnim, zlatnim i sl. i ruši se ceo sistem normalnog menjanja. Ja sam pre dve godine odvojio duple grbove pa kom primetim da fali dam mu ali ih ne dajem sa svim duplima jer bih prvi kom bih dao pokupio.

 

Srušili su sistem ovi što sede ceo dan kod česme, zelenaši. Kao što je fandorin rekao skupe od ljudi duple (ili kupuju od distributera), pa prodaju. Pre dve godine sam odlepio i poslednjih 10ak sam naručio (samo dve nesrebrne su mi falile). Sedeo sam na česmi jedan dan 4h da bih zamenio poslednjih 20ak i uspeo samo pola. Nisam hteo da uzem od tih zelenaša. Oni su usrali tržište.

 

Ove godine imam drugu taktiku. Sve koje poznajem sam organizovao da sve duple srebrne ostave u šteku i da prvo se menjamo međusobno, pa tek onda na tržištu. Danas sam kod Lebrona kaparisao 4 komada.

 

Inače, moraću da dopunim albume koje imam iz 90ih, jer su mi oni jedino praznjikavi. 94' ću morati da kupim ceo preko neta, a 98' ću morati dobrano da popunim, jer tada nisam imao Paninijev već neki drugi, a i njega ne mogu da nađem. Možda fali poneka sličica iz ranijih...

 

$_35.JPG

Link to comment

Sada sam pogledao, fali da popunim album iz 74' samo karikatura Italije (br. sličice 285). 78 ceo album, 82' isto. 86' fali 16 i 18 (slika Siudad Meksika i jedan od dva stadiona iz istog grada) i 362 Kenneth Brylle. 90' je puna, a kao što rekoh 94' i 98 ću morati da kupim.

Link to comment

Srušili su sistem ovi što sede ceo dan kod česme, zelenaši. Kao što je fandorin rekao skupe od ljudi duple (ili kupuju od distributera), pa prodaju. Pre dve godine sam odlepio i poslednjih 10ak sam naručio (samo dve nesrebrne su mi falile). Sedeo sam na česmi jedan dan 4h da bih zamenio poslednjih 20ak i uspeo samo pola. Nisam hteo da uzem od tih zelenaša. Oni su usrali tržište.

 

Ove godine imam drugu taktiku. Sve koje poznajem sam organizovao da sve duple srebrne ostave u šteku i da prvo se menjamo međusobno, pa tek onda na tržištu. Danas sam kod Lebrona kaparisao 4 komada.

 

Inače, moraću da dopunim albume koje imam iz 90ih, jer su mi oni jedino praznjikavi. 94' ću morati da kupim ceo preko neta, a 98' ću morati dobrano da popunim, jer tada nisam imao Paninijev već neki drugi, a i njega ne mogu da nađem. Možda fali poneka sličica iz ranijih...

 

$_35.JPG

 

Taj monde98 nema teorije da popunis, ja sam pokusavao par godina i odustao, kao da neke slicice nisu ni stampane za njega, niko ziv to nema. A i album je sam po sebi skroz budjav.

Link to comment

Sad vidjeh da su ove godine izdali i hardcover izdanje albuma, ne znam da li je bilo do ove godine. Bas bas mi krivo, vec zalijepio 150-ak. Mozda kupim za duplikate...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...