Jump to content
IGNORED

Panini albumi


Recommended Posts

pa  ti imas popunjeno vise od polovine albuma, sasvim je ocekivano da od 50 slicica 30-ak bude duplih. ne znam sto se toliko hvatate za glavu kad ne odstupa mnogo od ecekivanja ni u jednom od kukanja.

Link to comment

Mislim da imam oko 100 zalepljenih, a 30-ak duplikata. Menjam mesta gde kupujem ali dzabe. Jedino sto je dobro da sam izvukao bas dosta srebrnjaka.

Link to comment

Jer™ kupovao neko popunjene albume ili nedostajuce™ slicice? Imate li neke preporuke?

Fali mi nekoliko u albumu Francuska 98 pa bih to da pojurim™ a takodje se nosim mislju da kupim albume iz 2002. i 2006. koje sam, kao sto vec rekoh iz nekog razloga prespavao.

Za individualne slicice sam nasao ovog lika koji i nije previse jeftin a albuma ima po ebayu i kojekakvim limundovima™ bas dosta.

 

Kupovao ja. Dok sam bio dokon i imao vremena pokusavao sam da popunim albume razmenama preko Spletkomata (imao sam i par razmena sa likovima iz Engleske i Ukrajine, sistem radi fino). A sa Limundova sam kupio Italiju 90 (za 2000 din) i Nemacku 2006 (za 2500 din), albumi nisu bili u mint stanju, ali su sasvim ok, otprilike kakvi bi moji izgledali posle 20ak godina arcenja, i oba su bila popunjena.

 

2002. mi isto fali, a vidim da kosta 10ak hiljada na Limundu, sto mi je trenutno previse. A ta tvoja Francuska, je l to Paninijev album ili onaj budjavi?

 

Individualno slicice nikada nisam kupovao, osim uz onaj kupon sto dobijes uz album, pa kad doteram do pred kraj.

 

Inace, na Limundu je bio lik koji je nudio popunjene sve SP albume od cini mi se '78 do Juze Afrike, za nekih 1000eur, dva put sam mu video aukciju i niko se nije javljao. Previse je to para, mada da sam punisha uzeo bi ih odmah :)

Link to comment

Je l' bio kod nas panini 96? Imam onaj merlinov a nema šanse da se setim da li se skupljao panini.

 

 

bio je

 

 

Što li sam ja onda skupljao merlinov, pitaj boga...

 

Mislim da sam razrešio misteriju. Merlinov je bio official licensed product sa sve grbom uefe i logom prvenstva dok je panini bio kao nezvaničan. Naravno sada bih skupljao panini bez obzira ali tada sam se polakomio na zvanični proizvod.

Link to comment

Verujem. Ja našao na netu neke fotke i piše samo licensed by pa onda grbovi federacija koje su licencirane. Na naslovnoj strani nije logo prvenstva.

 

slikaAlbum-PANINI-EURO-96-Engleska-38454

Link to comment

I ja imam taj.

edit: kad smo kod licenci i toga, koja je fora sa Englezima?

 

pa moraju oni da budu van celog sveta, oni su pametniji od drugih, tamo se vozi levom stranom i licenca verovatno košta boga oca...

Link to comment

Verujem. Ja našao na netu neke fotke i piše samo licensed by pa onda grbovi federacija koje su licencirane. Na naslovnoj strani nije logo prvenstva.

 

slikaAlbum-PANINI-EURO-96-Engleska-38454

jbt tek sad kapiram na šta ti u stvari gađaš. ovaj zaista nije bio official u odnosu na uefu, što je krajnje čudno, ja panini po automatizmu smatram oficijelnim i od fife i od uefe. ovo je bio neki presedan, mada se ja tog merlina uopšte ne sećam, u stvari i ne priznajem ga pored živog paninija. a i uvek su mi njihovi albumi billi ružniji, prenatrpani podacima, sa slikama celih igrača, sa nepotrebnim nekim glupostima... nekako su mi neprirodno izgledali. i panini je znatno pao ali bar i dalje drži onaj osnovni model ustanovljen na samom početku mexico 70.

Link to comment

pa to je taj

Dobro, onda se nismo razumeli. Panini je očigledno kupovao licence pojedinačno od fudbalskih saveza dok je merlinov zvanični od uefe i samog takmičenja. Kao 94 upper deck official a panini ne. Boli pomalo :( ali je tako. :D

 

 

edit: uleteo si dok sam kucao ali to je to.

Edited by Renegade
Link to comment

Dobro, onda se nismo razumeli. Panini je očigledno kupovao licence pojedinačno od fudbalskih saveza dok je merlinov zvanični od uefe i samog takmičenja. Kao 94 upper deck official a panini ne. Boli pomalo :( ali je tako. :D

ok, vidi post iznad, shvatio sam. mislio sam da taj iz 1994 ima veze sa sankcijama. a za euro 80 nemam nikakvo objašnjenje.

Link to comment

Ja iz 94. imam neki arapski koji se lista od kraja, na koricama pise 1423. godina a izasao je nakon prvenstva jer je na poledjini slika sampionske ekipe Brazila :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...